На головну Молодіжка Приходьте потусуватися у  «Vkubi»

Приходьте потусуватися у  «Vkubi»

169

Давно школярі міста мріяли про місце, куди можна прийти – і потусуватися з однолітками, провести цікаво і з користю свій час. І ось у лютому свої двері для них відчинив центр дозвілля для дітей та молоді «Vkubi». Хто його створив, чим тут займаються, кому можна приходити – розповідає Катерина Самчук, одна з організаторів «Vkubi».

   За нами не стоять політики чи бізнесмени. Це – громадська ініціатива. Створити таке місце для молодіжного дозвілля запропонував Рома Дячок, керівник школи танцю «MJDS» та ГО «Креативна ідея». Я залюбки долучилася до організації клубу, адже бачу, наскільки це міським дітям потрібно. Ім’я для клубу вибирали голосуванням на сторінці в Instagram, обирали її самі підлітки.

- реклама -

   За освітою я соціальний педагог зі спеціалізацією практичного психолога, тож умію працювати з дітьми. Рік прожила у США за програмою культурного обміну Au-Pair – спілувалася з тамтешньою молоддю, подорожувала. Деякі цікаві ідеї підгледіла там і зараз їх втілюю тут.

   Двері центру відчинені для всіх охочих від 7 до 18 років у вівторок, четвер та на вихідні. На кожен тиждень плануємо цікаві заходи – вечір настільних ігор та гри в «Мафію», англомовний клуб, кіновечір, дискусії на актуальні теми тощо. Плануємо і концерти-«квартирники», де кожен, хто забажає, зможе продемонструвати свій талант у затишній домашній атмосфері.

Нещодавно з ініціативи дітей у нас з’явився Rubik’sClub – клуб любителів складати кубики Рубика. Його заснував наш постійний відвідувач Іван Козачук з друзями – хлопці принесли кубики різної складності – і традиційні куби 2*2, 3*3, 5*5, і пірамідки. Вже незабаром з’ясувалося, що таких дітей, які тренуються складати кубики Рубика на швидкість у Володимирі є чимало. Розповідаючи про своє захоплення, вони журилися, що змагання проводять лише у великих містах, а їм би хотілося спробувати свої сили… В результаті ми вирішили зробити своє! Відбудеться воно вже цієї неділі, а долучитися можуть усі охочі, зареєструвавшись на нашій сторінці в Instagram.

   Ми працюємо на волонтерських засадах і ніхто зі сторони нас не фінансує. Ми провели багато безплатних заходів, настольні ігри купували і приносили ми з Ромою. Але зараз просимо відвідувачів про невеличкі благодійні внески, щоб поповнювати асортимент ігор, створювати роздаткові матеріали, пригощати їх чаєм і печивом.

У нас є сторінки і в Instagram, і у Facebook. Але діти переважно тусуються в Інсті. Там обговорюємо усе – який фільм подивитися на кіновечорі, в яку настольну гру пограти, чим доповнити наші зустрічі. Слухаємо всі пропозиції й ідеї і даємо можливість для їхнього втілення.

   Бачу, що дітям справді потрібне таке місце, де можна просто погратися,потусити з однолітками, познайомитися. Власне, коли і я була школяркою, такого центру страшенно не вистачало. Гуртки, школи мистецтв – все це є, але не все ж учитися, іноді й розслабитися кортить. Сподіваюся, ми зможемо принести їм багато користі.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

два × 5 =