На головну Війна Про пришкільні табори і модульні містечка

Про пришкільні табори і модульні містечка

71

У вівторок міський голова Ігор Пальонка звично зустрівся з представниками місцевих ЗМІ і відповів на їхні питання.

Який комплекс заходів запланований на підготовку до опалювального сезону? Основні– це переведення ряду котелень на тверде паливо: на Драгоманова, Академіка Глушкова і Ласківськох школи. Таким чином зменшимо споживання природного газу. Плюс до того «Теплоенерго» проводить заміну труб на попередньо ізольовані. Частина котелень так і лишатимуться наразі на газовому опаленні, але тариф поки для всіх мешканців єдиний.

- реклама -

Чи працюватимуть у літній період пришкільні табори? Наразі це питання вирішуємо, поки йдеться про три такі школи, адміністрація цих закладів проводить опитування батьків, чи підтримують вони, аби їхні діти ці табори відвідували. Якщо вони скажуть, що ні, шукатимемо інші варіанти, як забезпечити дозвілля дітей.

Влітку зазвичай роблять ремонти у школах. Як цього року, адже невідомо, в якому форматі – очному чи дистанційному – відновляться заняття з 1 вересня? Ремонти будуть мінімальні. Ми створили комісію з обстеження підвальних приміщень, бо позиція Міносвіти, що очно працюватимуть лише ті школи, де є бомбосховища, тому на їхню підготовку спрямуємо левову частку коштів, щоб забезпечити нормальний навчальний процес. Під питанням лишається його організація в гімназії, оскільки там немає підвального приміщення. Відкрите питання щодо Суходільської  школи, де його також нема, але йдеться про те, що учні зможуть користуватися сховищем дитячого садочка. Щодо енергозбереження, планували на цей рік капремонт даху НВК №3, попередньо виготовлений проект. Зараз вирішуємо питання експертизи і будемо оголошувати торги. Якщо держава дозволить фінансувати такі роботи, проведемо їх. Якщо ні – залатаємо ту частину покрівлі, де найбільші протікання.

Як змінилася робота координаційного центру за три місяці війни?Останнім часом обсяг  гуманітарної допомоги суттєво зменшився і тим, що зараз маємо, стараємось насамперед допомогти військовим. Представники військових формувань відвідують склади, дивляться, що їм потрібно, і ми це віддаємо. Те, що лишається, віддаємо на потреби переселенців – і тих, які мешкають у гуртожитках, і тих, які оселилися в приватному секторі. Але зауважу, що кількість звернень за допомогою теж суттєво зменшилася. Ми зараз думаємо, як модернізувати роботу центру.

Завершився навчальний рік, свідоцтва про базову та повну загальну середню освіту видаватимуть у кожній школі окремо? Так, це запланували на 16-17 червня. Є проблема з медалістами – досі з Києва не передали медалі. Тому, думаю, коли їх дочекаємося, зберемо всіх медалістів і привітаємо їх окремо.

Яка ситуація з пальним у місті? Якщо брати загалом по області, то в нас, певно, найкраща, хоча й складна. Є інформація, що один керівник місцевої мережі заправок налагодив поставки пального через Польщу з Литви, на інші також час від часу пальне довозять. Бензовозам дозволили через кордон їхати поза чергою, що тішить, бо дозволяє швидше доставити пальне.

Як успіхи з релокацією бізнесу? Є кілька малих підприємців, але великих підприємств нема, хоча ми й вели перемовини з харків’янами і киянами. Зараз іде мова про створення в нашій громаді консервного міні-заводу з потенційними інвесторами з Польщі, але це поки що на етапі перемовин.

Чи є перспектива побудови модульного містечка для переселенців? Оскільки Волинь має досить протяжний кордон з Білоруссю, то в нашу область наразі в програму побудови модульних містечок не включають. Хоча свої пропозиції ми подавали.

Віталіна МАКАРИК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

3 × 4 =