На головну Новини Рекордне мереживо на гусячому яйці

Рекордне мереживо на гусячому яйці

246

Заслужений майстер народної творчості України, митець, якого називають волинським Фаберже, Анатолій Бойко встановив ще один особистий рекорд.

Пів року тому Реєстр рекордів офіційно оголосив його рекордсменом у номінації “Перша авторська колекція експонатів з яєчної шкаралупи, інкрустованої металом”. У ній налічується більше 700 робіт, багато з яких знаходяться у приватних колекціях Польщі, США, Канади, Японії, Італії, Греції, Англії, Німеччині та інших країн, в багатьох музеях України та у власних фондах. Тоді, у день реєстрації світового досягнення, майстер продемонстрував справжнє диво – розтягнуту яєчну шкаралупу на 108 сантиметрів. Нині ж він вкотре здивував поціновувачів мистецтва різьби по цьому крихкому матеріалі тим, що перетворив гусяче яйце на тонке мереживо завдяки 11 тисячам 260 просвердленим у ньому отворам. Для цього майстер використав лише свердло.

- реклама -

«Довго працював над цією роботою. 11260 дірок свердлом 0,3 мм», – написав у фейсбуці Анатолій Бойко та опублікував знімки, як виглядає його новий витвір, коли крізь нього дивишся на світло. Космосом і фантастикою назвали його майстерність дописувачі у соцмережах та поцікавились, як він зміг порахувати точну кількість отворів. Майстер пояснив, що окремо фіксував кожну сотню.

Напівпрозоре мереживне яйце, на відміну від інших робіт автора, які зазвичай інкрустовані камінням та оздоблені металом, не має жодних додаткових прикрас, але виглядає справді казково і дуже витончено. Крім того, до різдвяних свят Анатолій Бойко створив і нову партію з дев’яти магнітів – сувенірів із яєчної шкаралупи, виконаних у вже традиційних для майстра техніках.

А за кілька днів після встановлення власного рекорду із просвердлювання шкаралупи яйця, Анатолій Бойко розпочав нову роботу, щоб побити світовий рекорд, який належить турецькому майстрові, що зміг вмістити на виробі 11827 отворів.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

пятнадцять − 1 =