Новини

Рік міського господарювання

Архів
25 переглядів

Тези звіту міського голови Петро Саганюк, з яким він виступатиме перед громадою міста 15 грудня у КМЦ.
Ми живемо у непрості часи змін та реформ у всіх галузях у державі. Але навіть у такий у нестабільний час 2017 рік не був позбавлений здобутків у господарському комплексі міста.
Шкода, що досі болем для кожного з нас залишаються події військового конфлікту на сході України. Але радує, що 14-а бригада нещодавно повернулась у місце своєї постійної дислокації і Володимир-Волинський з честю зустрів своїх героїв.
Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та плану роботи міської ради міський голова звітує про виконання своїх повноважень у 2017 році.

Міський бюджет. За 11 місяців року до загального фонду з урахуванням міжбюджетних трансфертів надійшло 351,5 мільйона гривень, а це 100,3% до уточненого плану. До торішнього надходження зросли на 76,2 мільйона гривень або на 27,7 відсотка. У порівнянні з відповідним періодом минулого року власні доходи збільшились більш ніж на 20 мільйонів гривень (17,9%).
Субвенцій з бюджетів усіх рівнів отримано 219,3 мільйона гривень, що більше, ніж у минулому році на 56,1 мільйона.
Розміщення тимчасово вільних коштів на депозиті в державному банку на конкурсних засадах додало до бюджету 2,2 мільйона гривень, які спрямовані на видатки установ в розрізі галузей.
Видатків за 11 місяців проведено на 309,3мільйона гривень, що на 89,5 мільйона або на 41 % більше торішнього. 91 їх відсоток становлять захищені статті. На них спрямовано 280,3 мільйона гривень із загального фонду, що від торішнього більше на 82,1 мільйона гривень або на 38,8 %.
З бюджету розвитку (спецфонд) проведено капітальних видатків на 38,8 мільйона гривень, зокрема на придбання обладнання та капітальні ремонти соціально-культурних закладів – 9; ЖКГ – 18,3; капітальний ремонт доріг – 10,2; інші капітальні видатки – 1,3 мільйона гривень.

Економіка. Із 15 промислових підприємств найбільш потужними та економічно-активними є ТзОВ «Гербор-холдинг», ПАТ «Луга», ПП «Скло-Центр» і ТзОВ «Володимир-Волинський хлібозавод». Реалізовано продукції на понад 442,3 мільйона гривень, тоді я за такий період торік – на 288,9 мільйона. Сплачено майже 34,1 мільйона гривень податків до бюджетів всіх рівнів (на 4,5 мільйона або на 15% більше, ніж минулого року).
Триває акція «Купуємо володимир-волинське», знято 5 відеороликів, які на офіційному сайті «Бізнес-Центр» діє виставка товарів та послуг.

Для залучення інвестицій. Обсяг капітальних інвестицій за 9 місяців – 74,6 мільйона гривень – на 16% більше, ніж за такий період торік. На їх залучення працює певна інформаційа політика. Так, оновлено «Паспорт міста», ми приєдналися до європейської ініціативи “Мери за економічне зростання”, в рамках якої розроблено проект плану місцевого економічного розвитку та подано на конкурс для отримання гранту зі створення на території міста індустріального парку, на базі ЦНАП діє Центр обслуговування інвесторів.

Малий та середній бізнес. У 2017 році у місті здійснювали підприємницьку діяльність 1651 особа, функціонувало 147 підприємств. На жаль, чисельність фізичних осіб-підприємців зменшилась, таке спостерігається по всій країні.
На започаткування власної справи одержали допомогу шестеро осіб, яким виплачено 163,8 тисячі гривень, центром зайнятості працевлаштовано на нові та новостворені робочі місця 1280 осіб.
Проведено дві торговельні та благодійні акції «Все добро дітям». Став «Володимир, дружній до батьків і малюків» – до цієї акції долучилось 16 суб’єктів господарювання.
ФПП «Бізнес-Центр» надав 200 усних консультацій, 328 особам допоміг у оформленні звітів. Проведено три зустрічі «за круглим столом», де порушувалися питання змін в порядку оплати праці; взаємин покупця та підприємця, семінар «Основи управління малим бізнесом». Інформація про новини законодавства розміщується на веб-ресурсі «Бізнес-Центр online», на його сторінці в мережі Фейсбук, розсилається на електронні адреси.
Місто відібрано для участі у проекті «Партисипативна демократія», що реалізується Асоціацією міст України у співпраці з Норвезькою асоціацією місцевих і регіональних влад», за підсумками його буде розроблено план підвищення ефективності діяльності міськвиконкому для підтримки малого та середнього підприємництва.

