На головну Новини Реєстрація безробітних через портал «Дія»

Реєстрація безробітних через портал «Дія»

151

Спрощено реєстрацію в Державній службі зайнятості українців, які втратили роботу під час дії воєнного стану. Відповідна постанова прийнята на засіданні уряду.

Особи, які не мають повного пакета документів для подачі заявки, зможуть стати на облік через безробіття за спрощеною процедурою – через додаток або портал Дія. Йдеться про подачу заяви у електронній формі без урахування документів про освіту, трудової книжки, військово-облікового документу тощо.

- реклама -

Отримати офіційний статус безробітного можуть люди, які після введення воєнного стану працювали на умовах трудового договору, гіг-контракту чи іншого цивільно-правового договору, але втратили роботу. Уряд гарантує виплату допомоги всім, хто став на облік у визначеному законодавством порядку. Для погашення заборгованості з виплати допомоги з безробіття уряд виділив 1,2 мільярда гривень із резервного фонду. Водночас пріоритетною задачею є мінімізація безробіття. Тому активно продовжують релокацію підприємств, стимулюють компенсаціями працевлаштування ВПО, реалізують політику дерегуляції, аби бізнес працював та створював нові робочі місця.

Раніше уряд ухвалив постанову, якою визначив порядок реєстрації безробітних, нарахування та виплату допомоги з безробіття під час війни. Громадяни можуть скласти заяву про надання статусу безробітного, призначення допомоги або припинення реєстрації за допомогою порталу або мобільного додатку Дія та електронних сервісів Державної служби зайнятості.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

14 − 13 =