Новини

Рік Дракона – 1952: невгамовний перший підприємець міста

Володимирська, Лайфстайл
1041 переглядів

Леонтія Дмитрука знають у Володимирі як першого підприємця міста, людину енергійну, порядну та зі щирою вдачею. Улюбленою справою – ремонтом автомобілів він почав займатися ще в далекому 1986 році.

-Зрадів, коли прочитав в газеті «Правда», що в союзі дозволено займатися індивідуальною трудовою діяльністю. Місто як ожило: хтось почав пекти пиріжки на продаж, хтось продавати столярні вироби. А я дуже хотів займатися ремонтом автомобілів і таку змогу отримав. Першим у Володимирі зареєстрував індивідуальну трудову діяльність, – пригадує підприємець.

Леонтій Іванович свою роботу не любить називати звичайним ремонтом автомобілів, адже спеціалізація його автомайстерні – ремонт автомобілів після ДТП. Навіть писав у Міністерство транспорту та просив, щоб в Україні ввели нову професію «реставратора автомобілів після ДТП».

-Що таке ремонт автомобіля: колесо пробите поміняти, запчастини нові встановити. Я ж почав займатися реставрацією автомобілів після дорожньо-транспортних пригод. Це, погодьтеся, трохи складніше і вимагає зовсім інших професійних навиків. У міністерстві тоді мені дали якусь відписку.

Ця відписка Леонтія Івановича не дуже засмутила. Вирішив, що сам навчатиме потрібних йому кадрів та вдосконалюватиме різні механізми, які використовуються при ремонті пошкоджених у ДТП автомобілів. Так, до прикладу, з’явилась витяжка на електричному приводі за допомогою якої випрямляють зім’яті частини автівки. Підприємець каже, що практично немає такої автівки, яка б не потребувала хоча б фарбування і зрештою ніхто не біжить купувати нову, якщо пошкодив її у ДТП.

За більш ніж тридцять років роботи Леонтій Дмитрук зібрав чималу колекцію фотографій відреставрованих автівок: до і після ДТП. Та, на жаль, після пожежі на автосервісі їх довелося викинути.

Автомайстерня Леонтія Дмитрука стала ще й своєрідною кузнею кадрів.

-Багато хлопців навчилися у мене ремонтувати машини. Дехто відкрив свої сервіси. Дуже хорошим майстром був Дмитро Савицький. Він у мене теж вчився і довго працював. Пішов захищати Україну від російської навали та загинув. Хороша, світла, добра людина, – пригадує підприємець.

Як інженер за освітою, у свій час Леонтій Іванович, закінчив Львівський сільськогосподарський інститут, любить виготовляти та вдосконалювати господарське устаткування. У 2016 році, коли ціни на газ зросли і чимало господарств перейшли на опалення приміщень дровами, він виготовив кілька електричних дровоколів. Одного віддав на котельню Володимирського ТМО. Тоді «Теплокомуненерго» перевело котельню лікарні на тверде паливо і 25 слюсарів руками рубали дрова. Почувши про це, Леонтій Дмитрук надав підприємству дровокола і біля нього працювало лише чотири робітника.

Люди народжені під знаком Водяного Дракона – дуже працьовиті та непосидющі.

– Я не так Дракон як Близнюк, оскільки саме їм притаманна енергійність. У мене насправді невгамовна вдача. Не люблю відкладати справи на потім, а все роблю швидко, – зізнається  Леонтій Іванович.

Ярослава КОЛОСКОВА

Коментарі
Теги: перший підприємець, Рік Дракона
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up