Регуляторна діяльність. На початок грудня діє 34 регуляторні акти. За 10 місяців прийнято два, які стосувались ставок податку на нерухоме майно та тарифів на перевезення пасажирів.
Мережа закладів торгівлі в місті представлена 207 непродовольчими та 76 продовольчими, 19 магазинами змішаного типу, 38 закладами ресторанного господарства. За півроку оборот роздрібної торгівлі становив 189,7 мільйона гривень, що у порівняльних цінах на 18% менше обсягу за торішній період.
За доступними цінами проведено сім ярмарків з продажу продукції сільгоспвиробників. Стали традиційними акції «Весняний цінопад» та «Казковий вечір знижок», вдруге проведено фестиваль «Смаковиця по-володимирськи», акцію «Свідомий споживач». У цьому році за захистом своїх прав до міськвиконкому звернулося 33 жителі міста, що майже втричі менше, ніж торік.

Громадський бюджет (бюджет участі) завдяки участі у проекті «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи впровадження» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку цього року запровадили громадський бюджет або бюджет участі, в рамках якого у 2018 році за мільйон 100 тисяч гривень буде реалізовано два великих та чотири малих проекти, що перемогли у голосуванні.

Проектна діяльність. Відділом проектної діяльності та міжнародного співробітництва та за його підтримки подано 24 проектні заявки у різні фонди, чотири з яких на 108 тисяч 840 гривень підтримано. За проектом «В обіймах театру» встановлено двері та закуплено 42 стільці в КМЦ (мала сцена театру) на 25 тисяч гривень; встановлено дві «Скриньки добра» для збору вживаного одягу вартістю 30 тисяч 860 гривень за підтримки фондів Ігоря Гузя «Прибужжя» та Британської Ради «Активні громадяни»; «ВолКовТур» – спільний проект міста Турійського та Ковельського районів вартістю 20 тисяч 750 гривень, в рамках якого заплановано показ фільмів під відкритим небом, серію майстер-класів, встановлення стаціонарної гри Твістер та озеленення парку. «Креативну галявину» підтримано програмою «Київський Діалог», яка реалізується громадською організацією «Молода Черкащина» за підтримки Міністерства Закордонних Справ ФНР. Завдяки цьому у парку встановлено дві лавочки та вуличну дошку, надано можливість безоплатного доступу до Інтернету. Вартість проекту – 32 тисячі 230 гривень.

Міжнародна співробітництво. Місто співпрацює з містами Кентшин, Грубешів та Ленчиця, гміною Грубешів та Кентшинським повітом (Республіка Польща), м. Цвікау (Німеччина). Офіційна делегація міста брала участь у туристичній яр марці у м. Цвікау, натомість на День Європи у наше місто приїжджав танцювальний колектив з Грубешова, а на День міста, окрім офіційних делегацій з міст-партнерів, завітав оркестр з Цвікау. З цим містом працюємо над підготовкою проекту в рамках програми «Партнерство з містами України», метою якого є підготовка спеціалістів у сфері енергоаудиту.

