На головну Молодіжка PROчитання

PROчитання

69
Фото bokmal.com.ua

Хлопчаче чтиво

Думаєте, підліткові книжки – то виключно дівчача справа? Думайте, в них пишуть тільки сльози-шмарклі про любов? Думаєте, хлопцям нічого почитати про себе, своє життя і свої проблеми? Я не переконувати у тому, як ви помиляєтеся. Я просто розкажу про дві кльових «хлопчачих» книжки, які вам було б цікаво і корисно почитати.

- реклама -

Шибайголови і немовлята

«Борошняні немовлята», ЕннФайн

Уявіть собі хлопчачий клас, у якому зібралися найбільші шибайголови. І до щорічного шкільного конкурсу наукових проектів хлопаки несподівано обирають дуже делікатну тему – догляд за немовлятами. А в ролі «тренажерів» отримують напхані борошном мішечки. За ними треба доглядати, як за справжніми малюками : не лишати без нагляду, слідкувати, щоб не забруднилися, не намокли тощо.

І от цей простий, але трохи дивний експеримент проявляє в хлопцях нові якості. Одні переконуються, що батьківство – штука страшенно клопітна, тому треба бути обережним, аби не  стати батьком «випадково», бо то найбільший жах. Інші відкривають у собі підприємницький хист і розпочинають свій бізнес, не встаючи з-за шкільної парти. Майже всі прокачали свій рівень толерантності і терпіння – бо принаймні певний час виконували завдання. А для одного хлопця, Саймона, піклування про «борошняну малючку» стає способом розібратися у собі і своїй сімейній історії, зрозуміти, чому від нього-немовляти пішов батько, відкрити для себе радощі і страхи батьківства.

 

Баскетболіст-бунтар у провінції

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«110 вулиць», Малгожата Гутовська-Адамчик

У 16-річного підлітка Міхала було класне життя: тато – директор у великій фірмі, мама, яка працює у «глянці», вдосталь кишенькових грошей і вся Варшава біля ніг. Хочеш – грай в улюблений баскетбол, хочеш – тиняйся торговими центрами і тринькай грошенята. Словом, розважайся, як можеш – ти заможний і крутий.

Але життя Міхала змінилося в одномить, коли через фінансову кризу сім’я була змушена переїхати у глухе провінційне містечко. І як воно тепер буде хлопцеві, коли він розтратив усю свою «крутизну» разом з кишеньковими, його імідж крутого хлопця залишився у столиці, а кожен день на новому місці – це боротьба. Боротьба за симпатію, за те, щоб визнали у компанії «своїм», боротьба з нудьгою і «депресняком», від якого у місті, де лише 110 вулиць, ніде сховатися.

Впорається Міхал з новими обставинами, збунтує проти них – чи вони розчавлять його? Повернеться до Варшави чи лишиться у провінції? Завоює кохання однокласниці чи стане «лузером»? Дізнаєтеся, коли прочитаєте 😉

Вітуська (Віталіна Макарик)

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

19 − шістьнадцять =