На головну Новини Рік без коштів «мінсоцеконому» та нові аценти у роботі команди Ігоря Гузя

Рік без коштів «мінсоцеконому» та нові аценти у роботі команди Ігоря Гузя

253

Уперше за довгий час народний депутат  Ігор Гузь зібрав на прес-конференцію журналістів свого мажоритарного округу, до яких долучились медійники обласних ЗМІ та тих громад, котрі віднедавна у складі Володимир-Волинського району, зокрема Локачинщини. У залі засідань міського ЦНАПу нардеп підбив підсумку року, що минає, поділився своїми враженнями від місцевих виборів та окреслив напрямки роботи на 2021 рік. Наводимо основні тези, озвучені Ігорем Гузем. 

Робота у парламенті. Вважаю, що наша депутатська група «За майбутнє» у парламенті, до якої входять 24 депутати-мажоритарники, достатньо ефективно працює. Однак, адекватної співпраці із монобільшістю, що стосується законопроектів, у нас, на жаль, немає. Прикро, що депутатів з нашої  групи, і мене у тім числі, обмежили цього року у ресурсах на соціально-економічний розвиток, саме тому округ №19 у 2020 році не отримав жодної копійки з так званого «соцеконому». Це дуже несправедливо, адже виборці, які проживають тут, не винні, що вибрали депутата не від «Слуги народу». Є сподівання на те, що коаліція у парламенті з монобільшістю може розширитись і до неї увійде депутатська група «За майбутнє». Розглядаються також питання зміни уряду, який можуть підсилити представники нашої депутатської групи. Сподіваюсь, що тоді можна буде розраховувати на позитивні зміни і для мого виборчого округу, тому що зараз стоїть своєрідний блок.

- реклама -

Будівництво доріг.  До цього питання докладаюсь протягом останніх років, тому і хочу окремо спинитись. В цьому році нарешті вдалось запустити  проект із польським кредитом, який отримала Україна і Волинь, зокрема. Частину цих коштів уже використовують для ремонту автошляху Устилуг-Володимир-Волинський протяжністю 18 кілометрів. Завершити ремонті роботи мають у квітні-травні наступного року. Тішить, що завершений ремонт шистівської об’їздної, дороги з Володимира до Верби, а також зробили навіть більше, ніж планували, у ремонті дороги з Нововолинська на Іваничі. Наступного року мають відремонтувати дорогу і з Нововолинська до Павлівки та до Благодатного. Працюємо над тим, щоб у 2021 році провести капітальний ремонт вулиці Зимнівської, а також є амбітні плани на ремонт автошляху від Верби до Любомля та до Ковеля. Отож, є шанс, що спільними зусиллями у наступному році будуть відремонтовані усі основні магістральні дороги виборчого округу №19.

Децентралізація.  Наша команда допомагала та підтримувала створення об’єднаних територіальних громад від початку впровадження реформи. Однак, серед тих громад, які зараз лишились, є такі, що можуть мати фінансові проблеми, тому з часом постане питання, чи можуть вони існувати самостійно. Щодо Володимира і Нововолинська, то вони уже давно потребували і ще потребують розширення, тому що за містами є перспектива.

До великого Володимир-Волинського району доєднався уже колишній Локачинський район. Ми мали зустріч із керівниками Затурцівської та Локачинської громад, з якими обговорили напрямки роботи та  запросили долучитись до Асоціації розвитку місцевого самоврядування «Прибужжя».

Місцеві вибори. Не секрет, що я брав активну участь у виборчій кампанії до місцевих рад, за що дехто мене критикував. Утім, я скористався своїм правом балотуватись, очоливши список партії «За майбутнє» до обласної та Нововолинської міської рад. У результаті, за мене проголосували найбільше виборців серед усіх кандидатів в області, проте мандат здав на користь інших своїх однопартійців. До речі, наш список до Нововолинської міської ради отримав найбільшу кількість голосів і мандатів від партії «За майбутнє» по всій Україні, а саме 14 мандатів з 34-х! У Володимирі-Волинському також хороший результат – 11 мандатів. Тішить також, що двоє висуванців з моєї  команди – Ігор Пальонка та Борис Карпус, перемогли із суттєвим відривом у виборах на посаду міського голови. Команда «За майбутнє» перемогла і у восьми територіальних громадах. Усього у 19 окрузі ми отримали близько півтори сотні мандатів. Дякую виборцям за підтримку і сподіваюсь, що нам вдасться виправдати їхню довіру.

