Новини

Про зустріч з генерал-майором, наближення зими і бюджетні перспективи

Архів
8 переглядів

У вівторок міський  голова  Петро Саганюк   традиційно зустрівся з  журналістами місцевих   ЗМІ і відповів на  їхні запитання.

Кілька  днів тому приймали гостя  високого армійського  чину.  З  якими враженнями  поїхав  з нашого міста  командувач Західного оперативного  командування. Так, нещодавно  мав  зустріч з генерал-майором Олександром Павлюком, який  приїжджав, аби  оцінити готовність об’єктів  соціальної інфраструктури до  повернення  на  місце постійної дислокації 14-ї ОМБр. Загалом ходом цих робіт він залишився задоволеним.  Але мав прохання не  лише до керівництва  міста, а й області, щоб для  завершення  благоустрою на  цій території допомогти  75- 100 тоннами  асфальту і  30 ліхтарями  для  вуличного освітлення.  Треба  і відремонтувати  світлофор на   Ковельській, де дорога  розділяє дві військові частини.  Новий  такий пристрій  дуже дорогий, тому  обмежимося  ремонтом   спеціальних  тумблерів до  старого, забезпечивши таким  чином  безпечність пересування військових  на цій ділянці. Обговорили й інші  робочі моменти.  Зокрема, військовим  потрібен  спортивний інвентар, забезпечення  яким постараємося організувати на спонсорських засадах.

Уряд  подав  до парламенту проект  бюджету наступного року, де  йдеться  про передачу  таких навчальних закладів як наш агротехнічний коледж на місцеві бюджети.  Якщо таке приймуть, то скоріш за все це буде не міський, а  обласний бюджет.  Але це  поки що тільки проекти. Проблемою не тільки цього коледжу, а для  міста залишаються  гуртожитки  цього навчального закладу,  бо  один із двох їх у аварійному стані.  Ми говорили  про  це з командувачем ОК «Захід» з таким прицілом, аби військовики  взяли його у своє відання, поремонтували і  мали житло для своїх  контрактників.  За  приблизними  підрахунками на  це треба до п’яти мільйонів гривень. Для  міста  це  накладно.

Той же проект держбюджету передбачає  і  відчутне збільшення  соціальних стандартів.  Чи  під силі  буде їх  дотримання  міськими фінансами? Робоча група нині активно працює над проектом місцевого бюджету, визначає потреби на місцях – у закладах освіти, медицини. Опрацюємо всю інформацію, тоді будемо бачити. Контрольні цифри доведені. Але через профіцит цьогорічного бюджету за законом доведеться державному у наступному році віддати близько 8 мільйонів гривень.

То  все  таки  три госпітальних округи буде на  Волині. Без нашого?   Днями була нарада з обговорення питань медицини в області, але  про це ні слова там не сказано. Вважаю, що про остаточний результат говорити ще рано.

Люди скаржаться і до  газети, що у  місті побільшало бродячих собак. Так, є  така проблема. Здійснюється  їх кастрування і відлов, але  немає куди їх дівати. Просив би принагідно і мешканців міста  уважніше  дивитися за  своїми чотирилапими і  не  випускати їх у місто, бо у  тих  зграях, що  нині  гуляють, багато  собак з ошийниками, отож домашні.

Щодня  стає все  ближче до  зими, коли   фронт багатьох зовнішніх робіт доведеться згорнути.  З чим  треба особливо поспішати, щоб впоратися, поки  погода дозволяє? Таких об’єктів є  кілька.  Це  і дах  дитсадка № 8, і ремонтні роботи  у ДНЗ № 2, на  які  виділили майже півмільйона гривень, але  ведуться вони дуже повільно.  На ремонт  басейну у школі № 5 вже проплатили аванс, мусово до  кінці року освоїти кошти  на Броварній. До того ж на сесії міської ради, яка невдовзі відбудеться, проведемо перерозподіл коштів, за  які  хочемо поремонтувати дахи у будинках  на вулицях Івана Франка, 4 і Ковельській, 71. У  поліклініці  почав  дах  протікати…

Активного  володимирського мешканця Павла Веремєєнка непокоїть  «неправильна» труба у будинку на Ковельській, 52.   Що  цікаво, що  самі мешканці  на  таке не скаржаться, а лише  пан Петро.  Ще  раз доручу подивитися на  цю проблему. Але завдання ставити  у нас багато охочих.

Антоніна  МИХАЛЬЧУК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up