На головну Новини Пишеться «Книга пам’яті» про рогожанців

Пишеться «Книга пам’яті» про рогожанців

12

Хорошу ініціативу впроваджують у життя жителі села Рогожани – збирають спогади про односельців та історію своєї малої батьківщини. А публікують ці дописи та світлини на фейсбук-сторінці Будинку культури села і навіть запровадили нову рубрику, яку назвали «Книга пам’яті».

Нещодавно історію свого роду розповіла Євгенія Кінах. Її записала директорка Наталія  Матіюк і поділилася нею з користувачами соцмережі:

- реклама -

«А це дідусь мого тата» –  простягнула мені збережену світлину пані Євгенія. На ній зображена гарна українська родина в автентичному вбранні.

Такі фото мають неймовірну енергетику. У них наша історія, у них частинка нас.  Микола  Кінах – тато пані Євгенії щиро любив рідне село і передав у спадок цю любов своїм нащадкам. Народився  він 20 квітня 1926 року в Рогожанах. Тут минуло дитинство.  30 березня 1944 року був призваний в Радянську Армію, воював  в сухопутних військах Першого Українського фронту. Нагороджений орденом Вітчизняної війни І ступеня, орденом «За мужність», а в 1946 році отримав медаль «За перемогу над Німеччиною…».

28 лютого 1945 року в бою за річку Одер в Німеччині був поранений у ногу.

День Перемоги чоловік зустрів в госпіталі. Згадував про радість, що панувала між пораненими та медичним персоналом – усі обіймалися та вітали один одного.

За висновком медичної комісії Микола Оверкович був визнаний інвалідом війни ІІІ групи, та непридатним до проходження  військової служби.

Після демобілізації повернувся додому на милицях, пізніше став ходити з ціпком. Працював чоловік на різних посадах, певний час був завідувачем клубом у селі Рогожани. Одружився. Пізніше став працювати на шахті№5. З часом переїхав з сім’єю у Володимир-Волинський.    Уся трудова діяльність Миколи Оверковичапов’язана з будівництвом шахт, працював буровим майстром. За роки трудової діяльності неодноразово нагороджувався почесними грамотами.     Чоловік радо зустрів незалежність України та завжди болісно сприймав невдачі в побудові демократичної держави».

Це фрагменти лише з однієї розповіді, а  таких у Рогажанах про своїх земляків планують записати чимало.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

3 × три =