Новини

Районні депутати узаконили першу опорну школу

Архів
19 переглядів

Позачергова сесія районної ради, скликана у вівторок,  минула швидко та без особливих дебатів. Як повідомив голова райради Роман Гук, зібрались представники районної громади, аби затвердити статути Новосілківської і Дігтівської початкових шкіл, а також одночасно приєднати ці навчальні заклади до Суходільської одинадцятирічки, утворивши таким чином опорну школу з філіями відповідно до положень реформи освітньої галузі.

Вочевидь, усі питання, що хвилювали депутатів, вони змогли  з’ясувати на засіданнях профільних комісій, тож на сесії до виступу ніхто не зголосився. Поіменне голосування ж показало, що переважна більшість  районних обранців підтримує прийняття такого рішення, адже з досвіду знають, що саме на новостворені опорні навчальні установи  держава виділяє чималі кошти, що дає змогу неабияк поліпшити їх матеріальну, технічну та методичну базу. Втім, представники ВО «Свобода» були єдиними, хто утримався. Згодом у коментарі депутат-свободівець Петро Козлюк роз’яснив, що їхня політична сила від початку виступала проти урядових реформ, тож зміни у освітній сфері тут не виняток, та зазначив, що коли у цьому процесі щось піде не так, його не мучитиме совість, що доклав до цього руку.

Начальник управління фінансів райдержадміністрації Олена Бондарук прозвітувала про виконання районного бюджету за перше півріччя та запропонувала ряд змін до нього. Так, було рекомендовано виділити по 12 тисяч гривень на фінансування програми розвитку місцевого самоврядування та на виконання райдержадміністрацією делегованих радою повноважень, спрямувати сільрадам міжбюджетні трансферти на поточний ремонт доріг до сіл Білин, Хмелівка і Бегета, залишивши за районом видатки лише на капітальний ремонт дороги Вощатин – Суходоли, а також прийняти від Оваднівської та Білинської сільрад кошти, виділені на ремонт освітніх та медичних установ на умовах співфінансування.

Лише одне зауваження з приводу бюджетних змін прозвучало від депутата Павла Карпюка, який назвав проведення заходів райради та РДА «дурницями», утім, і він, і інші депутати фракції ВО «Свобода» за виділення коштів на їх проведення проголосували. Зміни до районного  бюджету, як і звіт  його    виконання за півроку (за доходами на 113,3 відсотка) прийнято.

Скориставшись проведенням позачергової сесії, депутати також підтримали звернення свої колег з Рожищенської районної ради до Верховної Ради та  уряду з приводу відновлення фінансування державних житлових програм, що в дасть змогу хоч частково забезпечувати населення доступним житлом.

На завершення з пропозицією унесення змін до положення про вирубування дерев та кущів виступив депутат Петро Козлюк, але голова райради Роман Гук зазначив, що це питання  буде розглядатись в звичному порядку під час підготовки чергової сесії.

Коментарі
Теги: Олена Бондарук, опорні школи, Павло Карпюк, Петро Козлюк, район, районна рада
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up