Новини

Про що може розповісти глина

Архів
4 переглядів

В історичному музеї відкрилась виставка «Глина із глибини віків: випалена вогнем і не знищена часом», де експонується понад 100 виробів  таких виробів 19 – 20 століть з фондів музею –  глечики, куманці, вази, тарілки тощо. Деякі з них вкриті поливою і розписані.

Гончарство – ремесло, яке має давнє історичне коріння. Історики стверджують, що гончарні вироби людина виготовляла ще до нашої ери. У період неолітичної революції (6-4 тис. до н.е.) наші предки перейшли від привласнення до відтворення – не лише полювали і займалася рибальством, але й вирощували злакові культури, готували їжу, а для цього був потрібний посуд.

На відкритті виставки викладач педагогічного коледжу Валентина Залуніна провела майстер-клас з виготовлення куманця та глиняної ложечки. Пані Валентина свого часу закінчила Ужгородське училище декоративно-прикладного мистецтва та Київський інститут реклами, тож дітям було цікаво поспілкуватися з нею.

Виставку оглянули учні 4-Б класу гімназії імені О. Цинкаловського разом з класоводом Оксаною Корольчук. Вони дізналися багато цікавого з розповідей наукових співробітників музею та Валентини Володимирівни, яка навіть подарувала дітям глину, щоб вони самі вдома  спробували виліпити з неї ложечку.

Виставка діятиме  до середини жовтня.

   Богдан Янович,

науковий співробітник історичного музею.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up