Плани на наступний рік. У першу чергу, будемо моніторити завершення ремонту дороги Устилуг – Володимир-Волинський, а також працюватимемо над залученням коштів на ті об’єкти, які я вже озвучив. Багато є питань по Володимиру та Нововолинську. Без сумніву, управляти всіма процесами мають міські голови, але без зайвої скромності можу сказати, що я теж активно допомагаю своїм колегам, на що маю право  як народний депутат. Тим паче, що у мене є власне бачення того, які зміни варто впроваджувати першочергово: потрібно подолати совковість, яка помітна навіть у самих приміщенням міської ради, а також у психології чиновників. Переконаний, що міський голова має бути відкритим і доступним для своїх жителів. Відверто здивувало, коли у рамках виборчої кампанії зустрічались із жителями у їхніх дворах, то на питання, коли вони востаннє тут бачили мера, скрізь отримували відповідь – близько 15 років тому.

Готуємо найближчим часом пропозиції по зміні структури виконавчих комітетів, у чому нам допомагає досвідчений управлінець – заступник міського голови Тернополя, володимирчанин Владислав Стемковський. Оновлення апарату міських рад також продовжуватиметься, невдовзі будуть оголошені відкриті конкурси на заміщення провідних посад, на які зможуть подавати свої кандидатури молоді та перспективні люди.

Питанню відкритості буде приділено багато уваги – вважаю, що сесії та інші засідання у міській раді повинні бути публічними та транслюватись в онлайні. Міським головам рекомендую проявляти більшу активність у соціальних мережах, інформуючи виборців про свою роботу, а також частіше виходити у прямі ефіри.

Найближчим часом плануємо провести аудит роботи попередньої влади Нововолинська та Володимира. Зазначу, що у шахтарському місті мені надійшло пів сотні різних звернень та документів, котрі свідчать про різного роду службові зловживання колишнього мера та його оточення. Над цим уже починають працювати наші юристи, планую також зустріч із Генпрокурором, якій особисто вручу результати розслідування. Хтось каже, що це полювання на відьом, проте аудит – це нормальна історія, адже нова команда хоче проаналізувати помилки попередників. У разі виявлення порушень чинного законодавства, винні обов’язково повинні бути покарані.

Сподіваюсь, що буде гарна співпраця між міськими головами та депутатським корпусом, незалежно від політичної партії. Адже усі зацікавлені, аби у двох містах досягали хороших результатів. Зі свого боку обіцяю підтримувати громади пошуком ресурсів. Дуже сподіваюсь наступного року завершити кілька великих об’єктів – парк на річці Риловиця, майданчик зі штучним покриттям у Благодатному, футбольний майданчик в Іваничах та парк у Любомлі. Бо за нові об’єкти можна братись лише тоді, коли повністю завершені попередні.

Щодо нових проектів, то для мене особистим викликом є реконструкція та облаштування музейного комплексу на валах «Городище». Цей об’єкт не реально завершити за один рік, але маємо бачення,  у якому напрямку рухатись – у першу чергу завершити ексгумаційні роботи, законсервувати приміщення колишньої тюрми і розробити план облаштування території, презентувавши його громадськості. Намагатимусь підключати  всі можливі державні структури і вірю, що зможемо зрушити це питання з допомогою грантових коштів.

Команда народного депутата переформатовує свою роботу, адже якщо раніше ми працювали «від села до села», то на найближчі роки акцент буде робитись на залучення інвестицій. Це дуже важливо, тим паче, що за останніх десять років ні у Володимирі, ні у Нововолинську не відкрилось жодне велике підприємство. Одним зі своїх ключових завдань на 2021 рік вважаю питання Устилузької митниці, яка зараз у жахливому стані.

У лютому наступного року плануємо відкриття нової інституції у Володимирі – ресурсного центру «Прибужжя», який стане мозком трансформацій у нашому регіоні. На  громадських засадах там будуть працювати спеціалісти, котрі допомагатимуть місцевій владі писати гранти та займатись залученням інвестицій. Також у центрі, в якому облаштують окремий зал на сто місць, будуть проводитись зустрічі із «агентами змін» у нашій державі – починаючи від Міхаїла Саакашвілі і закінчуючи Андрієм Садовим. Спілкування з такими людьми дійсно можуть розширити горизонти для нашої громади.

Тетяна ІЗОТОВА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

15 + один =