На головну Новини Рік Бика-1925: Найстаріший у районі фронтовик з Бегети

Рік Бика-1925: Найстаріший у районі фронтовик з Бегети

117

Лише четверо у  районі і п’ ятеро у  місті залишилось  наших  земляків, які народилися у рік    Дерев’яного Бика, яким був 1925-й,  отож наступного  року їм виповниться  96 років.

Людям цього покоління  нелегко доводилося у житті, юність їх обпалила війна, вони пізнали важкі  роки  відбудови після неї, важко працювали і  ростили  дітей, сподіваючись, що вони вже житимуть ліпше. Один із них  – колишній фронтовик часів Другої світової  Микола  Мороз  із села Бегета.

- реклама -

Він народився 1925 року за кілька днів до зимового Миколи, тому й ім’я йому батьки доли на честь цього небесного покровителя. Усіх трьох дітей, які росли у цій родині, батьки змалечку привчали до праці і по можливості старалися дати їм хоч якусь освіту. Допитливий Миколка, який особливо любив математику, закінчив чотири класи польської, а тоді, вже після 1939 року, ще три вже української школи. Як на ті часи,  це давало йому статус чи не найосвітченого серед ровесників у селі. Після нелегких часів фашистської окупації у 1944-му, коли гітлерівці вже відступили з волинської землі, сільських хлопців почали мобілізовувати до війська. Так  Микола потрапив аж у далеке місто Сурок тодішньої Маріїнської автономної республіки  СРСР, де юнаків начали вправлятися з відомим ще з часів громадянської війни кулеметом «максимом».

Тодішній Радянський Союз воював ще й з Японією. Запасний спецполк, де служив і Микола  Мороз, відправили  у  Хабаровськ,  а звідти  – у Манджурію, довелось  пройти монгольською пустелею Гобі, повоювати на півострові Цинь Джоу, де у бою з самураями волинського юнака важко поранили, після чого його двічі оперували.  Після одужання молодого солдата направили в авіачастину, що дислокувалася у Китаї. Після закінчення Другої світової аж до 1950 року  Микола служив у Забайкаллі  і аж тоді повернувся у рідні краї, де працював у місцевому колгоспі обліковцем на тракторній бригаді. У рідному селі зустрів і свою  суджену Ганну, яка вже 17 літ, як відійшла у Засвіти.  З нею виростили двох синів і доньку. Микола Гаврилович за якийсь час перейшов працювати у торгівлю, був у Микуличівському сільпо  і бухгалтером, і ревізором, завідував магазином.

Не так давно Микола Мороз відзначив  95-річчя. Але, попри поважний вік,  він ще досить бравий чоловік. Де секрети довголіття?  Сам ветеран бачить їх у здоровому способі життя, позитивному   ставленні до світу, а ще вважає, що це від мами Марії, яка прожила 99 літ.

А щодо гороскопів і всіляких там  їхніх знаків, то ніхто раніше цим не переймався.  Але якщо основною ознакою року Бика, у який родився і Микола Мороз з Бегети, є працелюбність і  наполегливість, то тут зірки  аж ніяк не помилилися.

Ніна  МОСОРУК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

два × 5 =