На головну Новини Район дозбирує озимі зернові

Район дозбирує озимі зернові

55

 Підприємства «Агросвіт-Волинь», фермерське господарство Євгена Шелепіни і ТзОВ «П’ятидні» закінчили жнива на території району. Наздоганяє їх товариство «Прогрес».

Врожайність зернових залишається на рівні минулого року, хоча якість зерна у крупнотоварних господарствах на відсотків 10-15 нижча торішньої, адже на низинних ділянках, де пшениця полягла, зерно попроростало. Все ж, незважаючи на непрості погодні умови, наші господарства впоралися досить непогано, кажуть фахівці управління агропромислового розвитку РДА. Адже  основна маса зібраного зерна має другий- третій клас якості, лише 10 його відсотків– фуражне.

- реклама -

Зернові й зернобобові культури у районі зібрані на площі 22,3 тисячі гектарів, це 90  посіяного, намолочено 130 тисяч тонн зерна. Пшениця на підприємствах і в господарствах населення обмолочена майже на 14,4  тисячі гектарах, це 95  відсотків  посіву, її валовий збір – 113 тисяч тонн при середній врожайності – 61,5 центнера з гектара. Підприємства вже зібрали  97  відсотків пшениці на 11, 4 тисячі гектарів, намолотивши 77 тисяч тонн зерна, це по 68 центерів на гектар. Найвища врожайність основної хлібної культури у товариства «П’ятидні», де  зібрали з кожного гектара по 82 центнери озимої пшениці.

У дощові дні, кажуть фахівці, були випадки, коли доводилося зерно двічі пропускати через сушки, останнім часом у сушінні немає потреби, обмолочене зерно має близько 13 відсотків вологості.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

4 × 2 =