Новини

Рік Дракона – 2000: терапія творчістю і канадське життя художниці-аніматорки

Лайфстайл
611 переглядів

Утіленням творчого енергії, притаманної Драконам, є одна з улюблених героїнь наших публікацій Катерина Рожок. Колись ми писали про неї – як про школярку Зимнівського ліцею, яка навчилася створювати мультфільми і надихалася анімацією Волта Діснея; як про студентку університету ім. Карпенка-Карого, художницю-аніматорку, яка працювала у команді анімафільму «Віктор_Робот»; як про ілюстраторку – учасницю медіалабораторії пам’яті журналів «Gelblau» та «Reporters». За її творчістю із впізнаваним візуальним «почерком» дуже цікаво спостерігати.

У 2023 році у житті мисткині відбулося багато змін – вона вийшла заміж, переїхала з чоловіком у місто Калгарі у Канаді. «Мені тимчасово довелося поставити сферу своєї діяльності на паузу, була готова до будь-якої роботи, аби зафіксуватися на перший час у новій країні. Зараз працюю у принт-студії «Mountain View Printing and Graphics Ltd», це компанія, яка виготовляє листівки, планери, календарі та іншу таку канцелярію. Робота трохи дотична до моєї сфери, але мінімально. Тому, звісно, дуже мрію повернутись назад до анімації в найближчому майбутньому», – розповідає Катя.

Останнім у  2023 році авторським проєктом Каті Рожок був короткометражний мультфільм про подругу, про те як вона переживає реалії війни та які інструменти використовує, аби поліпшити свій психоемоційний стан. «Цей проект я втілила ще у період життя в Німеччині. Зараз, прилетівши до Канади, малюю значно менше, зʼявилося багато важливих аспектів «нового життя», на яких ми з чоловіком більше  фокусуємось , аби інтегруватись в суспільство нової країни», – каже Катя.

Останні її малюнки присвячені геноцидам українців  та палестинців. «Це більше не про натхнення, – пояснює мисткиня, – а про перенаправлення емоцій у творчість – про сублімацію. Адже такі речі мало кого надихають, натомість емоційно «топлять». Малюючи це, трохи заспокоююсь. Бо так багато болю, несправедливості, сліз, співчуття та усвідомлення, що важко щось змінити і такі речі не залежать від мене однієї. Усе це виходить з мене в «творчій терапії». Я публікую малюнки в соцмережі, розумію, наскільки потрібно такі речі висвітлювати та підтримувати їхню актуальність в медійному просторі».

Народжена у рік Дракона Катя ще й Лев за гороскопом. «Мама завжди мені казала, що маю серйозних тварин-покровителів, – сміється художниця. – Особливо часто  жартувала про дракона, бо я змалку дуже вперта, любила посперечатись, думала, що знаю як краще. Зараз із того мало що змінилось, але додалось більше спокою та мудрості. І у творчості спільне з Драконом те, що я так само досить швидко «запалююся». Про це все цікаво пожартувати, але не більше, бо насправді не дуже в таке вірю. Знаю, що стосунки, карʼєра, гроші –  все це залежить від докладених зусиль, а не від знаку зодіаку чи року, і над цим потрібно працювати, а не читати передбачення і вірити, що щось має статись саме собою, бо ти Овен чи Лев».

Найважливіший здобуток 2023 року для Катерини Рожок належить до сфери внутрішніх змін. «Для мене цей рік став усвідомленням, що я найбагатша людина, бо у мене є моя родина, – пояснює дівчина. –  Хоч ми усі зараз  далеко один від одного, хтось у іншій країні, хтось на фронті, хтось на іншому континенті, дуже за ними сумую і вдячна за їхню підтримку, нехай по телефону, по відео, у повідомленні, це дуже для мене цінно та важливо».

А ще, каже Катя, вона зрозуміла, що люди, які попри все, як би важко не було, шукають в житті хороші сенси – насправді сильні люди. Тож у прийдешньому році бажає читачам цієї внутрішньої сили: «Я знаю, що усім, хто це читатиме, зараз непросто. Але  бажаю всім нам кожного дня знаходити щось, що даватиме сили жити це життя щасливіше. І звісно перемоги. Слава Україні!»

Віталіна МАКАРИК

Коментарі
Теги: ілюстрація, Канада, Катерина Рожок
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up