Новини

Новини міст-партнерів: Расейняй вивчає архітектурно-містобудівні ідеї, а у Мальборку – вітрильна регата

Міста-партнери, Новини
212 переглядів

У Грубешові завершують ремонт будинку для літніх людей

Очільниця міста Марта Маєвська оглянула хід робіт з ремонту та адаптації Будинку денного перебування для людей похилого віку. У будівлі ще мають провести деякі інтер’єрні роботи, здійснити озеленення території, а далі – переїзд.

«Осінь життя може бути дуже цікавою і сповненою сюрпризів. Це час, коли ми можемо зосередитися на втіленні наших захоплень, відкритті нових інтересів, подорожах, знайомствах із людьми та насолоджуватися маленькими радощами», – пишуть на сторінці закладу, запрошуючи усіх охочих приєднуватися до заходів, які тут готують організатори для підопічних.

В екосаду Кентшина квіти й овочі висаджували діти

Діти з п’яти дитсадків Кентшина взяли участь в унікальній події. Дошкільнята висадили квіти та овочі в екологічному саду на вулиці Марії Склодовської-Кюрі.

Спільна посадка рослин – це не лише можливість весело провести час, а й практичний урок екологічної відповідальності, оскільки діти будуть доглядати за садом у наступні тижні. Завдяки таким заняттям дошкільники вчаться дбайливого ставлення до природи та отримують знання про охорону навколишнього середовища, що позитивно впливає на формування їхньої екосвідомості. Дошкільнят супроводжував Кароль Лізурей, мер міста Кентшин.

У Ленчиці мер привітав старшу команду футболістів

Старша команда «Гурник 1956» Ленчиці забезпечила собі вихід у вищу лігу. Вихованці Ярослава Дудкевича здобули титул чемпіона класу B за один тур до кінця сезону, а згодом вибороли підвищення до класу A. Тож мер міста Павел Кулеша привітав представників команди з успіхом, вручивши брендовані футболки.

«Я дуже радий, що футболісти, які виступають за муніципальний спортивний клуб «Гурник 1956», досягають успіху, тому що це радість для гравців і велика промоція для нашого міста. Товариство має дуже багату спортивну історію, були важкі моменти, але вірю, що те, що підрізало нашим спортсменам крила, закінчилось, і ми будемо свідками гарних спортивних досягнень», – сказав бургомістр.

У Цвікау охочі прогулювалися вулицями з мером

У Цвікау відбулася перша у цьому році міська прогулянка з його очільницею Констанцією Арндт. 60 зацікавлених місцевих жителів крокували вулицями міста та з перших вуст від представників адміністрації дізнавалися докладну інформацію про проєкти, які мають намір втілити.

Учасники, наприклад, довідалися про будівництво техінституту в Західно-Саксонському університеті або про інвестиції в «Letzten Posthalterei», дитячий садок «Alter Steinweg» або зрошувальний завод Шуманплац. Прогулянка закінчилася перед спортзалом у Ноймаркті близько 19.30. Додатковими можливостями для обміну ідеями з очільницею міста є відкриті бесіди на різних щотижневих ринках або велосипедний тур, який буде перенесено на 26 червня.

Расейняй бере участь у проєкті з архітектурно-містобудівних ідей

Цього року до національного конкурсу архітектурно-містобудівних ідей «Smart City 10» приєдналися 13 муніципалітетів країни, у тому числі й муніципалітет Расейняйського району.

Це національний проєкт, який не має аналогів у країні, під час якого найкращі професіонали архітектури, інженерії та будівництва створюють та пропонують архітектурні ідеї для оновлення різноманітних просторів муніципалітетам-учасникам. Цьогоріч муніципалітет Расейняйського району запропонував три території свого району до проєкту «Smart City 10»: Шилува – ворота до святилища; Ariogala – адаптація Долини пісень для відпочинку; Raseiniai – ремонт площі Жемайтіс. Архітектори та урбаністи висловили своє бачення, як ці об’єкти можуть виглядати.

У Мальборку – вітрильна регата

У Бродниці Ґурній біля Картузів відбулася ІІІ вітрильна регата на кубок маршала Поморського воєводства. Це змагання, у яких беруть участь вітрильні судна.

У забігах змагалися учні шкіл, а в окремому конкурсі – представники органів місцевого самоврядування. Екіпажі пливли на яхтах, придбаних урядом Поморського воєводства в рамках проєкту «1000 човнів до 100-річчя доступу Польщі до моря».  У регаті взяли участь близько 170 учнів та їхні наставники – це представники 14 поморських гмін. Мальборк представляла група учнів початкових класів, які посіли сьоме місце у своїй категорії. Добре виступила команда місцевих урядовців, серед яких були й викладачі вітрильного спорту. Слабкий вітер не сприяв  учасникам – така погода стала перевіркою їхніх навичок. Під час змагань відбувалися пікнік, музичні виступи дітей і підлітків, також учасники могли відвідати локації, де дізнавалися про метеорологію, навігацію, будівництво човнів тощо.

Нерсборо до серпня без поштового відділення

 У Нерсборо поштове відділення зачинене у зв’язку з закінченням терміну оренди приміщення. Воно має намір переїхати у будівлю, що знаходиться через дорогу.

Тож нині тривають місцеві громадські консультації з вивчення думки мешканців щодо нового місця розтушування. Висловити свою позицію можна й онлайн на сторінці консультаційного центру. Тим часом скористатися деякими послугами мешканці можуть у банківському центрі, що неподалік колишнього відділення. Там є змога знімати готівку та оплачувати рахунки, комунальні послуги.

Підготувала Валентина ТИНЕНСЬКА

 

 

Коментарі
Теги: Грубешів, Кентшин, Ленчиця, Мальборк, Нерсборо, Расейняй, Цвікау
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up