Новини

Писанки як обереги на добро

Архів
22 переглядів

Жодне свято не приносить стільки радості та душевного тепла, як Пасха. У обласному соціальному гуртожитку, який є справжньою домівкою для своїх мешканців, до цього дня готувалися заздалегідь. Всюди чисто, прибрано, веселять зір звабливі прикраси. Діти власноруч малювали, вирізали, витинали, клеїли різноманітні вироби, висаджували на клумбах квіти, знайомилися з історією та традиціями святкування разом з дружнім колективом працівників.
Зранку й до пізнього вечора готували головні атрибути Великодня – випікали запашні паски, вчилися мистецтву писанкарства, який провела майстриня із 20-річним стажем, народний майстер України, член Волинського осередку національної спілки майстрів народного мистецтва України, викладач образотворчого мистецтва педаколеджу Оксана Білик. На родинне свято завітали й випускники гуртожитку.
Майстриня зробила короткий екскурс в історію писанкарства в Україні, розповіла про традиції, пов’язані із цим старовинним мистецтвом, розкрила значення кольорів та символів, котрі прикрашають писанки. Після цього усі присутні під таємниче полум’я свічки поринули у творчу роботу.
Кожен учасник майстер-класу після його завершення тримав у своїх руках власне творіння – писанку-оберіг і щиро повірив, що вона принесе йому здоров’я і благополуччя, щедрість і чистоту почуттів, добро.

Світлана ШУЛЯР,
Волинський обласний соцгуртожиток для дітей-сиріт.

Коментарі
Теги: Великдень, Оксана Білик, писанки, соціальний гуртожиток
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up