Новини

Рік Дракона – 1988: Дмитро та Роман – князівські дракони війни

Війна, Лайфстайл
919 переглядів

Драконами війни називають у 14-й ОМБр артилеристів. Їхні постріли точні та ефектні, робота їхніх гармат феєрична, від них залежить чи горітиме ворожа колона чи знищений буде особовий склад противника. Вміла, злагоджена та професійна робота артилерії береже життя піхоти. В переддень нового року знайомимось з двома  бійцями Князівськими драконами-богами війни.

  Дмитро: душа радіє, коли палає ворожа техніка 

Діма служить у 14-й бригаді уже два з половиною роки. До лав ЗСУ прийшов добровільно влітку 2021 році. За плечима мав військову кафедру Луцького національно-технічного університету.

– Хотів себе спробувати в лавах Збройних Сил саме артилеристом. Потрапив в реактивну батарею і служба там сподобалась. Ще тоді влітку 2021-го року, коли тривала ООС, артилерія була відведена з районів ведення бойових бій, тож все було на рівні навчань, тренувань, – розповідає артилерист.

Коли розпочалось повномасштабне вторгнення з рівня навчань дуже швидко хлопці перейшли у бойові умови. Найбільше бойових виїздів було, коли захищали Київ, а згодом не дали ворогові окупувати Миколаївську область.

– Працювали на повну в районі Снігурівки та Червоної долини. Там було велике скупчення ворожої техніки та людей. Зараз так російські розвідувальні «Орлани» не літають, як тоді. Вони просто з дня у день не давали нам спокою.

Коли Діму запитали, який момент йому найяскравіше запам’ятався, чесно відповів, що кілька днів відпустки перед тим, як їх передислокували в Харківську область. Втім, коли поринає у спогади війни, пригадує, як тішилися, коли бачили  колону розбитої ворожої техніки. «Душа аж раділа, бо розумів, що вони не дійшли до наших мирних міст, що живими лишилися побратими».

Плани на майбутнє у Діми пов’язані зі Збройними силами – воюватиме і наближатиме перемогу!

– Ми – Князівські дракони. Наша служба заради перемоги. Сподіваюся у 2024 році вона буде! – впевнено каже Дмитро.

   Ювелірна робота «Стугни» Романа

Ще одним драконом за гороскопом у бригаді є Роман. Кадровий військовий, адже закінчив факультет ракетних військ та артилерії Національної академії Сухопутних військ. Після випуску потрапив на службу у 14-у окрему механізовану бригаду на посаду командира взводу батареї протитанкових керованих ракет «Стугна».

– Це був 2021 рік, я ще проходив навчання на полігоні, тобто в ООС участі не брав. Але коли 24 лютого почалось повномасштабне вторгнення, разом з підрозділом став до бою. Перші бої велися у Житомирській та Київській областях. Перші уражені цілі були в населеному пункті Макарів. З допомогою інших підрозділів ми завдавали максимального вогневого ураження колонам танків і іншої важкої броньованої техніці противника.

Тоді, у перші дні війни, весь інтернет бачив, як Князівські дракони буквально спопеляли ворога на підходах до Києва.  Роман не вів лік знищеним цілям, але,  каже, за рік їх було більше 50.

Свою роботу Роман називає ювелірною, адже треба мати неабиякі професійні навички, аби ракета вразила ціль. Але, коли вона уражена, то емоції переповнюють, особливо, як детонує боєкомплект в техніці.

Рік Дракона Дмитро та Роман будуть зустрічати вже інших підрозділах бригади.

– Перемоги хочемо в рік Дракона! Щоб ще яскравіше палала ворожа техніка. Сподіваємося, завдамо ще більшого ураження противнику, змусимо його перестати ввести активні штурмові дії. А після перемоги поїдемо додому, – посміхнулися на завершення розмови воїни.

Коментарі
Теги: 14 ОМБр, артилерія
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up