На головну Інтерв'ю Про підсумки-2019 і плани на 2020 рік розказали голови п’яти громад Володимирщини

Про підсумки-2019 і плани на 2020 рік розказали голови п’яти громад Володимирщини

234

Якщо у багатьох районах нашої та інших областей  ще  тільки створююються ОТГ і проводяться вибори до них, у  нас децентралізація давно завершилась,  об’єднані громади  впевнено  стали на  ноги і  деякі вже побоюються зворотнього процесу – аби  їх  ні до кого не доєднували.

Що у наші громади  приніс  рік Свині, який  відходить?  Які плани будують і чого чекають від прийдешнього  року білого Щура? Коротко відповісти на ці два запитання  наші журналістки  Віталіна Макарик, Світлана Коширець і Тетяна  Ізотова попросили очільників  усіх  п’яти  громад, які є на території району.

Міська Устилузька громада  дочекалися об’їзної дороги

Віктор Поліщук
- реклама -

Про підсумки-2019

Перше завдання для кожного керівника громади – виконати показники бюджету. Нам це вдалося успішно зробити ще в листопаді. Маємо майже три мільйони гривень перевиконання бюджету.

Цього року ми виграли у конкурсі проектів «Малі міста – великі враження», завдяки чому провели фестиваль «Устилуг-Стравінський-Фест». У громаді  відкрили дві перші в області молочні ферми. Устилузька ОТГ стала однією з шести в Україні громад, у якій запрацював мобільний ЦНАП. Ми стали учасниками проекту «Поліцейський офіцер громади». Уже виділили приміщення для роботи, зробили ремонт, купили меблі й оргтехніку й очікуємо, що з січня у нас вже працюватиме свій поліцейський офіцер. Це мешканець Володимира, який саме завершує навчання у Львові, переміг у конкурсі і готовий братися до роботи.

Нарешті завершили будівництво дошкільного навчального закладу у П’ятиднях, плануємо на Водохреща його відкрити. Повноцінно дитсадок працюватиме уже з 1 лютого. Відремонтували ДНЗ села Микитичі та кімнату у садочку в Устилузі. У Залужжі встановили дитячий майданчик.

У школі села П’ятидні провели капітальний ремонт харчоблоку. В Устилузькій  з використанням термореноваційних технологій перекрили дах, утеплили горище і зараз завершуємо утеплення фасаду. Закупили меблі для шкіл Лудина і Стенжарич.

Завершуються роботи у будинку культури міста Устилуг: зробили опалення спортивного залу, ремонт малого залу, фойє і сходів, зараз ремонтуємо великий зал. Для установ культури у громаді закупили музичну апаратуру.

Для двох братів з числа дітей, позбавлених батьківського піклування, у співфінансуванні з обласним бюджетом придбали житло.

У частині сіл громади провели освітлення. Частково відбудували вуличний водогін у Стенжаричах, реконструювали  водогін  на вулиці Чумовицького в Устилузі, у селах Хотячів, Амбуків та Коритниця. Відремонтували електромережі у терапевтичному відділенні №2.

Нарешті вдалося подолати проблему черг на митницю, які запруджували місто, – добудована об’їздна дорога, на яку цьогоріч з держбюджету використано 32,8 мільйона гривень. Зроблено ремонт на  дорозі Заріччя-Дарницьке-Амбуків загалом на більш ніж на  5 мільйонів гривень, середній поточний ремонт дороги від Рогожан в сторону Лудина, дороги в селахРусів, Хотячів, Тростянка, поточний ремонт білощебеневої дороги Верба-Коритниця в районі Турівки, дороги у Стенжаричах, капремонт вулиці Незалежності в Устилузі і підсипали дорогу від Рогожан в сторону Бортнова на території громади. Дороги загального користування місцевого значення від Стенжарич до Коритниці підсипаємо старовживаним щебнем.

Про плани-2020

У лютому почне функціонувати садочок. Зараз укладаємо проектно-кошторисну документацію, щоб прокласти водопостачання на вулицях Садовій і Зеленій в Устилузі, проведемо реконструкцію водозабору, плануємо зробити першу чергу каналізації. І також будемо спрямовувати частину коштів на ремонт доріг.

