На головну Війна Ратифікована Стамбульська конвенція

Ратифікована Стамбульська конвенція

14

Верховна Рада ратифікувала Стамбульську конвенцію. Законопроект  підтримали  259 депутатів. Проти виступили лише 8,  зокрема і  нардеп від 19 виборчого округ Ігор Гузь.

Стамбульська конвенція –  це міжнародна угода Ради Європи та перший міжнародний законодавчий акт, що передбачає захист прав жінок. Її цілі – зробити так, щоб жінки були захищені від усіх форм насильства та дискримінації, боротися за рівність між жінками й чоловіками, розробляти політику та заходи для захисту всіх жертв насильства й надання їм допомоги. 

- реклама -

Ця угода передбачає кримінальну відповідальність за насильство над жінками. Це стосується сексуального, психологічного й фізичного насильства, а також переслідувань, каліцтва жіночих геніталій і примусових дій щодо шлюбу, аборту та стерилізації.

Цю конвенцію підписали 45 країн і ЄС. У 2011 році Україна приєдналась до неї, але Верховна Рада не ратифікувала документ. Наступна спроба була у 2016 році. Але депутатів зупинили поняття “гендер” і “сексуальна орієнтація”. Тож вирішили спочатку підготувати застереження до конвенції, що відповідали б “моральним цінностям українців”, а вже потім ратифікувати її.

18 червня 2022 року президент Володимир Зеленський пропонує ратифікувати Стамбульську конвенцію, але з окремою заявою. Так її мета – захист жінок і недопущення домашнього насильства, зокрема щодо чоловіків і дітей. Також Україна не розглядатиме положення конвенції, які зобов’язують до змін у Конституції, Сімейному кодексі та законах щодо інститутів шлюбу, сім’ї й усиновлення.

Стамбульська конвенція – це й частина домовленостей з ЄС щодо надання Україні статусу кандидата. Плани щодо її ратифікації були особливо важливими для Нідерландів і Швеції. Це країни-скептики, які зрештою погодилися підтримати статус кандидата для України. 

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

сімнадцять + три =