Новини

Про проблеми і переваги децентралізації з Президентом і Прем’єром

Архів
11 переглядів

Голови райдержадміністрації Наталія Василець та Устилузької  й Зимнівської об’єднаних територіальних громад Віктор Поліщук і В’ячеслав Католик у понеділок взяли участь у п’ятому засіданні Ради регіонального розвитку  під головуванням Президента України Петра Порошенка.

У  Міжнародному виставковому центрі перед представниками місцевої влади виступили Президент, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, керівники галузевих міністерств. У центрі уваги учасників засідання були проблеми, що виникають у ході децентралізації, реформування медицини та освіти, соціального захисту, управління дорожньої галузі, тарифної політики, розвиток малого і середнього бізнесу та усіх інших суспільно важливих сфер. Відтак, глава держави наголосив, що у центрі уваги всіх цих процесів має бути людина, а економічне зростання має бути конвертоване у високоякісне життя українських громадян.

Бюджетна децентралізація, за словами координатора з питань фінансів Яніни Казюк, стала ефективним механізмом стимулювання до їх добровільного об’єднання. Адже вона дала можливість перейти на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом та отримати у розпорядження фінансові ресурси на рівні міст обласного значення.

Зміни  Бюджетного та Податкового кодексів України започаткували стимулювання податкоспроможності громад, замінили балансування бюджетів за видатками на систему вирівнювання податкоспроможності території, залежно від рівня надходжень податку на доходи фізичних осіб на одного жителя.

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич наголосила на необхідності створення в об’єднаних громадах опорних шкіл, з чим Волинь наразі відстає від Київщини й Кіровоградщини. Пояснювала, що це допоможе створити умови для рівного доступу до доброякісної освіти дітям із великих і малих, віддалених сіл.

Учасники засідання з різних регіонів України обмінялися досвідом проведення реформ і повернулися до своїх громад з впевненістю, що незважаючи на труднощі й проблеми, реформування вже приносить добрі результати.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up