У Зимнівській ОТГ комп’ютеризували школи і будуватимуть амбулаторії

В’ячеслав Католик

Про підсумки-2019

За цей рік ми активно вкладалися в інфраструктуру.  Це необхідна база для того, щоб громада могла повноцінно розвиватися. Зробили чимало доріг на території  ОТГ.  Одна з найважливіших – дорога Бубнів-Іваничі, в яку вклали більше десяти мільйонів гривень. Активно займаємося розвитком освітньої і медичної інфраструктури. Провели конкурс на будівництво амбулаторії у Зимному. Дуже багато вкладаємо в ремонти приміщень дитячих садочків і шкіл, адже забезпечення комфортного освітнього середовища – один із наших пріоритетів. Школярі з Хмелівкиотрималиновийшкільний автобус.

Також у цьому році ми завершили належну комп’ютеризацію всіх шкіл громади, провели до них швидкісний інтернет. Кожен освітній заклад  укомплектовано сучасним комп’ютерним класом, що дозволяє дітям повноцінно освоювати шкільну програму з інформатики.

Традиційно приділяли увагу розвитку спорту. Відкрили сучасні спормайданчики зі штучним покриттям у Зимному та Льотничому. Вперше відбувся масштабний фестиваль з українським духом «Гостинний Fest», до якого долучилися всі села громади.

У нас запрацювало соціальне таксі, послугами якого можуть скористатися всі жителі громади з особливими потребами, з  порушеннями опорно-рухового апарату. Це допоможе  їм вирішити свої соціальні, медичні, освітні та реабілітаційні потреби, відвідувати різноманітні заходи та брати активну участь у житті громади.

Про плани-2020

У 2020 році продовжимо роботу за всіма напрямками. Плануємо завершити ремонт дороги до села Селець. Формуємо перелік комунальних доріг, за які візьмемося у наступному році.

Сподіваємося у прийдешньому році відкрити дві амбулаторії – Зимнівську будуємо з нуля, а в Льотничому реконструюємо під неї приміщення ФАПу. Проведемо ремонтні роботи у Зимнівській та Льотничівській школах, хочемо і там, і там перекрити дах. Також заплановані ремонти у Хобултівській. У Хмелівці плануємо відкрити садочок.

 Оваднівську ОТГ  найбільше радує нова дорога і дах у садочку

Сергій Панасевич

Про підсумки-2019

Бюджет громади замість запланованих 17 мільйонів гривень власних надходжень має 20 мільйонів. І це справді досягнення колективу усіх підрозділів сільської ради та депутатського корпусу.

Найбільше з виконаногоу цьому році радує прокладена нова дорога від Верби до Сусваля, і далі по цьому селі. А також те, що вже перекрито дах дитячого навчального закладу у Овадному. Оцих дві справи вважаю найважливішими. Хоч і дрібних є багато. У кожному селі щось потихеньку робилося. Як-от, на минулому тижні закінчили прокладати бруківку біля школи села Верба, а розпочали класти бруківку біля дитячого садочка в Овадному.

Про плани-2020

Чимало справ розпочато, але чекатимуть завершення у наступному році. На порядку денному нині ремонт колишнього приміщення ательє під ЦНАП. Сподіваємося, що роботи ці вдасться завершити до літа наступного року. Також слід продовжити ремонт дорожнього полотна від Сусваля далі, на Свійчів. Мають розпочати і ремонт дороги на відрізку Верба – Білин. Болюче питання – відремонтувати обов’язково харчоблок у школі села Верба.

У Овадному треба ще перекрити школу, провести капітальний ремонт амбулаторії. Є у задумах і парк для розвитку і відпочинку дітей, який хотіли би облаштувати поблизу центрального села громади, у лісі. Там діти могли би займатися спортом, проходити навчання пластуни тощо. Для цього написали відповідний проект.

