Новини

Районна рада делегувала медичні повноваження місту

Архів
21 переглядів

  Після годинної дискусії на позачерговій сесії районної ради депутати таки  проголосували за делегування державних повноважень міській раді по медичному обслуговуванню населення Володимир-Волинського району на первинному рівні в комунальному підприємстві «Володимир-Волинський центр первинної медичної допомоги» на 2018 рік.

Питання щодо створення комунального підприємства, яке надаватиме медичні послуги жителям міста та району, тиждень тому розглядали на позачерговій сесії міські обранці. Після бурхливого обговорення та низки поправок проект рішення таки прийняти. Тож настала черга районних керманичів вирішувати – приєднуватись до нової юридичної особи або ж створювати щось своє.

Головний лікар центру первинної медико-санітарної допомоги Володимир-Волинського  ТМО Катерина Чубок поінформувала присутніх районних депутатів, яких на сесію з’явилось трохи більше половини, що необхідність створення центру первинної медичної допомоги виникла у зв’язку із зміною законодавства та з метою розмежування первинної та вторинної ланок медичної допомоги. Для того, щоб не змінювати усталених традицій та систему надання медичних послуг для людей, пропонується обслуговування як міських, так і сільських жителів у єдиній медичній установі, функціонування якої розпочнеться з 1 жовтня цього року.

Напередодні позачергової сесії відбулось спільне засідання комісії за участі представників територіальних громад, міста та адміністрації лікарні. Найбільше зауважень у присутніх було до тексту договору про передачу видатків на виконання делегованих повноважень по обслуговуванню населення, який районна рада підписуватиме з міською. Як зазначила Катерина Чубок, аби внести зміни до договору, є час ще до 15 серпня, але голосувати за делегування повноважень потрібно вже зараз, інакше створений центр не встигне підписати договір з Національною службою здоров’я, котра і фінансуватиме центр відповідно до кількості підписаних декларацій станом на 1 жовтня.

Фінансування первинного рівня в Україні досі відбувалося за наступною схемою – гроші виділялись на усіх приписаних жителів з розрахунку 240 гривень на одну особу. А тепер кошти виділятимуть лише на тих, хто підписав декларацію із сімейним лікарем. Сума становитиме не менше, ніж 370 гривень на особу. На думку Катерини Чубок, це шанс для залучення додаткових коштів у медицину міста та району. Але для цього потрібно активізувати роботу з населенням, котре не надто поспішає підписувати декларації (наразі у місті та районі підписано 12 тисяч декларацій).

Для того, аби лікарня мала фінансування на такому ж рівні, як і зараз, не менше, ніж 50 відсотків міських жителів мають підписати угоду з лікарем. Більша кількість декларацій – більше коштів. Щодо району, то тут, разом із громадами, ця цифра становить не менше 65 відсотків. А у Хобултівській та Березовичівській сільрадах декларації мають підписати 100 відсотків населення.

Свої побоювання та невдоволення тим, що район нині, наче «бідна родичка», має долучитись до створеної містом комунальної медичної установи, висловив депутат від ВО «Свобода» Павло Карпюк. Він також озвучив позицію голів ОТГ, котру вони висловлювали на засіданні комісії,  – щодо створення власного комунального підприємства.
Думку щодо делегування повноважень міській раді висловила і голова РДА Наталія Василець. Вона підкреслила, що фінансувати медицину з районного бюджету необхідно незалежно від того, чи долучиться район до новоствореного центру, чи ні. А створити щось подібне на районному рівні зараз неможливо, оскільки на території Зарічанської та Зимнівської сільрад відсутні амбулаторії, котрі нині лише у планах Світового банку, підкреслила очільниця райдержадмінстрації. Тим не менш, у майбутньому спільне комунальне підприємство можна буде створити, тож районні керманичі не відкидають такої думки.

«Якщо ми зараз делегуємо повноваження міській раді, то це нам не завадить напрацьовувати механізм створення спільного комунального підприємства на базі  Оваднівської, Устилузької громад та Хобултівської і Березовичівської сільрад», – підсумувала Наталія Василець.

Невеликий екскурс в історію фінансування медицини провів для районних обранців депутат Андрій Оніщук. Він нагадав присутнім про створення свого часу таких юридичних установ, як Володимир-Волинське ТМО та центр первинної медико-санітарної допомоги. Їм районна рада, згідно з Бюджетним кодексом, уже делегувала фінансові повноваження. Після змін у законодавстві виникла необхідність перетворення центру первинної медико-санітарної допомоги на комунальне підприємство. Воно, знову ж таки, залишиться на базі міста, якому районна рада делегує свої повноваження. «Нічого нового ми не зробимо, адже такий принцип фінансування маємо і зараз», – зазначив Андрій Оніщук.

Про те, що на спільному засіданні головам ОТГ, керівництву району та представникам міста таки вдалось дійти спільного рішення, поінформував голова районної ради Роман Гук. Він зазначив, що очільники громад не відкидають намір створити спільне районне підприємство з надання медичних послуг. Але  оскільки зробити це до 15 серпня неможливо і аби не втратити кошти, делегують повноваження міській раді за умови корегування договору, котрий підписують лише до кінця цього року.

Врешті, отримавши відповіді на всі питання, що їх хвилювали, депутати одноголосно проголосували за передачу медичних фінансових повноважень місту. Цим рішенням район  зобов’язаний забезпечити співфінансування комунального підприємства «Володимир-Волинський центр первинної медичної допомоги» в межах потреби. Новоствореному комунальному підприємству на праві оперативного управління передали Березовичівську амбулаторію, Бегетський, Хворостівський, Яковичівський, Хобултівський, Підгайцівський та Микуличівський ФАПи.

Так само одностайно і без обговорення районні обранці прийняли ще один проект рішення, який було винесено на позачергову сесію. А стосувалось воно безоплатної передачі закладів культури (бібліотек) із спільної власності територіальних громад міста Устилуга і сіл району у комунальну власність Зарічанської та Оваднівської сільських рад.

Тетяна ІЗОТОВА.

 

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up