Західний регіональний центр Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими проводить зустрічі із родичами зниклих волинян.
Як діяти і куди звертатись рідним, розповіли представники Західного регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими та безвісти зниклими під час брифінгу, передає Волинська ОВА.
«За жовтень та листопад на Волині ми провели колективні зустрічі з рідними оборонців, які потрапили в полон або зникли безвісти. Маневичі, Любешів, Камінь-Каширський, а також було три зустрічі у місті Луцьк», – розповів представник Західного регіонального центру Коордштабу Андрій Панасюк.
Такі ж зустрічі із родинами зниклих волинян незабаром відбудуться у Володимирському, Ковельському, Луцькому районах, повідомив речник Координаційного штабу. Для спілкування будуть присутні представники Уповноваженого ВРУ з прав людини, Секретаріату Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Служби безпеки України, ТЦК та СП, ОК «Захід», пенсійного фонду та соціального захисту.
«Кожна з цих структур у відповідних питаннях готова допомагати рідним та близьким осіб, які зникли безвісти або знаходяться в полоні і вирішує питання, які віднесені до їхньої компетенції. Тільки разом і спільними зусиллями ми можемо надати комплексну підтримку і допомогу», – відзначив Андрій Панасюк.
Представник Координаційного штабу наголосив, що рідні зниклих безвісти або військовополонених варто зареєструватись в особистому кабінеті штабу.
«Це майданчик для найбільш оперативної комунікації між нами та вами. За допомогою особистого кабінету ми вам надаємо нову інформацію, яка з’являється в Координаційному штабі. Це, зокрема, зміна статусу захисника, інформація про імовірне місце утримання захисника в полоні та інша важлива інформація, яка нам доступна. Також ми закликаємо вас надавати нам ту інформацію, яка вам відома. Тому ми просимо через особистий кабінет надсилати знайдені вами фото, відео або інші свідчення, які вам відомі, для опрацювання аналітичним відділом штабу», – пояснив Андрій Панасюк.
До слова, спільними зусиллями усіх структур в Україну повернули 3 767 захисників з російського полону. Переговори, робота з пошуку і повернення триває постійно.
Також представники Координаційного штабу закликають волинян з особливою обережністю аналізувати інформацію, яка з’являється у телеграм-каналах, особливо ворожих. Часто повідомлення про військовополонених або зниклих є недостовірною, публікується з метою маніпуляції родинами зниклих:
«Тому, якщо ви знайшли якусь інформацію і невпевнені в її достовірності, ви завжди можете зателефонувати на гарячу лінію Координаційного штабу. Також просимо повідомляти про можливі дзвінки від російських спецслужб, щоб разом ми правильно вели таку комунікацію», – йдеться в повідомленні.
- 0800 300 541, гаряча лінія Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими та безвісти зниклими,
- https://cabinet.koordshtab.gov.ua/login, особистий кабінет для зв’язку із Координаційним штабом,
- 0 800 505 063, спеціальна лінія Державної прикордонної служби для родичів військовослужбовців, які тривалий час не виходять на зв’язок).
Детальніше у відео брифінгу за покликанням.