Новини

Про стелу Героїв і прохання переселенців

Архів
74 переглядів

Міський голова Ігор Пальонка у вівторок звично зустрівся з представниками місцевих ЗМІ і відповів на їхні питання

Місто відвідав голова обласної ради? Приємно, що обласні очільники почали більше звертати увагу на єдину на Волині бригаду військових, бо я переконував, що не лише Луцька ТрО, а й воєнізовані формування потребують підтримки. Передали автомобіль «швидкої» та більше 30 шин для УАЗа – це на запит комбрига Олександра Охріменка, який таку потребу попередньо озвучував. Також ми говорили про облаштування бомбосховищ у /закладах освіти обласного підпорядкування– зокрема, педколеджі та ліцеї «Центр освіти». Голова облради запевнив, що кошти на це область виділить. Також я просив сприяння у закупівлі автомобілів для військових, бо в умовах бойових дій це «розхідний» матеріал, який часто виходить з ладу.

Чи буде доповнена стела Героїв на площі портретами загиблих під час повномасштабного вторгнення захисників? Ми радилися із заступниками і керівниками управлінь, і наразі вирішили цю стелу наразі не змінювати, адже плануємо спорудити пам’ятник полеглим у війні з російською федерацією Героям, і там розмістимо вже усі портрети. Але буде це після перемоги.

Знову порушується тема розташування нового цвинтаря? Ми розробляємо внесення змін до Генплану міста, й обговорювали це на містобудівній раді в ОДА минулого тижня, адже в ньому місце під кладовище наразі не передбачене. Попередньо розраховували на землі військового відомства, але зараз про це, вочевидь, не йдеться. Я озвучив ідею щоб розглянути можливість облаштування нового міського цвинтаря на земельній ділянці навпроти меморіалу «Жертвам фашизму» орієнтовною площею 10-12 га, яка надана у користування птахофабриці. Зараз відповідні служби вивчають, чи можливо розмістити там цвинтар.

Яка ситуація з переселенцями? Їх у громаді зараз 3428. На прийом зверталися три сім’ї з числа ВПО. Одна просила влаштувати дитину в дитсадок, оскільки обоє батьків військові – це питання ми вже вирішили. Також просили сприяння з працевлаштуванням, я взяв інформацію про кваліфікацію чоловіка і будемо старатися підшукати йому роботу. Третє звернення стосувалося щодо поселення в гуртожиток.

З якими іще питаннями йшли на прийом? Мешканці будинку на Луцькій, 128, просили про допомогу для ліквідації збитків від пожежі, яка сталася, імовірно, через необережне поводження з вогнем. Жителі вулиці Лаврентія Горки зверталися з приводу підключення до центральної каналізації. Молода дівчина, яка після завершення вишу шукає роботу у педагогічній сфері, просила допомоги з працевлаштуванням. Було звернення щодо налаштування внутрішньобудинкової системи опалення у будинку на вулиці Івана Франка, 4. Ще одне звернення стосувалося виділення земельної ділянки учаснику бойових дій, я пояснив, що під час воєнного стану рішення про передачу у власність земельних ділянок не приймаються.

Діти цікавляться, коли в місті з’явиться скейт-майданчик. На жаль, цього року його не буде. Пам’ятаю про цю обіцянку, ми мали гарні плани на 2022 рік, але зможемо лише облаштувати дитячий майданчик у «Слов’янському» парку, закуплений за кошти соцеконому. Також встановили днями додаткові елементи дитячого майданчика у парку «Княжий».

Плануєте поїздку до Києва? У столиці відбудеться нарада під головуванням Олексія Чернишова, міністра розвитку громад та територій, щодо підготовки до опалювального періоду. Хочу уточнити, чи пропускатиме казначейство оплату з термомодернізаційних робіт, бо ми запланували переведення котельні на тверде паливо, що передбачає великі витрати, і маємо бути впевнені, що зможемо проплатити ці кошти.

Віталіна МАКАРИК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up