Один із планів стосується відкриття повноцінного дитсадка у Галинівці, в приміщенні колишньої сільради. Та треба, щоб жителі цього села та сусіднього Свійчева на це дали згоду. Річ у тім, що у Свійчеві тепер функціонує садочок, але діти там перебувають недовго, не обідають, не сплять. Галинівський же садочок задумується із усіма цими функціями.

У більшості сіл громади відбулись уже збори з приводу земельного питання. Усім бажаючим, звичайно, землі не хватить. Першочергово стараємось давати її атовцям, учасникам бойових дій, пільговикам. У кожній громаді люди самі вирішують, скільки виділяти землі громадянам, які не проживають на її території. Адже за законом, українець може отримати землю у будь-якій точці України. Для таких випадків вирішується на місцях, які це будуть ділянки: до 10, 20 чи 50 соток. Окрім того, нині активно займаються узаконенням громадських пасовищ. У Гайках, наприклад, люди поділили їх між собою. В інших селах громади хочуть, щоб місця для випасу худоби були спільними.

Буде продовжена робота щодо приєднання до Оваднівської ОТГ Овлочинської сільради. Але тут спочатку пишеться звернення в обласну раду про приєднання, а та готуватиме в ЦВК клопотання про призначення позачергових виборів. Коли все це відбудеться, поки що важко сказати. Вибори можуть пройти і одночасно з черговими місцевими у жовтні наступного року.

Плани у нас великі. Та що про них багато говорити і давати людям, можливо, десь зайву надію? Потихеньку будемо їх виконувати.

Війницька громада у пошуку інвесторів

Сергій Вербицький, у якого зазвичай розпитуємо про діяльність Березовичівського старостинського округу, розповів про громаду загалом

Про підсумки-2019

Саме прямі фінансові надходження в бюджет – без посередників – дали можливість виконати чимало задуманого.  2019 року в ОТГ повністю освоїли інфраструктурну субвенцію, відремонтували котельні в Березовичах, Озютичах, провели капремонт дитсадка у Березовичах, завершили ремонт фасадів у садочках Губина і Війниці. 27 грудня мають відкривати садочок неповного дня перебування у селі Бегета. Нарешті закінчили реконструкцію водогону у Міжліссі, позаминулого тижня його підключили. На обох цих об’єктах допомагав із виділенням коштів нардеп Ігор Гузь.

У Березовичах також капітально  відремонтували 95-и метрів дороги на вулиці Першотравневій, облаштували майданчик для твердого палива поблизу школи. Виділено кошти на ремонт тамтешнього будинку культури, де вже зробили козирка, підтягнули весь шифер, де затікало, залатують діри впідлозі.

Щебінь, доставлений торік, майже весь розвезли по дорогах. Залишилась вулиця Антонівка на Бегеті, де у ці дні мають  його розсипати. Загалом, на усі об’єкти Березовичівського округу цьогоріч пішло більш як мільйон гривень.У Яковичах ще мають запустити другу лінію освітлення, кошти проплатили, та роботи, вочевидь, завершаться на початку наступного року.

Будується дорога Губин – Тумин, її загальна вартість 18 мільйонів, нині там прокладається тротуарна плитка.

У листопаді громаді нарешті передали землі сільськогосподарського призначення. Згідно з чергою, людям будуть нарізати ділянки, найперше атовцям. Цей процес проходить у ОТГ без скандалу, як це спостерігається у інших громадах. Не знаю, чи всім землі вистачить. Задекларованих два гектари, напевно, ніхто не отримає. Будуть менші ділянки – по 1,6 – 1,7 га.

Про плани-2020

Хочеться, щоб нашу ОТГ не роздирали різні політичні сили і дали можливість працювати самостійно. Шукаємо інвесторів, маємо деякі привабливі задумки. Але все це має пройти через громадські слухання. В січні будемо з депутатами виробляти стратегію розвитку ОТГ, збирати ініціативну групу, щоб залучити в цей процес активних мешканців.

Реформування країни починається з  ОТГ, тож будемо дивитись, що у нас з культурою буде, з освітою, бо ж тиснуть, щоб оптимізацію робили, закривали школи. От виникла нестача освітньої субвенції, то гроші, що маємо завдяки перевиконанню плану на 5%, направимо на погашення зарплати вчителям за грудень. Це близько 850 тисяч гривень.