ЖКГ,майно, архітектура, містобудування. На вулично-дорожній мережі міста зроблено чимало – це і нове асфальтне покриття, і вимощені бруківкою тротуари, заміна бордюр, ямковий ремонт, освітлення переходів, встановлення додаткових світлофорів, дорожніх знаків, заміна мереж освітлення тощо.
У місті є 238 вулиць, загальна довжина яких 112 кілометрів, шість з них у державній власності (Ковельська, Зимнівська, Луцька, Устилузька, Степана Бандери та частина Данила Галицького), довжина яких 13,8 км. Їх ремонт та утримання проводяться за державні кошти на замовлення Служби автодоріг.
Цього року завершили ремонт Ковельської, виконано майже всі роботи на вулицях Данила Галицького та Луцькій. З міського бюджету на це фінансування не здійснювалося.
Натомість за міські кошти за рік заасфальтовано 16 вулиць: Карпенка Карого, Олени Пчілки, Чернишевського, Стефанівську, Григорія Косинки, Юліана Опільського, Івана Гонти, Шептицького, Глінки, Лесі Українки, Митіна, Дверницького, Небесної Сотні, Олексієвського, Коперніка, Щоголіва та доїзди до будинків на Академіка Глушкова. Всього прокладено майже 38 тисячі квадратних метрів асфальтного покриття за понад 20 мільйонів гривень.
На ремонт вулиць Карпенка Карого, Григорія Косинки, Олексієвського, Лесі Українки та Щоголіва проектно-кошторисну документацію та її експертизу зроблено за кошти їх мешканців. Така форма співпраці громади з владою, започаткована в кінці минулого року, дає результати. Подібних проектів є ще 13 і вони чекають реалізації в наступному році.
Поточним ремонтом охоплено понад п’яти тисяч квадратних метрів покриття, що обійшлося у 2 мільйони 115 тисячі гривень.
На десяти тисячах квадратних метрів тротуарів вкладено бруківку на вулицях Зимнівській, Ковельській, Небесної Сотні, Київській, Коперніка, Драгоманова, доріжці від вул. Ковельської до ТМО. Витрачено на це 4,3 мільйона гривень.
Замінено мережі вуличного освітлення протяжністю майже 20 кілометрів, зокрема на вул. Ковельській, Устилузькій, Привокзальній, Зимнівській, Князя Олега, у селищі колишнього цегельного заводу, частково на Сагайдачного, Генерала Шухевича та в парку «Слов’янський». А також на вул. Луцькій, в районі ЗОШ №5, на прибудинкових територіях військових містечок, на вулицях Небесної Сотні та Коперніка. Всього встановлено 413 світлодіодних ліхтарів, а також світлофор на перехресті вулиць Драгоманова – Ковельської – Цинкаловського.
Продовжувалося облаштування додатковим освітленням пішохідних переходів, встановлення відповідних двосторонніх дорожніх знаків з підсвіченням та світловідбивною поверхнею, поновлено дорожню розмітку.
Загалом на вулицях поновлено 106 дорожніх знаків. Знову виготовлено та розміщено на автозупинках розклади руху маршруток, на жаль, частина з них вкотре понівечена або знищена.
За кошти бюджету для КП «Полігон» придбано новий автогрейдер. Виготовлено ПКД на будівництво третьої карти полігону твердих побутових відходів вартістю понад 12 мільйонів гривень. У міському бюджеті вишукати такі кошти неможливо, спільно з народним депутатом Ігорем Гузем намагаємося досягти фінансування з держбюджету.
Капітально відремонтовано дахи та системи водовідведення в семи багатоповерхівках – на вул. Поліської Січі, 65 і 51, Ковельській, 4-6, Академіка Глушкова, 36 і 6, Роксолани,6. Ще тривають такі роботи Ковельській, 71 та Івана Франка, 4. Обійшлося це у майже 5 мільйонів гривень.
На восьми прибудинкових територіях облаштовуються сучасні дитячі майданчики, а ті, котрі встановлені в попередніх роках, відремонтовані ЖЕКом.
П’ять ОСББ та два житлово-будівельні кооперативи скористалися міською програмою підтримки і отримали 60% співфінасування на ремонт ліфтів, внутрішньобудинкових мереж, утеплення будинків тощо.
Поточний ремонт проведено у 23 під’їздах, ремонтувалися руберойдні покрівлі 12 будинків загальною площею 127 кв. м, шиферні покрівлі 17-ти (145 м2), 42 вхідних до під’їздів, 27 – до підвалів, 19 – для виходу на дах дверей, вікон на сходових клітинках полагоджено 16, засклено рам 105 квадратких метрів. В панельних будинках оновлено 385 метрів швів, 75 – ринв, замінено 76 метрів водостічних труб.
Замінено внутрішньобудинкових мереж холодного водопостачання 235, гарячого – 40, труб каналізаційних – 275, опалювальних – 90, утеплено їх – 435 метрів, замінено 6 засувок, 117 метрів електропроводки 70 вентилів, відремонтовано 4 електрощитових. Проведено капітальний ремонт трьох ліфтів.
У шести дворах багатоповерхівок проведено поточний ремонт прибудинкових територій. Як і в минулому році, так і в цьому багато зроблено для ремонту житла та прибудинкових територій, дев’ять сімей забезпечені житлом. Його придбано для сім’ї загиблого військовослужбовця та сиріт. Семеро сімей пільгових категорій отримали ордери на заселення в реконструйованому приміщенні колишньої їдальні цукрового заводу на Луцькій, 253. Усього з міського бюджету використано на забезпечення житлом 2,5 мільйона гривень.
В 191 житловий будинок та бюджетні установи 23 жовтня подано тепло і гарячу воду. Температурний режим котелень ПТМ витримується згідно з нормами, гаряча вода подається за графіком. Для вчасної заготівлі дров для котелень ПТМ з бюджету профінансовано придбання маніпулятора-лісовоза.
Водоканал завершив будівництво мережі централізованого водопостачання до вул. Броварної. Тепер мешканці цієї вулиці, провулку Річного та, за необхідності, вулиці Степана Бандери можуть підключитися до міських мереж.
Для поліпшення якості питної води на Північному водозаборі, свердловинах замінено обладнання та установки автоматизованої системи диспетчеризації. Кошти надійшли від польської сторони за проектом «Чиста вода на Побужжі».
Закуплено обладання і для каналізаційно-насосоної станції, яка будується на замовлення підрозділів Міністерства оборони як складова проекту 44-квартирного будинку на вул. Академіка Глушкова для військовослужбовців.
Розв’язали проблему довгобуду, яким став міськрайонний центр зайнятості, на вул. Коперника.
Споруджуються два багатоповерхових будинки за сучасними проектами. Це житлове будівництво на вул. Луцькій ведеться приватними інвесторами.
Відділом майнових і земельних ресурсів продано десять ділянок несільськогосподарського призначення. В бюджет розвитку надійшло три мільйони 426 тисяч гривень.
Приватизовано 25 квартир держфонду загальною площею 1219,6 кв. м та 21 кімнату в гуртожитках (217,56 кв. м), 65 громадян використали право приватизувати займане ними житло. У місті приватизовано 98,9 % державного житлового фонду.
Від оренди майна міської комунальної власності до бюджету надійшло мільйон 103 тисячі гривень. В оренді 30 таких об’єктів загальною площею 8079 кв. м. Від розміщення зовнішньої реклами отримано 101,3 тисячі гривень.
За Програмою розвитку земельних відносин для проведення інвентаризації земель комунальної власності міста, підготовки лотів до продажу ділянок комунальної власності або прав на них на земельних торгах використано 40 тисяч 939 гривень.
Особлива увага приділяється питанню виділення земельних ділянок учасникам АТО. На 15 листопада надійшло 697 ( в т.ч. в 2017 році – 99) заяв на виділення ділянок для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд та 101 заява (34 – в 2017-му) – для індивідуального садівництва.
На житлових масивах в районі вулиці Панаса Мирного (територія колишнього цегельного заводу) та на вул. Луцькій (район молокозаводу) у 2017 році виділено ділянок і надано 94 дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо їх відведення для житлової забудови (всього з 2015 року – 274), 129 проектів землеустрою затверджено та передано ділянки у власність, в т.ч. 13 – родинам загиблих. У 2017 році надано 20 дозволів на розробку проектів землеустрою для індивідуального садівництва в районі вулиці Панаса Мирного.
Протягом року поновлено 55 договір оренди ділянок несільськогосподарського призначення та укладено 12 нових.
Проведено п’ять засідань комісії з визначення збитків власникам землі та землекористувачам, підготовлено та затверджено рішеннями виконкому шість актів про визначення розміру збитків на мільйон 69,8 тисячі гривень, укладено три договори про добровільне відшкодування збитків міськраді, заподіяних внаслідок використання ділянок міста з порушенням вимог законодавства.

