Редакційна політика газети «Слово правди», інтернет-видання та соціальних сторінок видання

«Слово правди» – газета та інтернет-видання про життя міста Володимира і населених пунктів Володимирського району.
Наша мета — достовірне, оперативне, об’єктивне інформування аудиторії про все, що відбувається у нашому краї у різних сферах, аналіз проблем громад, донесення інформації про місцевих неординарних земляків. Ми не тільки інформуємо, а й надаємо майданчик для думок авторів, компетенції яких редакція довіряє.
У роботі та підготовці матеріалів наша редакція керується Редакційною політикою, викладеною нижче. Її дотримання є гарантією якості журналістських матеріалів — з точки зору професійних та етичних стандартів. Правила Редакційної політики можуть змінюватися і доповнюватися у процесі роботи, але ці доповнення не мають суперечити журналістським та етичним стандартам.

СТРУКТУРА ВЛАСНОСТІ

Газета «Слово правди», інтернет-видання «Слово правди» та сторінки у соціальних мережах є власністю колективу ПП «Редакція газети «Слово правди».
«Слово правди» не пов’язане з будь-якими політичними силами, релігійними, комерційними або некомерційними структурами. Ключовий критерій вибору тем, пріоритетів і приводів для редакції — цінність для аудиторії.

ДОТРИМАННЯ ЖУРНАЛІСТСЬКИХ СТАНДАРТІВ

Достовірність

Журналісти «Слова правди» докладають максимум зусиль, щоб публікувати лише перевірені факти. Ми віддаємо пріоритет власній інформації або публікуємо інформацію з першоджерела.
Ми використовуємо із посиланням чи гіперпосиланням дані інших медіа — але тільки тих, чия репутація дозволяє вважати їхню інформацію надійною.
Ми перевіряємо інформацію із соціальних мереж.
Ми завжди вказуємо автора чи джерело публікації.

Оперативність

«Слово правди» публікує новини оперативно в інтернет. Найважливіші з цих новин поширюються і разом із матеріалами, які піддаються глибокому аналізу та дослідженню, публікуються у газеті.

Точність

«Слово правди» приділяє особливу увагу точності цитат, імен, посад, власних назв та загалом усієї інформації.

Об’єктивність і збалансованість

«Слово правди» при підготовці матеріалів намагається дотримуватися збалансованості думок, відображати різні точки зору, не уникати гострих тем, не замовчувати факти і не маніпулювати ними, публікувати полярні думки і оцінки незалежно від політичної, корпоративної та національної належності їхній авторів. Різні точки зору на конфліктні теми публікуються в межах одного матеріалу. Якщо одна зі сторін відмовляється від коментарів, ми фіксуємо цю відмову і повідомимо про це читачам.
Жодна з політичних сил і комерційних структур не може мати преференцій у висвітленні її позиції.

Повнота

Ми піклуємося про повноту інформації, яку публікуємо, і використовуємо всі можливості дати відповіді на запитання: що сталося, де, коли, чому і що це означає.

Відокремлення фактів від коментарів

Ми відокремлюємо факти від коментарів, а коментарі журналістів – від коментарів експертів. У новинах не допускаємо оціночних суджень редакції і журналістів.

Робота з джерелами, анонімні джерела

Всі факти й оціночні судження публікуються із зазначенням джерела.
Допускається публікація інформації з анонімних джерел, якщо цього вимагає ситуація — для забезпечення безпеки співрозмовника. Журналіст має переконатися у надійності джерела, відсутності у нього прихованих мотивів та упередженості. Якщо анонімність необхідна, редакція має її повністю забезпечити і не видавати своє джерело за жодних обставин.

Узгодження інтерв’ю

Ми виконуємо вимоги законодавства України щодо авторського права. Якщо особа, яка дала інтерв’ю або коментар для публікації, попросила про узгодження тексту, редакція надає таку можливість.
Ми також залишаємо за собою право опублікувати інтерв’ю, навіть якщо воно не узгоджене. У цьому питанні «Слово правди» керується міжнародними стандартами журналістики і правом читачів знати суспільно значущу інформацію.

