Новини

Про спроможність громад у реалізіції ветеранської політики

Війна, Новини
160 переглядів

На Волині відбулося виїзне засідання комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів. Провели круглий стіл на тему: «Спроможність громад та органів влади запроваджувати ефективну систему соціального захисту прав ветеранів, захисників і захисниць України, членів їх сімей».

З 2014 року понад 12 тисяч жителів області визнані учасниками бойових дій, а майже дві тисячі отримали інвалідність внаслідок війни. Волинські ветерани отримують ряд соціальних гарантій, активно розвивають реабілітаційні можливості. Цьогоріч 11 закладів охорони здоров’я  області уклали договори за напрямом реабілітаційної допомоги дорослим та дітям у стаціонарних умовах, ще 15 – в амбулаторних.

«Головне завдання нині – це тотальна трансформація ветеранської політики. Бо це не сухі цифри, статистики, звіти. Це конкретні випадки успішного повернення ветеранів в цивільне життя», – наголосив заступник міністра у справах ветеранів Руслан Приходько. На його переконання, слід перезапустити цю політику в цілому. І важливу роль у цім відіграють громади. Адже якщо немає інфраструктури на місцях, куди повертається ветеран, то про яку належну політику може йти мова?

Під час засідання, в якому брала участь і заступниця голови  РДА Ірина Ліщук, виступили нововолинський міський голова Борис Карпус, який поділився досвідом створення ветеранського хабу, та зимнівський сільський голова В’ячеслав Католик, який запропонував розпочати міжмуніципальне співробітництво в галузі реалізації ветеранської політики. Ця пропозиція викликала жваве обговорення.

Коментарі
Теги: Ветеранська політика, виїзне засідання, Волинь, реабілітація
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up