Соціальний захист. На 1 листопада житлові субсидії призначено 9071 сім’ям міста на загальну суму 62 мільйони 269 тисячі гривень, торік на цю дату їх отримували 8314 сімей на 30 мільйонів 271,8 тисячі гривень. Таке збільшення виникло через зростання тарифів. Житлово-комунальні послуги пільговій категорії населення профінансовано на загальну суму 7 мільйонів 908,6 тисячі, що на 814,5 тисяч менше ніж за цей період 2016 року.
У місті проживає 8092 пільговиків. Призначено державні допомоги 2544 громадянам на загальну суму 39 мільйонів 869,8 тисячі гривень. Крім того, за рахунок коштів бюджету виплачено одноразові допомоги на лікування, подолання наслідків пожежі, стихійного лиха, вирішення соціально-побутових питань 290 особам на 233,1 тисячі гривень.
До пам’ятних дат та подій надано матеріальну допомогу 196 особам на 133,7 тисячі гривень, у тому числі 58родинам учасників АТО – на 96,1 тисячу. З місцевого бюджету як співфінансування цільової субвенції з держбюджету родині загиблого військовослужбовця надано 112,1 тисячі гривень.
14 учасників АТО та членів їх сімей отримали матеріальну допомогу на загальну суму 15,4 тисячі гривень. А до програми соцзахисту населення внесені зміни щодо надання пільг з місцевого бюджету у 50% на житлово-комунальні послуги членам сімей загиблих учасників АТО.
На обліку в управлінні соцзахисту перебуває 601 військовослужбовець, які брали участь в АТО, в тому числі 26 інвалідів війни. Двох з них забезпечено протезно-ортопедичними засобами реабілітації,15 – оздоровлено. З нагоди Дня захисника України надано матеріальну допомогу 41 особі (16,1 тисячі грн,), 17 сім’ям загиблих – на 80 тисяч.
Сім’ї учасників АТО, внутрішньо переміщені особи звільнені від плати за відвідування дітьми шкіл естетичного виховання та басейну, харчування в ЗОШ і ДНЗ.
Середньомісячна зарплата штатних працівників підприємств та організацій міста за 10 місяців року до його початку року зросла на 40 %, майже зрівнялась із середньообласним рівнем і становить 5382 гривні, що в 1,7 раза вище законодавчого мінімального (3200). До торішнього вона збільшилася на 1669 гривень (45 %).
На утримання соціального терцентру виділено 3,8 мільйона гривень, що майже на рівні минулого року. У його стаціонарного відділенні на повному державному утриманні перебуває 15 осіб, приміщенні проведено внутрішню реконструкцію і капітальний ремонт даху за 612,2 тисячі гривень, благоустроєно територію. Загалом терцентром надано соціальні послуги 1123 особам за місцем проживання, в умовах стаціонару або денної зайнятості.
Виділено приміщення для інклюзивно-ресурсного центру, що опікується проблемами дітей з інвалідністю. Проводиться ремонт кімнат та закупівля меблів. До центру уже звернулись 65 сімей, з жовтня почалися корекційні зайняття.

