Новини

«Рідні береги» Ромащуків в обласному краєзнавчому музеї

Архів
15 переглядів

Близько ста робіт, виплетених із рогозу, ситника, лози, соломи – основні експонати виставки «Рідні береги», присвяченої творчості сім’ї володимирських забужан  Ромащуків.  Ініціювала її, на пропозицію обласного музею і Спілки волинських майстрів народного прикладного мистецтва,  середня дочка патріарха родини Йосипа Онуфрійовича, Євгенія.

Окрім батькових сипанок, кошиків, брилів, плетінок для бутлів, інших необхідних у селянському побуті минулого сторіччя ужиткових речей, що з його рук виходили справжніми витворами мистецтва, до уваги відвідувачів й історія родини. Адже, попри чимало випробувань і переїздів, які випали на долю холмщаків-переселенців, Ромащукам вдалося зберегли унікальні, ще довоєнні світлини свого весілля, їхніх дітей, родичів, друзів із села Ухонька. Є і високохудожні авторські знімки членів сім’ї, володимирських пейзажів, квітів і лугів, виконані наймолодшою донькою, світлої пам’яті Зінаїдою Йосипівною, котра цієї зими відійшла в інший світ.

Художниця Євгенія Ромащук, за словами якої, батькова наука пішла їй в руку, представила лучанам і власні роботи, плетені з природних матеріалів вази, елегантні жіночі капелюшки, сувенірні вироби – мініатюрні брилики, які маленька кокетка може пришпилити до волосся, використати як брошку, чи просто одягнути на ляльку. А також свої живописні полотна, зокрема й картини, виконані у техніці батику. Власними поетичними рядками презентувала сімейну історію та давнє батьківське мистецтво старша сестра Марія Йосипівна. Тепло й душевно розповіла про творчу родину і заспівала «Многая літа» невістка, викладач музики Устилузької школи мистецтв Лариса Лучинець.

На виставку до музею прийшли студенти та викладачі коледжу мистецтв імені Ігоря Стравінського, Східно-Європейського університету, луцькі холмщаки, художники. Презентацію супроводжувала демонстрація нового документального фільму керівника кіностудії «Боривітер» Марії Лукашук, зйомки якого розпочиналися минулої осені. На екрані показано увесь технологічний процес – від заготівлі рогозу понад тихоплинною Лугою, його сушіння, до плетіння кіс та зшивання готових виробів. Окремі етапи знято на майстер-класах, в яких брали участь і лучани.

Вітали родину хранителів прадавнього мистецтва члени обласного об’єднання майстрів народної творчості, викладачі Орися Щур, Галина Вахромеєва, Софія Пасюк, директор музею Анатолій Силюк, науковий співробітник етнографічного відділу Людмила Мірошніченко, мистецтвознавець директор картинної галереї  Зоя Навроцька.

Виставка володимирчан діятиме в обласному краєзнавчому музеї до кінця травня. А після Великодня майстер народної творчості України Євгенія Ромащук проведе тут  майстер-класи для усіх, хто цікавиться плетінням із рогозу, соломи та лози.

   Ірина НАДЮКОВА.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up