На головну Новини Пряничний древній храм на ювілейній виставці

Пряничний древній храм на ювілейній виставці

101

У день відкриття персональної  виставки «Палітра життя» художниці Надії Яцини, що присвячена її ювілейній даті народження, у галереї  КМЦ не було де і яблуку впасти. Привітати ювілярку прийшли її друзі, колеги по пензлю та шанувальники творчості.

За п’ять років, протягом яких мисткиня живе і творить у нашому місті, це вже четверта її виставка. А всього в житті художниці їх було сім – по різних куточках світу. Народилась Надія у суворому північному краї Росії. Змалечку виявила хист до малювання, тож після закінчення художньої школи та педучилища, вступила до Ленінградського педінституту на художньо-графічний факультет. Згодом захистила дисертацію  на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук і понад три десятки років пропрацювала викладачем у навчальних закладах різних рівнів.

- реклама -

На двадцяти картинах виставки «Палітра життя» – володимирські пейзажі та сибірські, звідки родом сама художниця, переплелися із ніжними квітами, барвистими натюрмортами. Надія Яцина працює у багатьох жанрах: пише як портрети, так і натюрморти, і пейзажі. І все їй вдається легко, кожна робота вражає досконалістю. Зокрема, колеги-художники, які завітали на відкриття, всі до одного відмітили високу майстерність авторки картин, котрі наче дихають повітрям та неймовірно передають простір і динаміку.

При  виконанні творчих робіт художниця використовує різні матеріали:  олійні, акрилові і акварельні фарби, кольорові, графічні олівці, соус, сангіну, пастель, туш тощо. На одну роботу, залежно від складності та натхнення, витрачає часу  від двох годин до місяця.

– Надихає на творчість усе, що оточує. Дуже люблю натюрморти, але останнім часом частіше пишу пейзажі. Також цікаво працювати над портретами, але на цій виставці, на жаль, не має жодного з них. До речі, з 22 полотен, представлених у галереї, половина – з приватних колекцій. Теперішні власники картин люб’язно погодились їх позичити на деяких час, а решта – це роботи останніх років, – розповідає Надія Яцина.

Після теплих слів привітань, котрі лунали від начальника управління культури і туризму міськвиконкому Романа Віслобокова, голови обласного відділення Українського фонду культури Геннадія Сарапіна, директора художньої школи Адама Михалика, нововолинського художника Анатолія Мужевітіна та інших, настала черга дивувати гостей і винуватиці події. Перед офіційним початком відкриття усі охочі мали змогу придбати номери лотереї, головним призом котрої стала картина Надії Яцини. Ще десяток щасливчиків отримали святкові набори розмальованих імбирних пряників, випікання котрих є ще одним захопленням художниці.

А завершальним акордом мистецького дійства став аукціон, головним і єдиним лотом якого була неймовірна композиція з печива над якою мисткиня трудилась протягом останнього тижня –  Свято-Успенський кафедральний собор у 3-д форматі. Щасливим переможцем аукціону став Роман Віслобоков.

                                                                     Тетяна ІЗОТОВА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

девятнадцять − 6 =