Освіта, молодь, сім’я, спорт, культура. У чотирьох дошкільних навчальних закладах функціонує 48 груп, у цьому році на базі дитсадків № 7 та № 8 організовано дві інклюзивні групи. Здобуває дошкільну освіту у ДНЗ 1366 дітей, нею охоплено 64 відсотків усіх дітей, а 5-річного віку – 100 відсотків.
У спецгрупах для дітей з особливими освітніми потребами виховується 57 дошкільнят. На базі закладу обласного підпорядкування «Центр розвитку освіти та соціально-педагогічної підтримки» працює дошкільне відділення з чотирьох груп. Протягом багатьох років у місті не має черги для зарахування дітей у дитсадки.
Вартість одноденного утримання вихованця у дитсадках зросла з 91 у 2016 році до 141 гривень у 2017-му, а вартість харчування становить 18.75 гривні для дітей від 2 до 3; 26 – від 3 до 6 років. Пільгами щодо оплати за харчування у ДНЗ користуються батьки 329 дітей.
Загальну середню освіту 4195 учнів здобувають у 5 загальноосвітніх навчальних закладах,. 27 дітей навчається за індивідуальною формою. У ЗОШ №1, №2, №5 та НВК №3 десять інклюзивних класів прийняли 15 дітей з особливими потребами.
Забезпечено безплатне харчування учнів 1-4-х класів та пільговиків, на що за 10 місяців з бюджету використано мільйон 281,1 тисячі гривень.
Для стимулювання праці педагогів та підтримки талановитих учнів використано 41,1 тисячі гривень, виплачено стипендії міської ради кращим 16 учням та 4 студентам на суму 29,6 тисячі гривень.
Переможцями обласного етапу олімпіад стали 36 учнів шкіл міста, з них дев’ятеро брали участь у всеукраїнському етапі, п’ятеро стали призерами.
Проводились виплати дітям–сиротам та позбавленим батьківського піклування: 14-ом після досягненню 18-річного віку виплачено одноразову допомогу по 1810 гривень, 9 випускникам по 1100, 53 дітям-сиротам та дітям з сімей загиблих військовослужбовців на придбання шкільної форми виплачено 42 тисячі 400 гривень.
У школах міста проведено поточні і капітальні ремонти, зокрема у № 1 оновлено гардероб, придбано меблі та обладнання, замінено вікна; у № 2 поремонтовано стелю та систему опалення, кабінети, придбано меблі, у НВК № 3 капітально реконструйовано харчоблок, благоустроєно територію. Гімназія поповнилась обладнанням для різних кабінетів, а ремонту зазнали сходинкові майданчики та система опалення. У ЗОШ №5 – актовий зал та сцену, трубопроводи, спортзал, покрівлі.
У ДЮСШ проведено поточний ремонт спортзалу, придбано форму та інвентар; у ЦПО – поточний ремонт фасаду та внутрішніх приміщень, у МЦФЗН «Спорт для всіх» виготовлено проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт бігових доріжок спортивного ядра на стадіоні.
Загалом на поліпшення матеріальної бази закладів та проведення ремонтних робіт виділено 4 мільйони 844,5 тисячі гривень.
Проведено 56 спортивно-масових заходів міського, обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів. Відновлено участь міської команди «ДЮСШ-ВІК» у чемпіонаті області з футболу та України у вищій дитячо-юнацькій футбольній лізі. 18 вихованців міських ДЮСШ є членами, кандидатами та резервом збірних команд України. На обласній спартакіаді допризовної молоді команда міста посіла друге місце. Дарина Туровчук виборола перше місце на чемпіонаті України з вільної боротьби і представляла державу на чемпіонаті Європи, де посіла п’яте місце. Збірна міста стала другою у чемпіонаті області з футболу серед дівчат. Команди юних футболістів 2004 та 2005 р.н. у всеукраїнських зональних змаганнях з футболу на призи клубу «Шкіряний м’яч» здобули другі місця. У ХV Спортивних іграх школярів Волині з футзалу (дівчата) збірна команда міста здобула перше місце.
Здано в експлуатацію ігровий спортивний майданчик з синтетичним покриттям на вул. Ковельській 101-105. Проведено ремонт роздягалень та душових кімнат у басейні, здійснюється він у басейну ЗОШ №5 за співфінансування з держбюджету.
Відповідно до цільової програми «Житло для молоді» виділено 235,8 тисячі гривень для надання молодіжного кредиту для багатодітної сім’ї.
Було оздоровлено по 15 дітей пільгових категорій в УДЦ «Молода гвардія» МДЦ «Артек» (Київська область). При навчальних закладах міста працювали шість таборів з денним перебуванням дітей, де відпочили 1065 дітей пільгових категорій за кошти місцевого бюджету та одна – за батьківські. За обласну субвенцію при співфінансуванні з місцевого бюджету 53 дитини пільгової категорії оздоровилась в таборі «Світязь». На 1 листопада оздоровленням та відпочинком охоплено 1691 дитину, а це 35,96% від загальної кількості школірів. На проведення оздоровчої кампанії. використано з міського бюджету 231,79 тисячі гривень та залучено позабюджетних 88,81 тисячі гривень.
На утримання центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді центру з міського бюджету виділено 231 тисячі 464 гривні, на реалізацію соціальних програм – 14 тисяч 175. Соціальними послугами охоплено 349 сімей та 347 дітей. На обліку перебувало 80 сімей в яких виховується 151 дітей. Під соціальним супроводом протягом року перебувало 12 сімей, з яких 8 – з досягненням позитивного результату. У місті функціонує прийомна сім’я для двох дітей-сиріт та дитячий будинок сімейного типу, у якому 11 вихованців. Центр тісно співпрацює з громадськими, релігійними та благодійними організаціями – «Берег надії», фонд «Матері Божої Неустанної помочі», обласний благодійний фонд «Переображення».

