На головну Інтерв'ю Про що йшлося на урядовому засіданні Асоціації міст. Інтерв’ю з Ярославом...

Про що йшлося на урядовому засіданні Асоціації міст. Інтерв’ю з Ярославом Матвійчуком

63

На початку цього тижня в столиці відбулось засідання правління Асоціації міст України за участю Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та очолюваного ним уряду. Серед трьох десятків учасників засідання з усієї України єдиним представником від Волині  був перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук. Про те, які питання порушувались представниками територіальних громад та чи мало засідання певні позитивні результати, ми поспілкувались із Ярославом Матвійчуком.

   – Ярославе Анатолійовичу, розкажіть, будь ласка, з якою метою Асоціація міст України ініціювала дане засідання?

- реклама -

   – Зустріч представників міст із Прем’єр-міністром та майже повним складом уряду відбулась з ініціативи правління Асоціації міст Україна. Мета – порушити перед першими особами держави проблеми, котрі вже давно назрівають на місцях. В першу чергу це невиконання державою належним чином своєї функції щодо покриття освітньої та медичної субвенцій з яких виплачується заробітна плата працівникам цих галузей. У держбюджеті на цей рік не в повному розмірі закладені кошти на такі цілі. Таким чином медична субвенція недофінансовується майже на 34 відсотки, а освітня на 22 відсотки. У Володимирі, приміром, близько 11 мільйонів гривень не вистачає на освітню субвенцію і близько шести  – на медичну.

   – У чому причина такого недофінансування?

   – Справа в тім, що державний бюджет формують за певними формулами, які в цьому випадку не врахували ряд моментів. До прикладу, в освітній субвенції не врахувався поділ шкільних класів на підгрупи при вивченні іноземних мов, індивідуальні години навчання, випадки заміщення тимчасово відсутніх працівників у школі, роботу з дітьми з особливими потребами та інклюзивно-ресурсних центрів. Це питання озвучили перед Прем’єр-міністром, який запевнив, що для того, аби закрити освітню субвенцію, використають кошти резервного фонду та вноситимуть зміни до державного бюджету. Також нам повідомили, що при формуванні бюджету на наступний рік, кошти розраховуватимуть окремо на кожну школу.

   – Про що іще говорили на засіданні? 

   – З міністром інфраструктури Володимиром Омеляном обговорили можливість узгодження з органами місцевого самоврядування виділення коштів із державного фонду ремонту доріг. Бо дуже часто ці кошти ділять у ручному режимі. Міністр наголосив, що планується серйозна вимога до підрядників щодо мінімального терміну гарантії на відремонтовану дорогу, який має складати не менше п’яти років.

Говорили також про субсидії, умови видачі яких стають жорсткішими, та про монетизацію пільг, котра ще має доопрацьовуватись. Торкнулись і житлово-комунальної сфери керівники  міст просили уряд перенести строки, до яких повинен бути забезпечений комерційний облік теплової енергії та водопостачання у зв’язку із законодавчими колізіями, та наполягали на повному погашенні заборгованості державного бюджету місцевим бюджетам з виплати пільг, а лише тоді  проведенні подальших реформ у галузі ЖКГ. Серед порушених на засідан і і питання несанкціонованих заправних станцій.

   – Як вважаєте, чи матиме ця зустріч якісь позитивні результати?

   – Позитивним вважаю те, що з’явилась надія на розв’язання проблеми освітньої субвенції, а також те, що ми проговорили питання узгодження фінансування ремонту доріг. Нам хоч і гріх нарікати, бо дороги державного значення у Володимирі ремонтують, але проблем все одно вистачає – не вирішене наразі питання ремонту вулиці Устилузької,  Зимнівської, об’їзної у бік Нововолинська.

Окрім цього, дізнались від уряду корисну інформацію про те, що можемо перебрати на місця функції державної архітектурно-будівельної інспекції та створити власний структурний підрозділ. Для цього є необхідність, адже і бізнес нарікає,  і прості жителі жаліються, що ця структура дуже заформалізована, а процес отримання необхідних документів там можна порівняти із виготовленням біометричних паспортів.

Тетяна ІЗОТОВА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

17 − вісім =