Новини
Сьогодні
16.09.2024

Про володимирські проблеми і виділені кошти на сесії обласної ради

Архів
29 переглядів

Минулої середи відбулася 19-а сесія обласної ради. На її початку, користуючись правом зробити заяву від фракції «Самопоміч», виступив, щоб загострити увагу депутатів, громадськості та журналістів на двох важливих проблемах.

Перша – це відсутність реального керівника і загроза знищення виробництва на Володимир-Волинській станції переливання крові, найбільшого виробника препаратів крові на Західній Україні. Колектив на станції є висококваліфікованим і спроможним значно наростити виробництво, заробляючи на себе.

У той же день після сесії відбулося засідання конкурсної комісії, яка вже вдруге засідала щодо питання визначення ймовірного майбутнього головного лікаря цієї установи. І вдруге порушила положення про порядок проведення конкурсу на заміщення вакантних посад керівників підприємств, установ обласної комунальної власності, не допустивши на заслуховування кандидатів на посаду представників колективу цієї станції переливання крові.

Як депутат, рішення конкурсної комісії вважаю нелегітимним, і переконаний, що думка колективу медичної установи має бути почута. І лише тоді депутати можуть затверджувати ту чи іншу кандидатуру.

Друга проблема – це питання повернення на фінансування з обласного бюджету Волині Володимир-Волинської спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів «Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки». Оскільки внаслідок дезінформування з боку управління освіти Волинської ОДА можуть бути прийняті рішення, які призведуть до знищення у школі-інтернаті інклюзивної, дошкільної та початкової освіти, спортивного напрямку, позашкільного розвитку дітей і втрати оздоровчої бази на озері Світязь, запропонував провести спільне засідання двох постійних комісій обласної ради – бюджетної і освітньої. На спільну комісію обов’язково потрібно запросити і керівництво школи-інтернату, і батьків дітей, що навчаються у закладі, і представників міської влади. Наше завдання – не допустити втрати унікального освітнього закладу і його багаторічних напрацювань, а також вберегти від скорочення близько сорока робочих місць.  Можливо, незабаром  школу-інтернат з цього приводу також відвідає новий голова облдержадміністрації Олександр Савченко.

На прохання виборців  озвучив два депутатські запити до голів ОДА і обласної ради. Обидва були проголосовані і підтримані депутатами у сесійній залі.

Перший стосувався організації пасажирських транспортних перевезень у Оваднівській ОТГ між населеними пунктами Руда, Замости, Гайки, Ягідне, Овадне і Володимир-Волинський, а також врахування майбутнього маршруту при формуванні переліку доріг для першочергового ремонту із коштів, які розподілятиме обласна рада.

Другий запит – щодо виділення із обласного бюджету 800 тисяч гривень для придбання комплексу для імуноферментного аналізу донорської крові для Володимир-Волинської станції переливання крові. Цей прилад необхідний для раннього виявлення у донорській крові інфекцій та вірусів. Особливо це важливо зараз, коли щорічно відмічається ріст гематогенних інфекцій на Волині.

Із вільних залишків коштів на наше місто і район депутати облради розподілили фінанси таким чином:

205 тисяч гривень – на виготовлення робочої документації з реконструкції будівлі та відтворення геометрії валів і в’їздної вежі валів городища 9-13 століття  у м. Володимирі-Волинському. Після цього нам, містянам, можна буде боротись за гранти на десятки мільйонів гривень, які необхідні для відтворення цієї пам’ятки архітектури;

1600 тисяч гривень – педагогічному коледжу ім. Кримського на реалізацію раніше заявлених проектів;

135 тисяч гривень – для проведення у липні міжнародного фестивалю з гри боча «Кубок Володимира» серед осіб з ураженнями опорно-рухового апарату та підготовки до участі в «Іграх Нескорених»;

Оваднівській ОТГ –  100 тисяч гривень для вуличного освітлення у с. Верба;

Зарічанській  – для ремонту ФАПів у с. Дігтів – 20 тисяч гривень, у с. Новосілки – 35 тисяч гривень.

Устилузькій ОТГ    для заміни вікон і дверей ФАПу у с. Чорників – 36 тисяч  гривень, для капітального ремонту будинку культури у с. Зоря – 250 тисяч гривень.

На цій сесії особлива увага приділялася закладам охорони здоров’я обласної комунальної власності, на які було розподілено 35,56 мільйона гривень.

Було заслухано звіти голови обласної ради, прокурора Волині, голови ДФС області та інформацію від начальника управління СБУ у області, а також прийнято багато рішень задля розвитку і добробуту Волині.

Проект рішення «Про затвердження програми підтримки епізоотичного благополуччя, проведення лабораторно-діагностичних та лікувально-профілактичних робіт у сфері ветеринарної медицини у Волинській області на 2018-2020 роки» під час голосування не був підтриманий депутатами. Але завдяки наполегливості та принциповій позиції депутата облради Олексія Панасюка депутати повернулися до розгляду цього питання і таки більшістю проголосували «за» фінансування ветеринарії Волині –  з вимогою обов’язкового звіту у раді головного ветеринара області.

Костянтин  ЗІНКЕВИЧ,

депутат  обласної  ради від  «Об’єднання  «Самороміч».

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up