Культура і туризм. У міській комунальній власності шість установ культури: дві школи естетичного виховання – музична і художня, дві бібліотеки – для дорослих і дітей, музей та КМЦ. Їх діяльність забезпечують 103 працівники.
На культуру витрачено 10 мільйонів 61 тисячу гривень, що майже на 4 мільйони гривень більше, ніж торік. Помітно поліпшено матеріально-технічну базу закладів та творчих колективів: придбано оргтехніку, обладнання, сценічні костюми, музичні інструменти, проведено ремонти приміщень. Для КМЦ закуплено мікрофони вартістю 30 тисяч гривень, проектор з екраном (майже 20 тисяч), ударну установку (16 тисяч), баян (21 тисяча), штори та сценічні гардини (31тисяча), костюми та взуття сценічні (65 тисяч), кондиціонери (69 тисяч гривень). На жаль, маємо і проблему – у будівлі виникла тріщина, яку необхідно усунути, готується проектно-кошторисна документація на реставрацію приміщення.
У бібліотеках, які обслуговують близько чотирьох тисяч мешканців міста, проведено ремонти абонементу та читального залу, санвузла, закуплені тумби, шафи, вітрини та стелажі, столи-кафедри, придбані книги на 24 тисячі гривень.
Школи естетичного виховання – гордість міста. В них навчається 558 дітей. Цього року 43 учнів цих шкіл стали дипломантами та лауреатами міжнародних, всеукраїнських, обласних конкурсів та виставок. У квітні обидві школи пройшли державну атестацію. У музичній проведено ремонт в актовому залі та трьох кабінетах на суму майже 440 тисяч гривень, замінено 12 дверей, закуплено ноти та підручники. За сприяння народного депутата Ігоря Гузя з державного та міського бюджетів закуплено інструменти на 375 тисяч гривень. У художній школі відремонтовано санвузли на трьох поверхах за 77 тисяч гривень, зроблено зовнішні відкоси за 35 тисяч, придбано комп’ютер, телевізор, мольберти, столи-тумби та стільці.
Співробітниками музею проведено 182 екскурсії, організовано 21 виставку, музей відвідало 3679 осіб. Тут встановлено камери відеоспостереження, виготовлено проект на реставрацію вікон та сходів. За сприяння міськвиконкому проведено ремонт у майстерні відомого майстра Анатолія Бойка на вулиці Ковельській, 10.

