Новини

Рік міських ОСББ з Фондом енергоефективності

Архів
33 переглядів

   Відеоселекторна нарада з питань фінансування об’єктів комплексної термомодернізації  Фондом енергоефективності України, в якій у понеділок взяли участь перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук, голови окремих ОСББ міста, спеціалісти управління житлово-комунального господарства і будівництва міськвиконкому, радше була схожою на зустріч давніх друзів, адже і директорка Фонду Юлія Головатюк-Унгуряну, і його регіональний радник Петро Лавринюк особисто знайомі і з керівниками об’єднань співвласників  багатоквартирних будинків нашого міста, й обізнані із проблемами багатоповерхівок, які перебувають у спільному управлінні їхніх жителів. Тож розмова відбувалась невимушено, але водночас предметно.

   Широке обговорення досягнень та перспектив взаємодії із Фондом енергоефективності Ярослав Матвійчук ініціював не просто так, а з нагоди річниці від започаткування цієї співпраці. Підбиваючи річні підсумки, він зазначив, що  торік дев’ять будинків охоплені  заходами з енергозбереження, зокрема й завдяки  програмі “Енергодім”. Й навіть там, де роботи ще тривають, результат термомодернізації очевидний. Це у першу чергу стосується ОСББ “Каштан” (будинок на вулиці Сагайдачного, 3), яке за результатами січня цього року досягло найнижчого тарифу теплопостачання у розрахунку  на квадратний метру місті. Для порівняння, рік тому в цьому об’єднанні співвласників багатоквартирних будинків тариф був найвищим серед багатоповерхівок і майже втричі більшим від нинішнього.  

   «Нам  дуже важливо довести до завершення роботи у тих пілотних ОСББ, які пішли на співпрацю із Фондом енергоефективності, аби згодом на їхньому прикладі демонструвати іншим мешканцям міста, що за умов їхньої активності, підтримки місцевої влади та залучення Фонду  у ролі партнера дійсно можна досягти бажаних результатів, якими в першу чергу є зниження оплати за тепло у квартирах», – звернувся до Юлії Головатюк-Унгуряну перший заступник міського голови. І вона погодилась із цим твердженням, адже з практики бачила, як у Новояворівську Львівської області модернізація одного будинку спонукала подати заявки на участь у програмі «Енергодім» майже усіх його сусідів. Втім, зазначила керівниця фонду, є певні проблеми із процедурними моментами – державні та європейські кошти не виділиш за одним лише підписом, тому процес оформлення та перевірки документів дещо розтягнутий у часі. Наразі у фонді думають над спрощенням процедур, переведенням деяких із них у режим онлайн.

     Також у місті діють ряд інших програм, які переплітаються і дають змогу додатково здешевити вартість робіт для ОСББ, зазначив Ярослав Матвійчук. зокрема, програма “Тепла оселя” дає можливість компенсувати відсотки за ту частку, що мають сплатити ОСББ, які беруть участь у програмі підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім» державної установи «Фонд енергоефективності» на 2020-2022 роки. І вже в цьому році за  нею укладено чотири договори на мільйон 297 тисяч гривень.

   Із об’єднанням «Каштан», яке очолює Олена Лавринюк, укладено договір на 553,6 тисячі гривень. Для ОСББ «Затишок» та «Добра оселя» сплановано виділити  відповідно 177,6 та 211,7 тисяч гривень. Головою обох цих об’єднань є Дмитро Юзвенко, який вважає співпрацю із фондом реальною можливістю поліпшити добробут мешканців квартир, тож не вагаючись подавав заявки на отримання допомоги від цієї держустанови за так званим пакетом «В», що передбачає не поодинокі заходи з енергозбереження, а комплексне розв’язання проблем із теплом. 354,4 тисячі гривень передбачає договір із ОСББ «Мрія», проект якого навіть у Києві називають амбітним та наразі єдиним у своєму роді в області, адже він, окрім звичних заходів з утеплення фасадів, встановлення індивідуального теплового пункту, заміни вікон і дверей тощо, спрямований на встановлення індивідуальних приладів обліку тепла для кожної квартири. А загалом, розповів перший заступник міського голови, програма «Тепла оселя» 28 лютого 2020 року затверджена з фінансовим ресурсом 77 мільйонів 440 тисяч гривень, у тому числі з міського бюджету на неї передбачено 4 мільйони 720 тисяч  гривень.

   Крім того, у місті діє програма сприяння діяльності ОСББ, ЖБК, ОСН, яка реалізується на умовах співфінансування в розмірі 60%  – кошти міського бюджету та 40%  – ОСББ, а у  випадку виконання капітальних ремонтів ліфтів таке фінансування становитиме 90 та 10%, що дасть можливість поліпшити інженерно-технічний стан будинків. Фінансовий ресурс програми на 2021 рік 3,6 мільйона гривень. На 1 лютого від ОСББ надійшло три звернення на суму 632,6 тисячі гривень, які будуть включені до видатків міського бюджету та реалізовані у поточному році.

  Така увага місцевої влади до діяльності ОСББ не залишилась непоміченою для представників Фонду енергоефективності, які позитивно оцінили рік взаємодії із нашим містом та запросили володимирчан і до подальшої співпраці. Як стало відомо від Юлії Головатюк-Унгуряну, фонд планує реалізувати пів тисячі проектів термомодернізації багатоповерхівок по всій Україні, 76 заявок надійшло від Волині, яка традиційно лідирує у цьому процесі, а загалом до фонду звернулись вже 356 ОСББ. Отож, залишилось трохи менше, ніж півтори сотні місць, і частину з них заповнять заявки від володимир-волинських об’єднань, сподівається керівниця установи.

Юлія ПАШКОВА.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up