Зі змін до порядку денного розпочалася остання в цьому році сесія міської ради. Забрати із переліку запропонованих до розгляду нашумілий проєкт змін до регламенту запропонував секретар міськради Іван Юхимюк. У ньому йдеться про можливість дистанційної участі депутатів у роботі сесії в форматі онлайн-голосування.
«Ми найперше орієнтувалися на колег, які несуть службу у Збройних силах, але цією можливістю можуть скористатися і ті депутати, які з початку повномасштабного вторгнення були відсутніми на сесіях. Тож прошу його виключити із порядку денного». Депутати цю пропозицію не підтримали, але й за саме рішення, коли до нього дійшла черга, не проголосували.
Не погодилися зняти з порядку денного і пункт про звіт голови «земельної» комісії Миколи Юнака. Натомість підтримали прохання Павла Горошкевича, який очолює комісію з питань торгівлі, послуг, розвитку підприємництва та інвестицій, перенести його звіт на першу сесію нового року, оскільки він перебуває у зоні бойових дій і приїхати не зміг.
Кілька запитань до міського голови мала керівниця фракції «ЄС» Наталя Василець до відповідальних чиновників. Перше стосувалося ям на вулиці Старицького: їх вирізали фрезою, готуючи до ямкового ремонту, і так і залишили. Депутатка нагадала про подібну ситуацію торік на Привокзальній, яка простояла з ямами всю зиму, і поцікавилася, чи хто поніс за це відповідальність і чи проконтролює хтось, аби це не повторилося на Старицького. Друге стосувалося ремонтних робіт у скверику біля РВА: що там, власне, відбувається, у чому їхня необхідність і чому вони ведуться у болоті, під снігом і дощем.
Начальник управління інфраструктури Ігор Возний запевнив, що ями в асфальті на Старицького підрядник зобов’язується усунути, а роботам у сквері, за його словами, температурний режим не заважає. «Кошти на цей проєкт виділені ще на початку цього року, після зауважень від Держаудитслужби розірвали з підрядником угоду й оголосили повторний тендер, який виграло ПП «Ліски». Відбулося коригування ПКД й замінено один тип бордюрів на інші – бетонні на гранітні. Тож ці роботи з заміни і проводять», – пояснив Возний. Утім, це пояснення обурило і Наталю Василець, і інших депутатів, незадоволених таким підходом.
Дискусії і запитання викликало рішення про програму, яка передбачає надання житла мешканцям аварійного будинку на вулиці Драгоманова, 35. Раніше, ще за попередньої міської влади, більшість жителів звідти відселили, надавши їм помешкання в заміну, але власники двох квартир, незадоволені запропонованими умовами, відмовилися виїжджати. Недавно прийшов офіційний висновок, що будинок визнано аварійним і він потребує негайного відселення. Тож власникам двох квартир планують придбати аналогічне житло площею до 70 квадратних метрів за кошти цільової програми. Автори програми підкреслили, що йдеться саме про власників, а не про тих, хто зареєстрований у помешканні. Після обговорення депутати підтримали це рішення.
Також міські обранці затвердили програми безпеки дорожнього руху на 2024-2026, яка, зокрема, фіксує черговість ремонту вулиць та дворів, доступу до правосуддя, комплексну програми зелених насаджень, благоустрою тощо.
Для однієї з військових частини виділили п’ять мільйонів гривень з місцевого бюджету на придбання вантажного автомобіля та три мільйони на закупівлю БПЛА.
Програма забезпечення депутатської діяльності, якою передбачено збільшення коштів на обслуговування системи «Голос», а також збільшення видатків на програму регулювання чисельності безпритульних тварин викликали у депутатів жваву дискусії, однак зрештою їх погодили. Також проголосували за зміни до програм соціального захисту населення, освіти, розвитку молодіжної політики та спорту, підтримки та розвитку ЦПМД і ТМО. Продовжили дію програми з відшкодування різниці в тарифах на комунальні послуги комунальним підприємствам міста. Відповідно до озвученої інформації, за 9 місяців року така різниця у водоканалу становила 4,9 мільйона, у КП «Володимиртепло» – майже 16 мільйонів гривень.
Крім того, депутати проголосували за виділення коштів податковій інспекції для оплати рекомендованих листів платникам податку на землю і нерухоме майно. Передбачається, що у майбутньому це позитивно вплине на надходження у місцевий бюджет.
Також відбувався перерозподіл коштів бюджету поточного року: 3,5 мільйона скерували на придбання БПЛА, два мільйони на укріплення кордону, а кошти із субвенції «соцеконому» направили на закупівлю дронів. При цьому зі статті видатків виключили пункт щодо виділення 477 тисяч 543 гривень на оплату ремонту приміщення ТІЦу – а точніше, боргу, який буцімто виник у ході робіт.
Окремим рішенням депутати допомогли розв’язати проблему, яка заважала завершенню робіт і здачі в експлуатацію приміщень відділення екстреної допомоги ТМО: там досі діяв аптечний кіоск, хоча, за вимогами МОЗу, це заборонено, тож рішенням сесії підприємцю, який здійснював там торгівлю, відмовили в продовженні договору оренди.
Повторно написав заяву про складання повноважень депутат від «За майбутнє» Роман Савчук, який з початку повномасштабного вторгнення перебуває за кордоном і участі в роботі міської ради не бере. Однак його колеги знову провалили прийняття цього рішення, але проголосували за включення до складу погоджувальної ради депутата від «СіЧі» В’ячеслава Петрука.
На завершення про рік діяльності прозвітували очільники постійних комісій з питань охорони здоров’я, екології та соцзахисту населення (Тетяна Ващук), освіти, науки, культури, туризму, молодіжної політики, спорту і міжнародного співробітництва (Костянтин Зінкевич) та власності і житлово-комунального господарства (Ганна Радкевич).
Остання в році сесія припала на день, упродовж якого постійно звучали повітряні тривоги, тож і депутатам довелося зробити паузу в роботі. Утім, вони встигли розглянути усі питання порядку денного, а головне – прийняли бюджет Володимирської міської громади на 2024 рік. Детальніше з рішенням щодо основного фінансового Документа громади можна ознайомитися на 4 сторінці.
Віталіна МАКАРИК