Новини
Сьогодні
20.07.2024

«Привіт, позич гроші до завтра»: володимирські поліцейські радять, як не стати жертвою шахраїв

Володимирська, Громади, Лайфстайл
91 переглядів

Зламавши акаунт, аферисти надсилають друзям та знайомим приватні повідомлення з проханням позичити кошти. Тож, отримавши таке прохання, переконайтеся, що з вами спілкується саме той, хто просить про позику.
Така афера, останнім часом набирає обертів. Все більше і більше довірливих громадян потрапляють на «гачок» шахраїв, отримуючи в соціальних мережах «Telegram» , «Instagram» смс-повідомлення від друзів з проханням позичити гроші.
Як же захиститися від такого виду ошуканства? Насамперед, якщо вам надходить повідомлення від рідних чи знайомих з проханням про грошовий переказ, не поспішайте. Для перевірки, чи дійсно вони потребують вашої допомоги, зателефонуйте, а не спілкуйтеся у месенджері, та перепитайте про це.
Необхідно також дбати про захист свого мобільного гаджета та застосунків, що на ньому встановлені. Для цього необхідно використовувати надійні паролі для розблокування телефону чи планшета. Також обов’язково встановлюйте двофакторну автентифікацію для входу у месенджери та соціальні мережі. Періодично змінюйте паролі, дотримуючись основних правил їх формування (не використовуйте власне ім’я, дату народження та інші відомості, які можна легко дізнатися про вас. Користуйтеся різним регістром символів, змінюйте мовну розкладку клавіатури тощо).
Будьте розсудливими, аби не дозволити шахраям збагатитися вашими коштами.

Коментарі
Теги: аферисти, Соцмережі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up