Минулого вівторка після більш ніж місячної перерви журналістів місцевих засобів масової інформації запросили на брифінг міського голови.
Перше запитання із числа не дуже приємних – про відміну результатів тендеру на будівництво реабілітаційного центру. Зрозуміло, що хотілося, щоб кожне будівництво розпочалось якнайшвидше. Але місті є два об’єкти, на яких воно затягується. Щодо згаданого тендеру, то міська влада не має важелів впливу на цей процес, він здійснюється відкрито на платформі «Прозоро». Причини, через які він оскаржений і згодом відмінений, уже відомі. Замовник робіт, яким є ТМО, оголошуватиме новий тендер. Чи затягнуться через це роботи, залежатиме від підрядника, який виграє право на їх виконання. Якщо переможе потужна фірма, процес піде швидко. Якщо ні, то терміни здачі в експлуатацію можуть зміститися.
Другим «затяжним» об’єктом, очевидь, є укриття ліцею ім. О. Цинкаловського. Поки готувався проєкт на ці роботи, змінилися державні будівельні норми, проєктантам довелося вносити зміни в уже майже готову документацію. До того ж її розділили – окремо на укриття і окремо – на корпус. До кінця травня обіцяють завершити експертизу і буде оголошено тендер на будівництво першої черги – укриття. Зрозуміло, що до початку навчального року, у який ця гімназія увійде як профільний ліцей, будівництво навряд чи завершиться. Будемо і далі користуватись укриттям собору Різдва Христового, адже нинішнього навчального року так було, і особливих нарікань не виникало. До того ж нині відчувається дефіцит кадрів, багатьох робітників забирають у ЗСУ. Тому спрогнозувати терміни важко.
Понад пів року бюджет міста без військового ПДФО. Як він наповнюється? Різниця надходжень у порівнянні з минулим роком досить відчутна – до 700 мільйонів гривень. Але в бюджеті ще є вільні лишки з 2023 року, за п’ять місяців за власними надходженнями його вже виконано. Всі розуміємо, яка ситуація у державі, добре, що обіцяні 10% ПДФО надходять безпосередньо на військові частини, у чому могли переконатися, перебуваючи у поїздці на Схід. Для наповнення бюджету стараємося підтримувати місцеві підприємства. На сесії затвердили детальний план території одному з найбільших бюджетоутворюючих підприємств– птахофабриці, яка планує розширити потужності, створити робочі місця.
Яка ситуація з розвитком індустріального парку. Сьогодні матимемо зустріч з його керуючим, який розповість про найближчі перспективи. Поки що ніхто з інвесторів не зголошувався, хоча інформаційна робота ведеться на різних рівнях. Депутат міської ради Андрій Принда кілька днів тому повернувся з міжнародного форуму торгово-промислової палати у Люксембурзі, де теж рекламував цей парк.
Які найважливі рішення прийняті на сесії? Рішення щодо птахофабрики вважаю стратегічним, бо дає можливості для розвитку. Відновили план зонування території міста, який дозволяє збудувати житло на території колишнього танкового полку. Там планується до 1500 квартир. У попередні роки біля колишнього молокозаводу виділено ділянку для будівництва житла працівникам МВС. План зонування дасть можливість внести належні зміни в документацію і почати будівництво – тут заплановано 657 квартир. Інвестори готові збудувати, а профільні міністерства отримають певний відсоток житла для своїх працівників, решта продаватиметься.
Місто отримало у комунальну власність будівлю станції переливання крові? Плануємо переселити туди відділення екстреної допомоги, за рахунок чого розширимо площі для потреб первинної медицини. Оскільки поліпшилась якість послуг, у лікарні не вистачає місць, треба і для їх розширення приміщення.
Які запити від військових є зараз? Нещодавно відвезли «мавіки» для 100-ї і 14-ї бригад. Закупівлю РЕБів для «сотки» обіцяють нам протягом 14 днів забезпечити. Ще за кошти бюджету плануємо закупити акумулятори до “мавіків” і спеціальні окуляри для операторів дронів. Також представники ремонтного батальйону 100-ї ОМБр просять колеса до вантажних авто, звертатимемося з цим до керівників окремих підприємств.
Антоніна МИХАЛЬЧУК