На головну Новини Прощання з померлими лише у колі найближчих

Прощання з померлими лише у колі найближчих

1562

Карантин вплинув практично на усі сфери життя.  Не оминув і останньої церемонії у житті людини – похорону.  Якщо чимало життєвих планів можна поставити на паузу, то такі події, як народження чи смерть, запланувати  важко. А відтак, дотримуватись певних правил доводиться всім, хто проводить у ці дні в останню путь своїх близьких.  Про те, як проходять похорони в умовах карантину, розповіла керівниця комунального підприємства «Ритуальна служба» Ганна Кушнірук.

Тепер поховання відбувається здебільшого у день смерті людини. Нині скрізь дотримуються обмеження кількості людей до 10 осіб, і воно розповсюджується на похорон. Заупокійний молебень проходить не в будинку чи квартирі, де проживав покійний, а на вулиці.

- реклама -

Присутнім під час заупокійної служби можуть бути тільки близькі люди (не більше 10 осіб), які мають стояти поодаль один від одного на відстані 1,5-2 м. Після відспівування, труну закривають та везуть на кладовище, де священник запечатує гріб. Цілувати померлого не можна, тому прощаються, схиливши голови перед труною.

«Пояснюємо ці правила і люди із розумінням ставляться до наших рекомендацій. Тому похорони зараз відбуваються дуже скромно, без поминальних обідів та скупчення людей. На міських кладовищах також малолюдно у ці дні, багато неприбраних могил. На це впливає і те, що люди з інших населених пунктів не мають чим доїхати. Але наше підприємство регулярно наводить лад, як на Федорівському, так і Ладомирському кладовищах, тому бруду та сміття там не буде», – розповідає Ганна Кушнірук.

Дотримується ритуальна служба усіх правил карантину і у своїй роботі, адже тепер у приміщення КП «Ритуал» можна заходити лише по одній людині і обов’язково у масці. Надають консультації і у телефонному режимі.

Тетяна ІЗОТОВА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

14 − 6 =