Новини

Прикордонник, яким пишається школа

Головне, Разом до перемоги
406 переглядів

Прикордонник Віктор – колишній учень Стенжаричівської гімназії Устилузької громади. За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі указом президента України його нагороджено медаллю «Захиснику Вітчизни».

Майже десять років Віктор проходить службу у прикордонному відомстві. За його плечима бойовий досвід, отриманий ще у 2015 році під час виконання завдань з охорони держрубежу у складі оперативно-бойової прикордонної комендатури на Донеччині, повідомляють на фейсбук-сторінці Західного управління Держприкордонслужби.

Обороняти Авдіївський напрямок прикордонник знову вирушив торік навесні. Збираючись з побратимами на «нуль», Віктор усвідомлював, що може не повернутися. Каже, навіть не брав із собою жодних харчів, бо знав – на перекус часу не буде. Щойно група прикордонників змінила побратимів на позиціях, російські солдати розпочали штурм. Його наші бійці відбили. Тоді ворог почав гатити з артилерії. Такі обстріли були постійними.

Прикордонник згадує, що українські військові щоночі спостерігали свого роду фаєр-шоу, адже їхні позиції кожні пів години, окрім артилерійських зарядів, обстрілювали запалювальними фосфорними боєприпасами. Укриттів як таких не було, і можливості їх облаштувати через шалену інтенсивність ворожого вогню прикордонники теж не мали. Та підрозділ безжально знищував штурмові групи противника, які раз у раз намагалися зайти в нашу посадку, від якої, до речі, за кілька днів нічого не лишилося, окрім поодиноких кількаметрових стовбурів.

Під час одного з чергових артобстрілів Віктор отримав осколкові поранення у різні частини тіла. Опісля був складний шлях евакуації, тривале лікування, реабілітація та відновлення.

«Жах війни назавжди залишиться в моїй пам’яті. Та попри пережите, тішуся, що чимало окупантів ми все ж таки ліквідували», – поділився емоціями Віктор.

Зараз офіцер-прикордонник знову на службі, охороняє державний кордон на Волині й готовий повернутися в зону активних бойових дій, аби назавжди вигнати ворога з української землі.

«Наші учні – найкращі! Гордимося, пишаємося, чекаємо з Перемогою!», – пишуть на фейсбук-сторінці рідної школи Віктора, поширюючи інформацію про його нагороду та бойовий досвід.

 

Коментарі
Теги: нагорода, прикордонник
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up