Рекламні матеріали, промо- та спецпроєкти

У продажах реклами «Слово правди» керується нормами Закону України «Про рекламу» та інших законодавчих актів, що регулюють рекламні і спонсорські прояви у медіа.
Журналіст або редактор не можуть самовільно додавати у матеріали інформацію про товари, послуги, компанії, публічних осіб в обмін на гроші, надання послуг чи будь-яку іншу матеріальну винагороду.
Розміщення інформації в обмін на певну винагороду вважається рекламою. Усі рекламні матеріали мають належним чином маркуватися — позначками «Реклама», «Політична реклама», «Промо», «Спецпроєкт» та поясненням у тексті того, що його зроблено у партнерстві або при підтримці / фінансуванні конкретного замовника.
Публікація на правах реклами означає, що контент наданий рекламодавцем або виготовлений редакцією, але узгоджений із рекламодавцем. За зміст рекламних матеріалів несе відповідальність рекламодавець, і такі матеріали не є журналістикою.
У рамках договору про висвітлення діяльності влади редакція може друкувати матеріали про роботу в громаді та районі.
Редакція залишає за собою право відмовити в публікації рекламних матеріалів, якщо вони суперечать правилам «Слова правди».

Використання фотографій і відео

Ми завжди підписуємо джерело та (якщо це вказано) автора фото або відео, яке використовуємо. Ставимо гіперпосилання чи посилання на джерело. Не обрізаємо водяні знаки на знімках, але намагаємося не використовувати такі фото.
Фотографії дітей робляться і публікуються лише з дозволу їхніх батьків або офіційних представників.

Відмова від будь-яких форм дискримінації

Неприйняття будь-яких проявів дискримінації є одним із ключових наших стандартів.
«Слово правди» надає рівні можливості для висловлювань представників різних етнічних груп, рас, поколінь, статей, віросповідань і соціальних статусів.
Ми вважаємо неприпустимими:

  • дискримінаційні висловлювання на адресу людини або групи людей на підставі їхньої статі, раси, національності, релігії, географічного походження, сексуальної орієнтації або іншої ознаки;
  • публікацію матеріалу, спрямованого на розпалювання ворожнечі на адресу людини або групи людей на підставі їхньої статі, раси, національності, релігії, географічного походження або іншої ознаки;
  • створення негативних образів груп людей на підставі їхньої статі, раси, національності, релігії, географічного походження або іншої ознаки; поширення гендерних стереотипів;
  • некоректне або недоречне надання значення гендерним, фізичним характеристикам людей, їхньому сімейному або цивільному статусу.

«Слово правди» дотримується умов Політики гендерної чутливості медіа, прийнятої колективом.

Поведінка у соціальних мережах

Викладені вище журналістські та етичні стандарти роботи з інформацією стосуються і всіх офіційних сторінок газети «Слово правди» у соціальних мережах. До повідомлень у них ми ставимося так само, як і до публікацій у газеті та на сайті.
На офіційних сторінках видання у соціальних мережах не може бути таких постів:

  • Шокуючі та неетичні фото (приміром, із жертвами аварій, пожеж).
  • Коментарі, що містять грубі образи, нецензурну лексику, відвертий спам чи рекламу — видаляються зі сторінки.

Керівництво редакції не диктує штатним журналістам і співробітникам, як поводитися і що публікувати на особистих сторінках соцмереж. Однак ми рекомендуємо дотримуватися стриманого тону і доказового стилю дискусій, а також уникати будь-яких проявів, які можуть поставити під сумнів незалежність і неупередженість, а також протирічать редакційній політиці видання, де працюють співробітники редакції.

Правила використання матеріалів газети, сайту та соціальних сторінок «Слова правди»

Ці правила поширюються на всі авторські матеріали (текст, фото, відео, ілюстрації), розміщені в газеті та на сайті «Слово правди» і створені його колективом або на його замовлення.
Передрук авторських матеріалів із сайту «Слово правди» заборонений, але дозволений рерайт або цитування з обов’язковим гіперпосиланням на наш сайт у першому-другому абзаці або місці цитування.
Передрук авторських матеріалів із газети «Слово правди» можливий лише за умови вказування автора публікації та назви видання – «Слово правди».
Заборонено обрізати водяні знаки на фото «Слово правди».
Для передруку дозволяється брати не більше 50% фотографій «Слово правди» з одного матеріалу.
Завжди слід вказувати авторство фото і відео та ставити посилання на сторінку нашого сайту, з якої взяті фото чи відео.
У разі порушення використання наших матеріалів, видання «Слово правди» готове захищати свої права через правоохоронні та судові органи.

keyboard_arrow_up