Минулого вівторка міський голова Ігор Пальонка уперше в цьому році зустрівся з журналістами місцевих засобів інформації, отож цей його діалог з медіа і розпочали запитанням про його старт і перспективи 2025-го.
♦ Які плани та завдання у громаді на рік, перший місяць якого вже спливає? Як і всі в Україні, ми найперше мріємо про Перемогу, про те, щоб настав мир у країні і наші плани мали суто мирне спрямування. Але і за теперішніх умов місто має жити і, по-можливості, розвиватися. Є декілька проєктів, які продовжуватимемо реалізовувати. У пріоритеті будівництво центру реабілітації для військових, де ведуться роботи, фактично змонтовано фундамент. Усім, хто з високопосадовців приїжджає у місто, стараємося показати цей майданчик, хочемо, щоб до цього будівництва доєдналися з співфінансуванням, крім міського, інші бюджети. Цей об’єкт підвантажений на всеукраїнську платформу DREAM, де вибираються проєкти для того, щоб у майбутньому фінансувати за кошти держави або донорів. Планую порушити це питання і на зустрічі з головою ОВА Іваном Рудницьким.
Другим важливим проєктом, над яким працюватимемо, є укриття на території академічного ліцею. Після довгої тяганини з документацією під новий рік отримали експертизу на це будівництво. Уже прийнято рішення виконавчого комітету щодо передачі послуг замовника облдер- жадміністрації, зокрема управління капітального будівництва. Чому? Бо і держава дає субвенції на будівництво укриття, до того ж там є профільні досвідчені фахівці. Це укриття має перспективу стати одним з найкращих на теренах Володимира, адже будуватиметься за новими сучасними стандартами. Плануємо завершити ремонт музею, що теж тягнеться вже кілька років. Намічається і реставрація даху костелу Іоакима та Анни за кошти польських донорів.
♦ Яка ситуація з басейном, відкриття яко- го планувалося на початку року? Вважаю доброю подією відновлення роботи плавального басейну у ліцеї №5, чим задоволені і діти, і їхні батьки. Він був відремонтований кілька років тому, але через пандемію ковіду не запрацював. Найближчими днями будемо відкривати центральний басейн у місті, де підрядники завершили будівельні роботи до 31 грудня попереднього року. Нині там тривають налагоджувальні роботи, адже встановлена нова система очистки води.
♦ Нещодавно ви повернулися з поїздки на Схід. Там мали зустрічі з керівництвом 14-ї ОМБр, третьої штурмової, інших військових підрозділів і всі вони в один голос твердять, що допомогу військовим треба не тільки продовжувати, а й активізовувати. Тому і у новому році це теж буде у пріоритеті міської влади. На черговій сесії наприкінці лютого, або на початку березня, йтиметься про виділення кількох десятків мільйонів гривень на підтримку ЗСУ.
♦ На аукціон через систему «Prozorrо» ви- ставлено три земельних ділянки комунальної власності. Це теж якісь перспективи будівництва? На Заріччі власник автосервісу виявив бажання розширити територію, на якій здійснює діяльність поруч є ділянка, її сформували і виставляємо на аукціон. Ще одна ділянка біля ринку УСВ на вулиці Генерала Шухевича вільна, багато років за неї ніхто не сплачує податки. Під час інвентаризації її виявили, виставили на продаж. Третя ділянка біля птахофабрики, затверджений генеральний план розвитку підприємства безпосередньо її включає. Думаю, що цей аукціоні добряче поповнить міський бюджет.
♦ Будівлю на вулиці Устилузькій, де колись містився медколедж, продали. Що там планується? Новий власник шукає потенційного орендаря, який міг би туди зайти, розвинути якусь діяльність. І він під нього готовий розбудовувати територію, тому що там немає центральної каналізації, є ряд інших проблем.
♦ Яка ситуація зі сплатою податків, зокрема місцевих? За попередній рік виконано завдання зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є заборгованість у податках на землю, але на це були такі певні причини. Динамікою таких платежів я задоволений, а щодо резервів – ні. Є ряд об’єктів, борги яких тягнуться дуже багато років. Це і цукровий завод, і комбінат молочних продуктів, де висять мільйонні суми. Є резерви і для збільшення надходжень земельного податку, особливо це стосується міста. З податківцями недавно обговорювали, як можемо збільшити базу оподаткування, залучивши всі ресурси, які є. ПДФО з інших галузей, після того як забрали від громади його надходження від військових, зростає. Однією з причин цього стало те, що для бронювання працівників підприємств вони мають забезпечити зарплату на рівні 20 тисяч гривень.
♦ До речі, про бронювання. Вже затверджені його регіональні критерії. Як вони діятимуть у громаді? Вболіваємо в першу чергу за наші комунальні підприємства, які здавши фінансові звіти, мають, передати всі свої документи для цього. Важливо, щоб і активні промислові підприємства теж змогли забронювати своїх досвідчених фахівців, на яких тримається виробництво. Їм даємо довідки, що показники за четвертий квартал відповідають критеріям, зокрема щодо рівня зарплат, сплачених податків на одного працівника. Уже видали п’ять таких довідок.
Антоніна МИХАЛЬЧУК