Новини

Рік Дракона – 1976: небайдужість депутата Панасюка

Війна, Лайфстайл
791 переглядів

Підприємця Олексія Панасюка знають у Володимирі і як депутата міської ради, і як людину, яка з 2014 року багато робить для підтримки Збройних сил. Волонтером називатися не любить – частково тому, що це слово здискредитувало себе, відколи ним почали називати себе люди, які збирають кошти на різні потреби, залишаючи певний відсоток собі як зарплату, або чиновники, які просто виконують належну за посадою роботу.

Попри це Олексій як співзасновник ГО «Об’єднання Активіст», однієї із найпотужніших волонтерських організацій Волині, чимало зробив для того, щоб у весняні дні 2014-го, коли слово «війна» було для нас ще таким незвичним і дивним, допомогти військовим частинам відновити боєздатність і стати на оборону української землі. Тоді на його підприємстві «Панастранс», яке займається вантажними перевезеннями, ремонтувалася важка військова техніка. Власними силами кваліфіковані працівники ставили «на колеса» КРАЗи і навіть БМП, які за роки «консервації» були не на ходу.

Із початком повномасштабного вторгнення підприємство Олексія Панасюка знову стало осередком волонтерства і підтримки національного спротиву, місцем, де гуртувалися небайдужі люди і відбувалося багато важливої, часто непублічної роботи. Так, мало хто знає, що в перші тижні війни його вантажівки використовували для підвезення боєприпасів з постійного пункту дислокації до місця виконання бойових завдань на Київщину, Житомирщину і далі. На підприємство ж і вдень, і вночі приїжджали люди, готові допомагати. А також до Олексія часто зверталися ті, кому потрібна була допомога.

У ті тижні він разом з колегами і товаришами відправляли продукти харчування та першої необхідності на Харківщину, де цього справді бракувало. А звідти, зі Сходу й Півдня, а також із Київщини, Сумщини та Чернігівщини, допомагали евакуювати людей, а вже тут організовували транспорт, яким жінки з дітьми могли виїхати за кордон.

Одна з таких історій особливо показова: за допомогою звернувся ветеран АТО, який після важкого поранення у бою два роки лікувався у Гамбурзі, де лікарі зробили справжнє чудо – наростили йому 20 см кістки. Хлопець повернувся в Україну, адаптувався до мирного життя, одружився… І якраз, коли розпочалося повномасштабне вторгнення, під вибухами у бомбосховищі його дружина народила дитину. Волонтери допомогли сім’ї евакуюватися на Волинь, їх уже чекали в Гамбурзі, але немовля не мало документів – не встигали зробити. В ОДА чиновники пообіцяли допомогти, потім заявили, що це складно, та й вихідні. Олексій тоді з допомогою друзів підняв на ноги купу народу, дійшли до заступника міністра юстиції, і буквально за 20 хвилин документи дитині оформили, а родина щасливо перетнула кордон.

Небайдужість до того, що відбувається навколо, щире бажання допомагати – характерні для народжених у рік Дракона риси. Притаманні вони Олексію Панасюку. І хоч це риси позитивні, та життя іноді неабияк ускладнюють. Надто ж якщо поєднуються з такими «драконячими» особливостями, як запальний характер і сміливість перед обличчям умовних «авторитетів». Олексій зізнається, що нерідко це правдорубство, невміння змовчати, коли бачиш неправильні речі, обертаються труднощами у роботі та бізнесі. Але Драконів труднощі не лякають.

Народженим під цим знаком людям притаманні також креативність, схильність генерувати ідеї та завзято їх втілювати. Олексій Панасюк як депутат також нерідко озвучує свої ідеї, як поліпшити певні ситуації в місті, часто ділиться з товаришами міркуваннями, що стосуються підприємництва. Має кілька цікавих задумів і щодо започаткування нового бізнесу, але через безліч справ поки не має часу, аби взятися за реалізацію. Завзяття ж йому не бракує, бо, зізнається, більше любить займатися роботою, а не відпочивати.

Що побажає депутат-Дракон нашим читачам у Новому році? «Щоб війна закінчилася на нашу користь, усі рідні і близькі, хто на фронті, повернулися звідти живими і здоровими. Щоб ми зустрічали воїнів з букетами й обіймами, а не на колінах. Хочеться у новому році трохи радості. Щоб у кожного була улюблена справа, кохана людина, затишний дім, благополуччя і здоров’я».

Віталіна МАКАРИК

Коментарі
Теги: волонтерство, депутат, Олексій Панасюк
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up