Новини

Рекорд за участі володимирських майстринь

Культура, Лайфстайл, Новини
356 переглядів

Грандіозний фестиваль української писанки, що відбувся у Києві, об’єднав майстрів з усіх куточків країни, які встановили рекорд наймасовішого розпису писанок – протягом 5 годин 530 учасників виготовили 800 писанок.

Викладачки Володимирського педагогічного фахового коледжу імені Агатангела Кримського  Оксана Білик та Леся Мартинюк представляли на ньому Волинський осередок Національної спілки майстрів народного мистецтва. Майстрині привезли до Києва власні авторські роботи для виставки, а також організували майстеркласи з написання писанок для молоді. Створені писанки передали захисникам на фронт за допомогою Міжнародного штабу допомоги українцям.

В інтерв’ю  журналістам майстрині розповідали про два найхарактерніші, на їхню думку, найдавніші геометричні візерунки волинських писанок «рожа» та «вітрячки». Кияни цікавилися волинською писанкою і часто запитували, якого кольору писанка з Волині? На що радо відповідали – «золота», а це означає, що вона одноколірна, фарбована природніми барвниками, які мають жовто-зелені, теракотово-червоні, багряні барви у поєднанні з білим.

Викладачки брали активну участь у складових багатої програми заходу, слухали вітальні слова від міністра культури та інформаційної політики України Ростислава Карандєєва, співзасновниці ГО «Інститут культури України» Марини Соботюк та інших.

«Це не просто рекорд – це символ єднання та єдності, піднесення нашої культурної спадщини та прояв справжньої незламності українського духу», – написала після повернення додому на сайті перколеджу  Леся Мартинюк.

Коментарі
Теги: Київ, наймасовіший розпис писанок, Рекорд
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up