На головну Новини Про володимирську «фурію Гітлера» розказують у новій книжці

Про володимирську «фурію Гітлера» розказують у новій книжці

641

Нещодавно в Українському центрі вивчення історії Голокосту вийшла книжка «Фурії Гітлера» про німецьких жінок у нацистських таборах смерті. Авторка дослідження Венді Лауер зібрала історії тринадцяти молодих німецьких жінок, які через різні життєві обставини, бажання професійних здобутків або особисту відданість нацистським ідеям опинились віч-на-віч із Голокостом і геноцидом.. Серед них і історія  Йоганни Альтфатер (Целлє) – заступниці володимир-волинського гебітскомісара.

Йоганна Альтфатер (Целлє) – ліворуч

Йоганна Альтфатер нажила лиху славу своєю жорсткокістю. Вона не лише покривала убивства євреїв, а й сама чинила жахливі злочини, від її рук гинули і дорослі, і немовлята. У решти жінок, які стали «героїнями» цієї книги, історії водночас і схожі, і різні. Життя більшості з них тісно пов’язані з окупованою Україною. Вони відвідували гетто у Львові, Рівному і Дрогобичі, були спостерігачками «акцій» у Тернополі, Бучачі та Житомирі, а деякі з них стали вбивцями у Львові та Гряді. Ці жінки були вчительками, медсестрами, секретарками або ж дружинами нацистів.

- реклама -

Венді Лауер досліджує, яким чином їхні професійні або родинні зв’язки впливали на їхні споглядання та навіть участь у вчиненні злочинів. Окрему увагу авторки присвячено подальшим долям жінок, їхнім розповідям про побачене та почуте. Повоєнні судові розслідування, розглянуті у дослідженні, демонструють, як гендерні стереотипи та уявлення ставали на заваді покаранню злочинниць і пошуку справедливості тими, хто вижив у гетто та концентраційних таборах.

Видання розраховано на всіх, кого цікавить історія Голокосту на теренах України в роки Другої світової війни, жіноча історія, історії геноциду, і здійснене за підтримки програми книжкових перекладів Відділу преси, освіти і культури Посольства США в Україні. Всі охочі можуть ознайомитися з книжктою в електронному вигляді на сайті Українського центру вивчення історії Голокосту.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

9 + 3 =