Новини

При місцеві проблеми – на засіданні правління Асоціації міст України

Архів
26 переглядів

У черговому засіданні правління Асоціації міст України, яке відбулось нещодавно у столиці за присутності Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та інших представників уряду, перед якими керівники міст у різних областей держави порушили ряд важливих питань господарського характеру взяв участь і перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук.
Зокрема, йшлося про встановлення пільгових тарифів на електроенергію для зовнішнього освітлення. Як відомо, НКРЕКП своїми постановами протягом двох минулих років підняла її вартість у 2,5 раза, і це при тому, що надходження до місцевих бюджетів в середньому збільшились у півтора раза, підвищення тарифів відбувались у періоди, коли бюджетні витрати сформовані, своєчасне урахування додаткових передбачити неможливо. Таким чином, міські бюджети поставлені перед вибором: суттєво збільшувати асигнування на зовнішнє освітлення за рахунок скорочення їх на інші потреби або скоротити надання цих послуг. Тож пропозицію встановити пільгові тарифи, а також розглянути можливість прийняття державної програми, яка б сприяла впровадженню заходів енергоефективності у сфері зовнішнього освітлення міст, уряд опрацює найближчим часом.
Ще однією проблемою, яка потребує нагального розв’язання, є стан доріг у державі. На це Прем’єр-Міністр зауважив, що цього року стартували ремонти кількох автошляхів, а вже в 2018 році дороги державного значення будуть передані на баланс місцевим органам влади разом з фінансовим ресурсом на їхній ремонт та утримання.
Віце-прем’єр-міністр України-Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко спілкувався з учасниками засідання на тему енергозбереження, а також монетизації пільг і субсидій для підприємств житлово-комунальної галузі. Передусім, на переконання керівників міст, у грошовій формі слід виплачувати компенсацію витрат на проїзд у громадському транспорті пільговиків громадян, а також монетизувати субсидії.
Стосовно зауважень щодо незадовільної роботи підприємств теплопостачання, то урядовці визнають: розроблений ними три роки тому порядок розподілу коштів, що надходять на поточні рахунки зі спеціальним режимом використання для розрахунків з постачальниками газу, не продемонстрував очікуваної ефективності. На думку представників міських рад, основними проблемами галузі є не лише заборгованість держави перед постачальниками послуг за надані населенню пільги та субсидії, накопичена протягом років і досі непогашена держбюджетом заборгованість з відшкодування різниці в тарифах, а й незбалансованість нормативно-правових актів, якими регулюються терміни розрахунків за надані комунпослуги та оплати за використані підприємством енергоресурси. А ще тарифи не відповідають потребам підприємств теплопостачання на забезпечення поточних та аварійних ремонтів, оновлення основних засобів, у тому числі заміну застарілого обладнання на енергоефективне.
Тому керівники міст просили уряд скасувати ряд постанов, а натомість прийняти нормативний документ, який врегулює питання погашення у 2017 році різниці між фактичною вартістю теплової енергії, послуг з централізованого опалення, постачання гарячої води, централізованого водопостачання та водовідведення, у порівнянні з затвердженими тарифами, а також розробити і затвердити типові договори про реструктуризацію заборгованостей за спожиті газ і електроенергію.
Обговорювали і діяльність об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Як виявилось, більшість органів самоврядування приймали місцеві програми підтримки ОСББ, а от державних досі немає, тож уряду рекомендовано розробити їх, аби підтримати ряд заходів з енергозбереження у будинках, що перебувають у спільному управлінні громадян.
До слова, київський міський голова Віталій Кличко поділився досвідом: у них ОСББ на впровадження заходів енергоефективності отримують 70 відсотків коштів з місцевого бюджету, дофінансовуючи лише 30 відсотків необхідних витрат. У Володимирі-Волинському ця схема до минулого року діяла за принципом 50Х50, втім, уже цього року в ході останньої сесії міськради запровадили фінансування 60Х40, де менша частина припадає на зібрані жителями чи залучені від спонсорів кошти. Перший заступник володимир-волинського міського голови Ярослав Матвійчук не виключає, що столичний відсотковий розподіл співфінансування таких програм можна впровадити і у нас як більш справедливий і прийнятний для населення.
Своєю головною проблемою, яка уже стає проблемою всієї держави, поділився міський голова Львова Андрій Садовий. Він звернувся до учасників засідання з проханням розглянути можливість прийому сміття на полігони побутових відходів інших міст. Втім, у нашому місті такої підтримки він не знайде, адже питання вже обговорювалось на засіданні голів постійних депутатських комісій та фракцій міської ради, де ухвалене одностайне рішення про відмову приймати львівське сміття.

Юлія ПАШКОВА.

Коментарі
Теги: Асоціація міст України, благоустрій, тарифи, Юлія Пашкова, Ярослав Матвійчук
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up