Новини

Резиденцію Вселенського патріарха прикрашено писанками нашої Асі

Архів
20 переглядів

На Фанарі продовжують святкувати разом із українцями. Ще не так давно у церкві Святого Георгія у Стамбулі, в резиденції константинопольського патріарха Варфоломія, українці святкували отримання Томосу. А тепер, на Великдень, з ініціативи Українського товариства взаємодопомоги і за підтримки генерального консульства України у Стамбулі, у цьому храмі організовано виставку українських писанок. Переважна більшість яких – це робота рук талановитої нашої землячки, ще донедавна мешканки Володимира-Волинського Асі Волиняночки Доган (багато хто пам’ятає її як активістку Майдану Олю Нечитайло). Вона нині мешкає у Туреччині із чоловіком Селамі Доганом.

На виставці, що стала чарівною окрасою резиденції Вселенського патріарха, представлено традиційні українські писанки, інсталяції з них, як-то писанкове дерево чи велика, складена із маленьких, писанка, дзвіночки-писанки із величезних гусячих яєць, прикрашені писанками ляльки тощо. Для відвідувачів храму показали різні варіанти декорування пасхальних яєць, як це притаманно українській культурній традиції.

Наша Ася, хоч і живе тепер далеко від батьківщини, та усім серцем вболіває за її долю і з негаснучим завзяттям робить усе можливе, щоби про Україну в Туреччині знали більше і полюбили її так, як вона це уміє.

До речі, під час урочистостей у храмі Святого Георгія звучали в тому числі й українські пісні, а патріарх Варфоломій благословляв вірян і дарував їм крашанки.

Світлана КОШИРЕЦЬ.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up