Система освіти України продовжує функціонувати в умовах повномасштабної війни. росія й надалі завдає ударів по критичній інфраструктурі, що призводить до обмежень у використанні енергоресурсів на всій території України. Це впливає на безпеку всіх учасників освітнього процесу і на заклади освіти.
Аби забезпечити підготовку закладів освіти до проходження нового осінньо-зимового періоду з урахуванням можливостей залучення альтернативних джерел енергії та гнучкого графіку освітнього процесу, адаптованого до економного використання енергоресурсів МОН розробило низку рекомендацій для закладів вищої освіти та фахової передвищої освіти, найголовніші серед яких такі: якщо можливо, розпочати 2024/2025 навчальний рік у першій половині серпня 2024 року. Це стосується освітніх програм усіх рівнів і всіх здобувачів, крім студентів перших курсів; використовувати суботні дні як робочі в теплі місяці року; з середини листопада 2024 року до середини березня 2025 року планувати проведення заліково-екзаменаційної сесії, практичної підготовки, виконання курсових і кваліфікаційних робіт та подовжених канікул, а якщо потрібно, — продовжити заняття в дистанційному форматі; за потреби подовжити освітній процес до кінця липня 2025 року, крім випускних курсів.
Аналогічні рекомендації для підготовки до нового навчального року розроблено і для закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Їх не незабаром отримають заклади загальної середньої освіти.