Медицина. Зі спецфонду бюджету придбано обладнання: дефібрилятори за 198 тисяч 885; фетальний монітор за 27 тисяч 300, коагулятор електрохірургічний за 93 тисячі 284, гістерескоп операційний за 408 тисяч 515, аналізатор фотометричний за 74,2 тисячі, фізіотерапевтичне обладнання за 19,5 тисячі та запчастини на 99,5 тисячі – всього на 921,3 тисячі гривень.
На придбання господарського обладнання витрачено 368,8 тисячі гривень. Частина обладнання надійшла в ТМО як гранти та подарунки: фетальний монітор за 37,7тисячі; УЗД апарат за 357 тисяч, конвексний та лінійний датчики по 70,8 тисячі гривень. Всього на 536,6 тисячі гривень. Крім того, отримано безплатно за централізованою закупкою 15 системних блоків на суму 117 тисяч 754 гривні.
Капітальні видатки для ТМО здійснено на мільйон 598 тисяч 230 гривень, з яких на капітальний ремонт харчоблоку – мільйон 336, 6 тисячі, ремонт аварійної системи живлення пологового відділення 85 тисяч, виготовлення ПКД для накриття для розміщення дитячих візочків – 1232 та для ремонту моргу – 10,9 тисячі гривень. Поточний ремонт палат в терапевтичному відділенні обійшовся у 164 тисячі 389 гривень.

