На головну Новини Прокурорський звіт, пілотна тероборона і погашена частина боргів Локачинської лікарні

Прокурорський звіт, пілотна тероборона і погашена частина боргів Локачинської лікарні

117

Друге пленарне засідання третьої сесії райради відбулось рівно за два тижні від першого. Окрім анонсованого питання фінансової підтримки Локачинської лікарні у порядку денному було ще 12 різноманітних питань. До роботи приступили 36 депутатів із 42-х.

    На початку заслухали звіт про роботу у минулому році Володимир-Волинської місцевої прокуратури. В.о. керівника цієї структури Олег Лісовецький проаналізував стан злочинності у регіоні, зазначивши, що у розрахунку на 10 тисяч населення, вона в районі значно менша, ніж в середньому по області. На 75 відсотків зменшилась кількість важких злочинів по району і на 27 – по місту, на 30 відсотків – крадіжок. У місті не було жодної смертельної ДТП, позитивна динаміка з виявлення злочинів у сфері обігу наркотичних речовин, а рівень розкриття злочинів загалом вищий, ніж у області. Протягом року 4 обвинувальні акти стосувались вчинення корупційних діянь, 3 – порушень у бюджетній сфері, один – земельних правовідносин, в інтересах держави та територіальних громад відшкодовано 50 тисяч гривень. При цьому на третину збільшилась кількість грабежів та вимагань, вдвічі – злочинів проти безпеки руху, зріс рівень злочинності у підлітковому середовищі. Цю інформацію депутати взяли до відома, проте, Микола Матусевич звернувся до керівника прокуратури з приводу викачування відходів виробництва птахофабрикою, на що той відповів, що кримінальне провадження по цьому факту відкрито.

- реклама -

  Про створення комунального підприємства «Володимир-Волинський районний центр підготовки територіальної оборони» доповідав заступник голови райради Андрій Оніщук.

Він зазначив, що проект пілотний, адже закон про тероборону ще на розгляді парламенту, та висловив сподівання, що його прийняття співпаде із початком функціонування в районі структури, аналогів якій немає в Україні, але яка може стати зразком для усіх інших територій. Район базовий, адже і військова бригада, і полігон розташовані саме тут, а ще створення такої установи надасть законні можливості для фінансування галузі тероборони. Доповідач представив також людину, яку обласний військкомат командирував як відповідального за створення ЦПТО – командира одного з батальйонів тероборони Олега Бойка, який виявився нашим земляком.

Це рішення, що мало явне патріотичне спрямування, підтримали усі, крім фракції ВО «Свобода», бо її голова Юрій Динько не був згідним, щоб відразу призначили Бойка в.о. директора цього КП.

   Бюджетний блок питань розглянули швидко. Звіти про виконання минулорічних бюджетів Локачинського та Іваничівського районів прийняли без обговорень, зауваживши, що вони опрацьовані усіма профільними комісіями. Так само без жодних зауважень закрили питання, що було проблемним на минулому засіданні, –  виділили кошти Локачинській селищній територіальній громаді для збалансування її бюджету для погашення частини боргів по лікарні, збільшивши суму і в основному фінансовому документі району, і в цільовій програмі майже на 342 тисячі гривень. Крім того, наприкінці сесії депутати ще й погодились щодо необхідності звернення до обласної ради, аби вона теж фінансово посприяла у розв’язанні проблеми заборгованості Локачинської лікарні. 

   Майнові питання вкотре стосувались прийняття на баланс новостворених територіальних громад майна колишніх районів. Відтак, цілий майновий комплекс – школу у селі Радовичі – передали Павлівській громаді, а кілька одиниць оргтехніки та меблі – Локачинській селищній раді.

   Затвердження у новій редакції Статуту комунального некомерційного підприємства «Володимир-Волинський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» відбулось із деякими дискусіями.

На першому пленарному засіданні райрада увійшла до складу співзасновників Іваничівського ценру первинної медико-санітарної допомоги, тож необхідно було провести і реєстрацію певних змін у документах, аби в найближчі терміни, а точніше, до середини березня, ця установа змогла підписати угоду з Національною службою здоров’я України. Проте зі зверненням від депутатів Іваничівської громади виступила заступниця селищного голови Оксана Рубан, яка зазначила, що центр ПМСД їхня громада готова узяти на свій баланс після сесії, яка пройде 5 березня, а відтак, не потрібно приймати жодних рішень щодо його перебування у віданні райради. Посадовиця запевняла, що терміну у десять днів вистачить, аби провести реєстраційні дії та ще й укласти угоду з НСЗУ, їй суперечили районні депутати, які мають досвід роботи зі статутами комунальних підприємств.

А депутат Валентин Вірковський наголошував, що обидва процеси не заважають один одному:  Іваничівський ЦПМСД під егідою району проведе процедуру укладання угоди, а тоді спокійно перейде до Іваничівської селищної ради. Про це ж просив депутатів і керівник центру Роман Киця. Тому більшістю голосів рішення таки підтримали, правда, з умовою негайно виправити  у Статуті ряд технічних помилок. Проконтролювати це особисто узявся голова райради.

   Далі затвердили структуру та чисельність виконавчого апарату районної ради у складі 12 штатних одиниць, внесли зміни до складу комісій райради у зв’язку із вступом у депутатські повноваження Володимира Савчук, за ініціативою депутатів від «Європейської солідарності» оголосили в районі 2021 рік Роком Олександра Каліщука, композитора, поета-пісняра та громадського діяча, який у грудні відзначатиме 90-річчя, підтримали запропоноване депутатом Анатолієм Яльницьким звернення до парламенту щодо необхідності розробки законного механізму проведення місцевих референдумів, а також звернення депутатів облради до Кабміну з приводу забезпечення у держбюджеті фінансування для оплати праці медперсоналу, який залучається до роботи призовних комісій. 

  У «Різному» обговорили можливості надання фінансової допомоги родині загиблого у АТО іваничівця Серія Дармофала, взяли на опрацювання підготовку ряду звернень до вищих інстанцій, голова ради Віктор Хиць нагадав районним обранцям про вчасне подання декларацій про доходи та фінансові зобов’язання за минулий рік та визначення із часом та місцем прийому ними громадян.

Юлія ПАШКОВА

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

шість + 13 =