Новини

Програми житлових субсидій

Архів
14 переглядів

      З 1 травня, на підставі внесених 26 квітня урядом змін у порядок надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних  послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, діє оновлена їх програма.

На основі цих змін у травні органи соцзахисту населення проведуть перепризначення субсидій на наступний рік та розрахують їх розміри на літній період, а з жовтня – на новий опалювальний сезон.

  Цей перерахунок буде проведений автоматично, без повторного звернення. 

      Повторно подавати документи на оформлення допомоги необхідно буде лише тим, хто орендує житло та у кого відбулися зміни у складі сім’ї.

    Збільшено соціальну норму, за якою надається субсидія, для пенсіонерів, інвалідів, інших людей, які не працюють з об’єктивних причин. Якщо в помешканні проживає одна-дві  такі  людини,  ця норма збільшується з 49  до 75 кв. м.

   В опалювальний період, якщо раніше субсидія призначалася з 1 жовтня до 30 квітня і перераховувалася відповідно до рішення органів влади про дату початку та закінчення  цього сезону, то у  2017-2018  роках для користувачів централізованого опалення залишається прив’язка до відповідних рішень органів влади, а для тих, у кого індивідуальне опалення, нараховуватиметься з 15 жовтня до 15 квітня.

Отримувачі субсидії повинні повідомити органи соцзахисту протягом місяця про такі зміни:  складу зареєстрованих у житлі: хтось виписався чи прописався;   соціального статусу членів сім’ї: хтось звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером; здійснення одноразової покупки, яка перевищує 50 тисяч гривень; набору компослуг: відмовилися від централізованого опалення і перейшли на індивідуальне чи навпаки.

  Повторно  подавати документи на оформлення субсидії, зокрема заяву і декларацію про доходи треба заново сім’ям, які:  орендують помешкання; мають зміни у складі сім’ї.

   Наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати послуг враховуватиметься при призначенні субсидії на наступний термін. Інформацію про її  суму надаватимуть підприємства-надавачі послуг на запит органу соцзахисту населення.  За наявності заборгованості субсидія на наступний термін не призначається, про що управління соцзахисту має поінформувати громадянина. Якщо протягом двох місяців з дати інформування  останній документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої, в іншому випадку – з місяця, в якому документально підтверджено сплату заборгованості. Термін може бути продовжений на підставі рішення комісії за наявності поважних причин.

Монетизувати залишки невикористаних субсидій на оплату опалення, що виникли у зв’язку з економним споживанням газу та електроенергії, передбачено постановою  уряду. Виплата частини зекономлених субсидій у вигляді «живих» грошей відбуватиметься на підставі заяви громадянинаУрядовий проект монетизації передбачає грошову виплату енергоощадним родинам – еквівалент вартості зекономлених 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу.

До 1 липня 2017 року підприємства-виробники чи  виконавці послуг з газо-, та електропостачання в паперовому та електронному вигляді повинні надати підрозділу з питань соцзахисту населення списки енергоощадних субсидіантів із зазначенням суми невикористаної допомоги. Тим, які вели  енергоефективне домогосподарство, для отримання коштів необхідно з 1 липня до 1 вересня подати заяву у місцеве управління соцзахисту, на підставі якої здійснюватиметься виплата  цієї винагороди.

Субсидія, незалежно від вигляду в якому вона виплачується, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку. Тому монетизація частини зекономлених субсидій жодним чином не впливає на процес декларування, а отримана  не повинна зазначатися у декларації про доходи громадян.

Лідія РОСОЛОВСЬКА,

заступник начальника управління- начальник відділу соціальних допомог

та компенсацій управління  соцзахисту населення міськвиконкому.

Коментарі
Теги: ЖКГ, Лідія Росоловська, субсидії
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up