Новини

Режим роботи закладів, які розповсюджують лотереї, обмежать звичним робочим днем?

Архів
6 переглядів

Громадські слухання щодо обговорення проекту рішення «Про обмеження режиму роботи  закладам, які здійснюють діяльність у сфері розповсюдження лотерей» відбулися минулого вівторка у залі засідань міськвиконкому. Ініціатором цього проекту став депутат міськради від «УКРОПу» Сергій Радкевич.

У запропонованому на розгляд громади проекті рішення йшлося про те, щоб обмежити роботу закладів з 8.00 до 22.00 і заборонити працювати в нічний час. Ініціатори обговорення очікували, що висловити свою позицію з цього приводу прийдуть і представники таких закладів, але на засіданні вони не з’явилися, хоча, як запевняє заступник міського голови Лариса Кулікова, були сповіщені про нього.

Начальник управління економічного розвитку та інвестицій Оксана Субицька розповіла, що аналогічні заборони діють в Ковелі та Житомирі. Але чи  вдасться повною мірою контролювати дотримання режиму – питання суперечливе, зазначила представниця поліції Наталія Осійчук. Адже такі порушення  регулюються Адміністративним кодексом і виявити та зафіксувати їх – завдання не просте, позаяк проблематично навіть встановити особу працівника, який здійснив порушення, якщо він не бажає показувати документи.

Втім, ні для кого не секрет, що продажем лотерей часто прикривають заклади нелегального грального бізнесу. В.о. начальника управління УБЕЗ Сергій Хомюк запевнив, що викриття таких точок відбувається регулярно, однак бажаного ефекту не дає: щойно співробітники правоохоронних органів вилучають гральну техніку, за кілька днів власник привозить нову. «Зараз проводимо певні заклади щодо виявлення мережі організованої злочинності, пов’язаної з гральним бізнесом», – заінтригував пан Сергій, але розповідати деталі відмовився, посилаючись на таємницю слідства.

Депутат міськради від «Самопомочі» Олег Тимосевич порадив поліції не зізнаватися у власній неспроможності і таки знайти законні шляхи і можливості контролювати дотримання заборони, якщо вона буде прийнята. Також він запропонував внести правки до проекту рішення, встановивши дозволений режим роботи «лотерейних» закладів з 8.00 до 18.00. «Якщо я чи будь-який інший законослухняний громадянин хоче купити собі лотерейний білет, він може це зробити впродовж робочого дня, а не бігти по лотерейку вночі», – підкреслив депутат.

Ініціатор проекту Сергій Радкевич підтримав пропозицію колеги щодо таких змін до проекту. За це проголосувала і більшість присутніх на обговоренні. Але останнє слово у цьому питанні скажуть депутати та найближчому засіданні міської ради. Тим часом проект рішення – уже із правками –  має бути доступним на сайті міськради. Можливо, власники закладів, що офіційно займаються розповсюдженням лотерей, захочуть висловити свою позицію щодо нового варіанту обмежень.

Віталіна МАКАРИК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up