На головну Інтерв'ю Про справи молодіжної ради

Про справи молодіжної ради

129

   Напередодні молодіжного свята – розмова із головою молодіжної ради міста Максимом Клим’юком. Цей дорадчий орган при міськвиконкомі він очолює уже другий термін поспіль. Та нещодавно на черговому засіданні ради, окрім звичних для молоді питань, порушили тему, до обговорення якої повертались уже не раз. Йдеться про перейменування міста, точніше, усунення приставки «Волинський». Тож першим виникає запитання: чому зараз і саме молодь ініціює розгляд повернення місту історичної назви Володимир?

– А чому б ні? У цьому році місто святкує черговий ювілей. Він, до слова, збігається із річницею хрещення Київської Русі рівноапостольним князем Володимиром, ім’я якого носить і місто. Уся Україна в очікуванні надання церковної автокефалії до цього свята. Чи бачите ліпшу нагоду, аби розпочати процес перейменування Володимира-Волинського? Опрацювавши історичні джерела, бачимо, що місто майже дев’ять століть носило назву Володимир або ж Лодомир. І два століття, з яких і останні 79 років, до неї приписувалось уточнення «Волинський».

- реклама -

   – Це, очевидно, не проста справа, інакше б це давно зробили. Навіть під час нещодавньої «декомунізації» назву міста не зачепили.

– Так, під закон про декомунізацію перейменування міста не підпадає, адже Володимиром-Волинським стало у 1795 році після приєднання до Росії як повітове місто новоутвореної Волинської губернії. Втім, як на мене, це суті не міняє. Довелось підняти законодавчі документи, виявилось, процедуру найменувань та перейменувань востаннє описано ще за радянських часів, але тим не менше, ці нормативні акти діють в частинах, що не суперечать законодавству. Отож не можна стверджувати, що немає законодавчої основи для зміни назви населеного пункту.  До речі, 2011 року на Волині перейменували кілька сіл з метою повернення історичних назв.

Єдиним каменем спотикання у питанні перейменування може стати лише процес громадського обговорення, який за законом має тривати не менше двох місяців.  І саме тут міській владі молодіжна рада пропонує свою допомогу. Щоб це не було формально, а згодом не виникли претензії до депутатського корпусу, який виносить рішення, готові залучити команду до організації та проведення консультацій з громадськістю. Це має бути якнайширше охоплення різних верств населення: потрібно створити та розповсюдити і онлайн- і паперові опитувальники, залучити усі видання, створити можливість будь-якому жителю міста подати усні чи письмові пропозиції, вислухати громадські об’єднання, позицію духовенства і багато-багато іншого. Можна відкладати це питання з року в рік, сумніваючись у громадській думці. А можна дізнатись її для подальших упевнених кроків та дій. Молодь завжди категоричніша, тож у цьому випадку обирає друге.

   – А які проекти уже реалізовано молодіжною радою?

– Вдячний членам  цієї ради за активну участь у проекті «Турбота взамін на любов». Він змінив нас усіх. Деякі родини, які виховують дітей з особливостями розвитку, нам довелось у прямому сенсі витягувати з домівок, де вони закрились зі своїми проблемами від усього світу. І хоч організація «Реверс» фактично прозвітувала про реалізацію усіх заходів проекту, але він не закінчився, бо людські стосунки продовжуються.

Іншим напрямком роботи з молоддю є підтримка талановитих та обдарованих. Вдруге проведено дійство «Битва талантів», яке цього року значно розширило територію, а переможці отримали не тільки матеріальні призи, а й запрошення на інші, більші фестивалі з цікавими форматами.

Не минаємо увагою «Школу лідера», яка діє при ЦПО. Вважаю, що ті, хто вже досяг певних успіхів у житті, повинні ділитись знаннями, досвідом, думками із дітьми, які лише шукають дорогу в житті. Лідерів також потрібно виховувати і розвивати.

   – Власне, немає нічого безплатного, вкладати у подібні заходи, аби провести їх на належному рівні, потрібно чимало…

– Намагаємось залучити фінансування, часто просимо про спонсорську підтримку, серед перших, хто завжди приходить на допомогу, директор ТзОВ «Гербор-холдинг» Олег Борбелюк. Тут ми з ним однодумці: вкладати потрібно у те, що корисне та потрібне для молоді, щоб пишатись досягненнями та успіхами юних володимирчан.