Шукаємо інвестора, щоб побудувати завод на Війниці. Вільних ділянок у Березовичівському окрузі для цього немає, а у Війниці ще є, в Озютичах багато.

Кошти найперше будемо пускати на ті села, які були обділені в цьому році: це Запуст, Михайлівка в Локачинському районі, там би з водою щось вирішити. У Михайлівці є водогін, але вода технічна, слід ставити станцію знезалізнення.

Напередодні нового року бажаю, аби газета висвітлювала правдиву інформацію. Хай він принесе гарних читачів, багато цікавих історій, передплатників. А громаді Війниці та Володимир-Волинського району бажаю  миру, здоров’я і достатку.

Головне завдання на наступний рік – зберегти Зарічанську ОТГ

Ігор Пальонка

Про підсумки-2019

Рік, що минає, був насиченим та плідним для нашої громади, завдяки чому можемо похвалитись рядом здобутків та нових досягнень. Одне з найголовніших – перевиконання  бюджету сільської ради, що дало додаткові ресурси для реалізації різних проектів. У порівнянні з 2018 роком, місцевий бюджет за власними доходами перевиконано на 11, 6 мільйона гривень.

Цього року проведено асфальтування вулиць Рокицького, Садової та частини Набережної у селі Заріччя та вулиці Федорівської у селі Федорівка. Відремонтовано дороги  Вощатин-Ласків-Суходоли за мільйон 200 тисяч гривень та Федорівка-Заріччя   за  450 тисяч гривень. На автодорозі Р15 перенесено автобусні зупинки ближче до в’їзду в село Новосілки та облаштовано нові павільйони у Суходолах та Новосілках. Реалізували також у цьому році і проект зі встановлення 18-ти камер відеоспостереження у селі Заріччя та парку, де проводиться фестиваль «Княжий».

Проведено капітальний ремонт тепломережі до ДНЗ села Суходоли, який тепер опалюється від твердопаливної котельні опорного навчального закладу. Тепер в обох освітніх установах не лише значно економляться кошти на опалення, а найголовніше – тепло та комфортно. У суходільському дитсадку відбулась ще одна очікувана подія – відкриття третьої групи, яка закрила питання черги у навколишніх селах.

Запам’ятався 2019 рік і в деякій мірі історичною подією, адже ми нарешті реалізували проект, над яким сільська рада працювала впродовж трьох років, – це будівництво водопроводу у селі Заріччя. Це дало можливість жителям вулиць Набережної, Озерної, Стемковського та Шевченка отримати доброякісну питну воду з міського водогону. Закарбувався у пам’яті і прекрасний фестиваль «Княжий», засновником якого є нардеп Ігор Гузь, адже відбувся він на дуже високому рівні. Вчергове село Заріччя стало осередком якісної української музики, творчості, краси та історичної реконструкції. Також тішусь і здобутками своїх рідних – цього року моя дочка Вікторія успішно здала ЗНО та вступила до Східноєвропейського університету ім. Лесі Українки на юридичний факультет.

Про плани-2020

Головним завданням на наступний рік ставлю збереження Зарічанської ОТГ у тому форматі, як вона є. Без будь-якого приєднання до Володимира-Волинського, як це намагаються нав’язати нам в області. У 2020 році плануємо розпочати  будівництва амбулаторії у селі Заріччя, а також добудувати футбольне поле із штучним покриттям біля  опорного закладу ЗОШ І-ІІІ ступенів у селі Суходоли. У найближчі місяці нового року закінчимо реалізацію проекту «Поліцейський офіцер громади», щоб наша ОТГ мала свого дільничого. А для реалізації усіх цих та інших завдань, які ставимо перед собою, потрібно виконати бюджет на 2020 рік.

Оскільки  наша громада – це не якась відірвана окрема республіка, а частина держави, сподіваємось, що в наступному році в нашій Україні запанує мир, а на східних теренах перестануть гинути наші військовослужбовці.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

три + девять =