ЦНАП, електронне врядування. У Центрі надання адмінпослуг жителі міста мають можливість отримати їх 130. У березні завершено ремонт приміщення центру в рамках реалізації проекту ЄС «Центр надання адміністративних послуг як інноваційний інструмент взаємодії влади та громади», створено всі умови для своєчасного та доброякісного обслуговування. На модернізаціїюприміщення використано мільйон 788,5 тисячі гривень, з яких лише 540,5 тисячі – кошти місцевого бюджету.
Цього року до центру звернулося 12 тисяч 484 громадян, прийнято 9711 письмових заяв. На черзі – розширення послуг з нового року, а конкретніше –виготовлення біометричних закордонних паспортів. Лише шість послуг тут платні. Від них до бюджету надійшло два мільйони 56 тисяч гривень. Зареєстровано 1320 звернень до посадових осіб міськвиконкому, з них 811 письмових та 509 – усних.
З початку року проведено 23 особистих прийомів міським головою, на які звернулися 409 громадян, заступниками – 112. На поштову скриньку «Листи міському голові» надійшло чотири звернення. У виконкомі працює цілодобова телефонна лінія, через яку зареєстровано 4 звернення.
Відділ з питань держреєстрації виконкому у приміщенні ЦНАПу надає 23 послуги. На 14 листопада ним здійснено 1474 реєстрації нерухомого майна, з них 1034 – права власності на об’єкти нерухомого та 440 – інших речових прав, вагому частку яких становлять заяви від учасників АТО про реєстрацію права власності на виділені їм ділянки. Зареєстровано фізичних осіб-підприємців – 173, юридичних – 14, з початку року 365 підприємців припинили діяльність, дві юридичні особи скасовано. До загального фонду бюджету за рахунок плати від реєстрації бізнесу та нерухомості надійшло 145,9 тисячі гривень.
Загальним відділом МВК зареєстровано 370 розпоряджень міського голови з основної діяльності (354 у 2016 році), 365 рішень виконкому (387), 60 запитів (92 у 2016 році) з посиланням на Закон “Про доступ до публічної інформації”, а також 105 доручень міського голови та 22 – його заступників. У виконкомі впроваджено новий програмний комплекс АСКОД, що дозволяє автоматизувати процес реєстрації документів
Проведено 8 пленарних засідань сесії, ще одне заплановане на наступний тиждень. На них розглянуто 229 питань, прийнято 218 рішень з різних питань життєдіяльності міста. Хочу принагідно подякувати усім депутатам ради за плідну, конструктивну роботу та активну громадянську позицію.

Співпраця з правоохоронними органами, мобілізаційна робота. Прийнято міську програму матеріально-технічного забезпечення військових частин А-1008, А-2892, ОРВК із загальним обсягом фінансування 560 тисяч гривень.
В рамках шефської допомоги 15 тисяч гривень надано в/ч А-1008 на придбання 40 метрів погонних металопрофілю, та стільки ж – кутника, 5250 гривень виділено ОРВК на надання транспортних послуг та канцелярське приладдя, в/ч А1008 – надано 530 квадратних метрів тротуарної плитки б/в, за 26 тисяч гривень для в/ч А1008 придбано 1000 метрів профільної труби. Міською владою організовано підтримку створення спортзалу для військовослужбовців ЗРП, до якого на наше прохання долучились небайдужі громадяни, зібравши майже 16 тисяч гривень. А до зустрічі військових 14-ї бригади із зони АТО спільними зусиллями міської, обласної влади, спонсорів та меценатів облаштовано тисячу квадратних метрів асфальтного покриття та бордюр на плацу перед штабом бригади.

Дорогі володимир-волинці! Міська влада постійно працює над розвитком та благоустроєм міста, поліпшенням умов проживання у ньому. Незабаром ми ухвалюватимемо міський бюджет на наступний рік. І запевняю, що він традиційно матиме соціальну спрямованість.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up