Ти згадав громадську організацію «Реверс». Ця назва знайома жителям міста в контексті організації кількох сезонів ігор серед команд веселих та кмітливих. Чи не думав про відновлення Володимир-Волинської відкритої ліги КВН?

– Це був справді багаторічний успішний проект. Завершився він із початком трагічних подій на Сході України, адже у місті, де дислокується бригада, що понесла такі значні втрати, було не до розваг.  Повернення до такого формату заходів тепер не актуальне. Практично усі команди, за ростом яких володимир-волинці спостерігали вживу у будинку культури, тепер виступають на телебаченні, беруть участь у «Лізі сміху», знімаються в кіно. Багато з них також активно гастролюють, тому сподіваюсь, що не обминатимуть і наше місто і тішитимуть концертними програмами.

   – І трохи про речі менш захопливі. Ти – депутат міської ради, входиш у комісію, яка стосується аж ніяк не молодіжних, а земельних та майнових питань. Зрозуміло, що доводиться перейматись побутовими проблемами людей. Не шкодуєш, що взяв на себе і таку відповідальність?

– Депутатом мене обрали вже вдруге. Ці каденції відмінні одна від одної. Під час першої у мене не було закріпленого округу, весь час приділяв суто молодіжній політиці. Останні три роки опікуюсь більше проблемами округу. А їх ой як багато! Так, величезними зусиллями вдалось домогтись прокладання водогону на вулиці Броварній і провулку Річному.  Після цього можна починати вести мову і про асфальтування, хотілося б прокласти мешканцям цих вулиць хорошу дорогу.  Є нагальна  потреба ремонту двору на вул. Князя  Василька, 3, особливо після дощу там катастрофічна ситуація, тож це завдання визначив для себе першочерговим.

На моєму окрузі нещодавно заасфальтована вулиця Коперніка. Трохи раніше домоглись безпечного руху на вулиці Лаврентія Горка, вже кілька років, як встановили зупинки біля ЗОШ №1, тепер в негоду є де почекати маршрутку. Спільними зусиллями біля цього навчального закладу вдалось створити прекрасне місце для ігор та відпочинку дітвори – у співпраці дирекції школи з народним депутатом Ігорем Гузем за кошти, залучені із держбюджету, та за деякої підтримки зацікавлених депутатів міськради  встановлено спортивно-ігровий майданчик. Проводити на ньому час можуть не лише учні школи, а й діти, що мешкають на прилеглих вулицях.

    – А часу на власних дітей вистачає?

– Я щасливий батько двох донечок. Попри зайнятість намагаюся знаходити час, щоб бути достатньо присутнім у їхньому житті, щоб вони отримували пораду, підтримку, спільне дозвілля, творчі заняття тощо. З іншого боку, ми з дружиною Наталкою стараємось бути і відповідальними дітьми, тому використовуємо будь-яку нагоду навідатись до батьків, чимось їм підсобити. Взагалі, у нас дружна родина.

   – Ти один з небагатьох депутатів не побоявся запросити журналістів з камерами до себе додому, згодом взяв участь у відеопроекті «Спортивний депутат», фактично був першим, а деколи єдиним, хто легко погоджувався на таку ініціативу.

– Я живу у цьому місті, відкритий для людей. Тому з радістю моя родина прийняла в дім журналістів. А щодо спортивних досягнень, то з сюжету кожен зміг переконатись, що я з легкістю долаю вранці кілька кілометрів, бо постійно займаюсь бігом. Прокидаюсь рано, з пробіжки або спортзалу починаю свій день, пірнаю у річку за будь-якої погоди. І усім рекомендую здоровий спосіб життя.

Мрію, що настане такий час, коли у парку більше молоді можна буде побачити вранці під час занять фізкультурою, а не увечері з пивом. Але для цього нам, дорослим, потрібно докласти ще багато зусиль. У нашому місті є декілька навчальних закладів, активне студентство, молоді люди приїжджають вчитись. У них є своє, сучасне бачення розвитку міста, треба давати їм шанс реалізувати свої мрії та плани саме тут, аби вони не прагнули виїжджати у пошуках більших перспектив. Сподіваюсь, найближчими місяцями активізується молодіжна рада, до нас долучаться нові ініціативні люди.

А з нагоди прийдешнього Дня молоді усім, хто молодий роками чи думками, бажаю творчих злетів, снаги втілити в життя все, до чого прагнуть ваші мрії, бадьорості духу та високих людських почуттів.

Наш кор.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

один × пять =