Новини
Сьогодні
20.07.2024

Прозорість та підзвітність закупівель у районах за півріччя

Чергове засідання робочої групи «Прозорість та підзвітність» відбулось у розширеному форматі за участі начальників районних військових адміністрацій. Аналізували закупівлі, проведені за перше півріччя.

Загалом в області з початку року на платформі «Прозоро» опубліковано близько 51 тисячі лотів на загальну суму близько дев’яти мільярдів гривень. Тож у розрізі кожного з районів обговорили ті, які мали найбільші суми або викликали сумніви. Акцент робили на замовниках, які є структурами влади.

На території Камінь-Кашиського району за спрощеною процедурою торгів здійснили на суму 101 мільйон гривень. З них закупівлі, які пов’язані із оборонною роботою, становлять 43 мільйони. Решту коштів виділяли на виготовлення проєктно-кошторисної документації, на встановлення меж населених пунктів тощо. Аудиторська служба порушень не виявила.

В Луцькому районі замовники за пів року опублікували орієнтовно 20 тисяч лотів на загальну суму в 3,5 мільярда грн. Структурними підрозділами РДА закупівель проведено на 13,4 мільйона  гривень. Скарг з боку громадських організацій та контролюючих органів щодо порушення процедур публічних закупівель на адресу РВА не надходило.

Однак за результатами перевірок, проведених  управлінням західного офісу Держаудитслужби у області, встановлені порушення на суму 4,6 мільйона гривень у Колківській та Городищенській громадах, де  тендерна документація складена не у відповідності до вимог закону, виявлено  неефективне використання державних коштів при закупівлі послуг з озеленення та утримання зелених насаджень на суму 1,1 мільйона гривень.

У Володимирському районі публічні закупівлі районною військовою адміністрацією та районною радою не проводились.  Щодо громад району, то найбільша сума закупівель припадає на Володимирську та Нововолинську міські ради.

Зокрема, громади Володимирського району продовжують активно допомагати військовим та закуповують обладнання військового призначення. Тож найбільше коштів спрямовано на саме на це. З початку року на такі закупівлі пішло понад 22 мільйони  гривень, з них понад 14 мільйонів– це Володимирська міська рада,  7,5 мільйона – Нововолинська міська та  885 тисяч – Павлівська громада.  Здебільшого для матеріально-технічного забезпечення підрозділів закупляли квадрокоптери, комплекси та засоби радіоелектронного захисту, портативні та автомобільні радіостанції, батареї із зарядними пристроями та інше обладнання.

Окрім оборонних закупівель, громади Володимирського району спрямовували кошти (920 тис. грн, 4 закупівлі) на поточні ремонти доріг, в тому числі ліквідацію ямковості.

Нововолинська міська рада здійснювала закупівлю на 650 тисяч гривень для транспортно-експедиторських послуг щодо доставки гуманітарної допомоги, зокрема чотирьох автобусів від міста Мілан до Нововолинська. Окрім того, Нововолинська міська рада спрямувала 885 тисяч гривень на поточні ремонти санвузлів у закладах дошкільної освіти міста. Поромівська тергромада здійснила ремонт приміщення ЦНАПу на 200 тисяч гривень

Зимнівська тергромада закупила на 615 тисяч гривень щебеню. Устилузька провела закупівлю послуг з благоустрою (обкошування територій) та ямковий ремонт доріг. Також значна частка виділялась на закупівлі для забезпечення життєдіяльності громад. Мова про закупівлю комунальних послуг. Зауважень чи порушень щодо проведених закупівель до РВА не надходило.

У Ковельському районі 53 замовники провели 1016 закупівель. Так, 9,5 мільйона гривень із вільних залишків відповідними закупівлями спрямували на Збройні сили України. Окрім цього, цільовими субвенціями на допомогу військовим вилілили понад 20 мільйонів гривень.

Поза витратами на оборонні сили, Ковельська, Любомльська, Дубівська, Старовижівська та Ратнівська громади ремонтували комунальні дороги. Однак, як відзначила начальниця Ковельської РВА, ситуація дійсно цього вимагала. Також нині у Колодяжному оголошений тендер на ремонт частини приміщення.  Буде ремонтуватися ЦНАП та створюватись пандус, що теж є необхідним.

«Першочерговими й основними витратами є допомога нашим військовим. Сподіваюся, що ця тенденція не зміниться. Тим не менш, ми продовжуватимемо контролювати та аналізувати публічні закупівлі», – зазначив Юрій Погуляйко.

Коментарі
Теги: Перше півріччя, Публічні закупівлі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up