За тиждень до Великодня у міському терцентрі відбулось відкриття тематичної виставки виробів студентів педколеджу та їхнього викладача Лесі Мартинюк, на яку завітали слухачі університету ІІІ віку.
На стінах невеличкого приміщення розмістилось кілька десятків оригінальних пасхальних композицій – паперові писанки у техніці паперової пластики, витинанки та квілінгу, пасхальні рушнички, традиційні волинські писанки, так і більш модернові, а у центрі експозиції – велике панно із зображенням української родини та Василівської церки в обрамленні різнобарвного писанкового віночка.
Авторку багатьох із цих робіт представила соціальний педагог терцентру Оксана Бистричан. Знана у місті і далеко за його межами писанкарка, котра отримала два роки тому звання Народного майстра, розповіла, що цей рік для неї щедрий на мистецькі події та творчі проекти, які розпочались ще узимку, відколи у культурно-мистецькому центрі Леся Мартинюк презентувала ювілейну виставку. Вона охоче відгукується на запрошення показати свої вироби, тож писанки пані Лесі мандрують по всій Україні.
У педколеджі писанкарка викладає етнодизайн, декоративно-прикладне мистецтво і керує творчою студією писанкарства «Сигма». Таку назву обрали недарма, адже цей давній символ трипільської культури означає відродження та гармонію. Зі своїми вихованцями Леся Мартинюк бере участь у різних конкурсах, їздить на численні фестивалі та ярмарки. Цьогоріч відправили вісім писанок до Києва на виставку Арт-перфомансу «585 художників».
Леся Мартинюк охоче ділилась секретами власної майстерності, розповіла багато цікавого з історії писанкарства та відповіла на запитання. Головне, на думку майстрині, беручись до розпису яєць, бути у гарному настрої, вкладаючи у свою роботу любов та позитивні емоції. Тоді така писанка матиме хорошу енергетику і може стати справжнім оберегом на щастя, любов та удачу.
Тетяна ІЗОТОВА.