На головну Новини Рік Бика-1985: Успішний «ПР-клас» наставниці діловодів

Рік Бика-1985: Успішний «ПР-клас» наставниці діловодів

105

Стереотип про те, що робота з паперами – нудна і нецікава, легко розбиває викладачка циклової комісії “Діловодство та інформаційна діяльність” педагогічного коледжу Ольга Подворнюк. Для неї робота – це і хобі, і творчість, і можливість для саморозвитку. А педколедж – не лише місце праці, а й рідна альма-матер.

Родом Ольга із села Селець. Після закінчення тамтешньої школи вона навчалася у педколеджі на вчительку початкових класів з додатковою кваліфікацією «педагог-організатор» – мабуть, саме звідти коріння її неабияких організаторських здібностей. Потім був Волинський університет імені Лесі Українки, де здобула диплом бакалавра  з документознавства та інформаційної діяльності, навчання в магістратурі на тій же спеціальності в Університеті розвитку людини «Україна». І зараз Ольга – знову студентка, навчається в Академії рекреаційних технологій та права, здобуває спеціальність “Освітні та педагогічні науки”.

  – Моє хобі – моя робота. А точніше, «ПР-клас», – зізнається викладачка. Так називають спільноти у соцмережах, які вона веде зі своїми студентами і для них. Тут не лише пости про навчання і здобутки майбутніх діловодів, але й чимало корисної інформації, яка дозволяє їм знати усі професійні тренди.

- реклама -

«Це команда однодумців-студентів, які хочуть практикуватися, втілювати різні цікаві ідеї у життя. А ще «ПР-клас» – це своєрідний елемент неформальної освіти, яка ґрунтується на трьох засадах: “вчитися в дії” – отримувати знання під час практичних завдань; “вчитися взаємодіяти” – передбачає роботу в групах або командах; “вчитися вчитися” – аналізувати власний досвід і з нього формувати нові знання. Це вже для мене як залежність, але у хорошому сенсі. Конкурс, змагання, вебінар, тренінг, майстер-клас, квест, челендж, зустріч, екскурсія, конференція, семінар, фотосушка, соціальна акція, проект…. Це те, чим живиться ПР-клас», – ділиться Ольга.

Каже: яка б свіжа ідея не прийшла в голову, завжди знайдуться однодумці серед студентів-діловодів, охочі долучитися до її втілення. Так за листопад-грудень взяли участь у п’яти конкурсах…і скрізь перемогли!  А для цього і проекти писали, й економічний квест проходили, брали участьу фотоконкурсі, організували челендж, ще й відеоролик про руйнування стереотипів про роботу секретаря відзняли.

На роботі Ольга Подворнюк заряджає студентів і сама наповнюється від них завзяттям та енергією. А вдома знаходить втіху у товаристві своїх найдорожчих мужчин – чоловіка Григорія та десятирічного синочка Іллі. Григорій – військовий. «Тому з 2014 року я добре знаю, що таке АТО», – каже вона, ховаючи за короткою фразою недоспані, сповнені тривогою ночі, переживання і гордість за чоловіка-захисника.«Синочок – моя надія, втіха та радість», – додає жінка.

Оля не вірить усьому, що віщують зірки, дослухається тільки до позитивних прогнозів. Хоча й погоджується, що багато рис, притаманних народженим у рік Бика, легко можна відшукати й у неї: такі люди спокійні, легко можуть керувати колективами і процесами, часто стають трудоголіками, понад усе цінують родинні та дружні стосунки і сімейний затишок. «Однак кажуть, що Бики – натури далекі від романтики, а я ж – навпаки, дуже ціную кожну романтичну мить», – зауважує вона.

Новий рік Подворнюки зазвичай святкують у сімейному колі. Святковий настрій готують ще з листопада – підбирають і купують ялинкові прикраси, гірлянди, узгоджують новорічне меню. Оля розповідає, що син зазвичай замовляє олів’є, а чоловік – печену качку. А ще обов’язкова складова новорічної ночі – подарунки. «Під ялинкою має бути багато сюрпризів – бо яке ж свято без них», – зауважує наша героїня. А в прийдешньому році бажає нашим читачам найголовнішого – міцного здоров’я та миру.

Віталіна МАКАРИК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

пять × пять =